10 Anime Gibi Koutetsujou no Kabaneri (Demir Kale Kabaneri)

10 Anime Gibi Koutetsujou no Kabaneri (Demir Kale Kabaneri)

Koutetsujou no Kabaneri (Demir Kalenin Kabaneri) ) Koutetsujou no Kabaneri (Demir Kale’nin Kabaneri) | Kaynak

Koutetsujou no Kabaneri (Demir Kale’nin Kabaneri) hakkında

Koutetsujou no Kabaneri veya aynı zamanda Demir Kale Kabaneri olarak bilinen, kıyamet popülerliğini çok hatırlatan kıyamet sonrası bir dizidir anime, Shingeki no kyojin (Attack on Titan). Ama titanlar yerine, bunun zombi benzeri yaratıklar var – Kabane!

Aksiyon dolu, steampunk ve tren temalı, görsel bir şekerleme, etkileyici bir hikaye, drama ve esrarengiz tahmin – bu şov başka bir mega hitin yapımına sahip! Zombi benzeri cabane ve çelik kafesli kalpleri ile ilgili kıyamet sonrası hikayesi ve insanlığın onlara karşı korkunç mücadelesi, göze çarpan sürükleyici bir mücevher. Potansiyel çok zor! Ve idam da öyle! Bu dizi başka bir iddialı efsane mi olacak? Görmüyoruz! Hayajiro’ya binin ve Tsuranukizutsu’yu tam bir sürükleyici deneyim için kullanın!

Her şey söylendiğinde, burada Koutetsujou no Kabaneri gibi Anime’yi döşeyin! Tabii ki, Shingeki no Kyojin bunlardan biri, ama daha fazlası! Yakında öğrenebilir.

Shingeki no Kyojin (Titan’a Saldırı) Shingeki no Kyojin (Titan'a Saldırı) Shingeki no Kyojin (Titan’a Saldırı) | Kaynak

İnsan yiyen titanlar, daha acımasız dev saldırılara dayanabilecek gibi görünen duvarlı bir şehrin içinde ve dışında tahribat yaratıyor, ne yapıyorsunuz? Çok korkuyor musun? Hayatın için koşmak mı? Yoksa kavga mı? BU aslında Shingeki no Kyojin dünyasının sakinlerini göz korkuttıran ya da – Titan’a Saldırı!

Titanlar – nereden geldiğini ya da nereden geldiğini bilen ölüm kalım soruları. ama insanlık için ciddi bir tehdittir! Titanlar sadece insanları yiyip bitirir ve gnarly dişlerini insanlığın her bitine batıncaya kadar hiçbir şeyden vazgeçmezler. Devasa, vahşi ve acımasızlar – sadece şekerleri savunmasız!

Peki insanlık nasıl savaşacaktı? İnsanlığın geri kalanı korumalı duvarlı şehirlerde sıkışıp kalır. Herkes pratik olarak korku ve cehalet içinde yaşıyor. Ancak devin dış tabakası koruyucu duvar ihlal edildiğinde başka seçenek kalmıyor! Şimdi ne yapmalı ya da ölmeli! Titan’a saldırı başlatma zamanı geldi!

2.

Beslenmelerini insan etinden alırlar. Hayatta kalabilmelerinin tek yolu! Yani hortlaklardan korkuluyor mu? Evet! Kaderlerine hizmet ediyorlar mı? Muhtemelen hayır. Bunu izleyecek misin? Yapmalısın!

Kaneki Ken basit bir öğrencidir – Rize adında bir kadınla tanışana kadar. Rize aslında bir hortlaktır ve tanışmaya ve yakınlaşmaya başladığı ilk gün Kaneki’yi yemeye çalışır. Neyse ki, Kaneki ölümcül bir kaza ile Rize’de hayatta kalır. Yoksa gerçekten şanslı mıydı? Kritik bir hayatta kalma girişiminde, doktor Rize’nin organlarını Kaneki’ye nakleder. (Ah-oh, kulağa hoş geliyor!)

Kaneki hayatta kalır ve iyileşir! Fakat hayatına devam ederken, bekleyen şey tamamen farklı bir dünya. Hissedebilir! Değişiklikler, geçiş, yeni iştahı – Kaneki Ken bir hortlak haline geldi!

3. Btooom!

Btooom! Btooom! | Kaynak

Patlamalar, ölümle mücadele sahneleri, yoğun çatışmalar, işleme, ihanet, daha fazla patlama – bunlar Btooom ile bekleyebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı! Ve hiç bahsetmiş miydim, PATLAMALAR?

Uzaktaki izole bir adada, gerçek hayatta kalma oyunu gerçekten gerçekleşiyor.

Ama kimin gerçek bir “Btooom!” Gerçekten var mı?

Ryouta Sakamoto birinci sınıf bir “Btooom!” oyuncu ve bir N.E.E.T. (İstihdam, eğitim veya öğretimde değil). Kendini, çantasında özel bombalarla bilinmeyen bir yerde uyanırken bulan, en sevdiği oyunun gerçek hayat versiyonunda gerçekten tuzağa düştüğünü ve oynamaya zorlandığını öğrenir. Hayatta kalma tehlikesi altındadır ve savaşmaktan başka seçeneği yoktur!

Bunu sevdiyseniz, muhtemelen …

7 Btooom gibi Anime!
Tetikleyiciler, her yerde heyecan dolu patlamalara neden olan ana suçlu, daha önce hiçbir şeye benzemeyen bir şovda yatıyor! Ve böylece, bu öz size yolu gösterecek! İşte Btooom’a benzer Anime!

4. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasit – maksim-)

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasit-the maxim-) Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasit-maxim-) | Kaynak

Uzaylı yaratıklar istila ediyor ve ilk istila basamağı: insan bedenlerine sahipler ve yavaş yavaş topluma karışıyorlar.

İyi olan şey – kulaklıklarını takmıştı! Ancak, uzaylı parazit yerine Shinichi’nin sağ kolundan kazıldı. Ertesi gün, Shinichi için her şey farklıydı!

Yabancı bir parazit şimdi kolunda yaşıyor, onunla birlikte var oluyor ve bu konuda hiçbir şey yapamıyor. Şimdi Shinichi ne yapacak? Garip durum aslında diğerlerine kıyasla korkunç, ancak benzersiz bir vakada çok daha fazla komplikasyon geliyor.

Bu parazitler nelerdir? Ne yapmaya çalışıyorlar? İnsanlık bu yeni, güvencesiz durumdan kurtulacak mı?

5. Tanrı Yiyen

Tanrı Yiyen Tanrı Yiyen | Kaynak

Aragami – bu yaratıklar zaten dünyanın büyük bir bölümünü yok etti ve harap etti! Şimdi neredeyse her şeyi kontrol ediyorlar ve insanlığın korku ve dehşet içinde yaşamasının nedeni bu. İnsanların sadece bir kısmı kalıyor ve yalnızlıklarını ve tecritlerini yaşıyorlar ve hâlâ sahip oldukları şeyleri bilmiyorlar.

İyi haber şu ki – insanlık Aragami’ye karşı koymanın bir yolunu buldu! Düşmanın kendi hücrelerinden insanlık, onlara karşı çok etkili olan Aragami infüzyonlu silahlar yarattı.

Terra Formars Terra Formars Terra Formars | Kaynak

Hamamböcekleri? Sadece bunu duydum mu? Hayııır !!! Hamamböcekleri icky, iğrenç ve korkutucu! Görünüşe göre Terra Formars, (başka ne?) Hamamböceklerinin yardımıyla insanlığa korku duymaya çalışıyor!

Zamanla, bir yıl sonra, insanlık artık kolonileşmeye çalışabilecek kadar teknolojik olarak gelişmiş oldu mars. Mars’ta yerleşim yeri kurma hazırlıkları arasında atmosferin dengelenmesi ve bir ekosistemin başlatılması yer alıyor. Bunu yapmanın en iyi yolu, yaşanabilir bir dünyanın döngüsünü başlatmak için hamamböceği ve yosun göndermektir.

Ne yazık ki, uygulanabilir bir plan gibi görünen şey yanlış bir dönüş yaptı. Dünyayı tekmelemesi gereken hamamböceği tehlikeli insansı yaratıklara dönüştü. Sonuç olarak, insanlığın geleceği bu saptanabilir canlıların bakış açısına korkunç bakmaya başlıyor. İnsanlık onları durdurmanın bir yolunu bulacak mı? Yoksa insanlık kaçınılmaz tükenmesine boyun eğecek mi?

7. Tengen Toppa Gurren Lagann

Tengen Toppa Gurren Lagann Tengen Toppa Gurren Lagann | Kaynak

Gökleri aşan bir maceradan daha büyük ne olabilir?! Tengen Toppa Gurren Lagann, insanlığın gölgede yaşama mücadelesini sunmakta olduğu kadar destansı ve şu anda yüzeyi yöneten manyak yaratıklar tarafından sürgün ediliyor.

Bulut ve gökyüzü kavramları yok, yıldızlar yok, yağmur yok, sadece titreme ve deprem! Bir gün, insanlığı çok uzun süre kilitli olan bir rüyayı gerçekleştirmek için yüzeye çıkarmak için iki sıra dışı çocuk ortaya çıkar. Biri bir kazıcı, diğeri de kararlılıkla dolu bir adam. Birlikte, gökleri parçalamalı ve herkes için en destansı geleceği almalılar!

Bunu beğendiyseniz, muhtemelen …

7 Gurren Lagann gibi bir anime
8. Elfen Lied Elfen Lied Elfen Lied | Kaynak

dünya için yeni bir tehdit! “Vektörler” denilen tuhaf güçler kullanarak, herhangi bir şeyi dilimleyebilen ve hatta virüse insanlara bulaşabilen, “Diklonius” olarak bilinen tehdit, gelecek için bir fırtına oluşturuyor. Aslında, en tehlikeli olanlardan sadece biri – Lucy!

En diklonius deneyiminin yaşadığı travmatik bir geçmişten muzdarip Lucy, tüm insanları öldürmek ve dünyayı yok etmek için eğildi.

Owari no Seraph Owari no Seraph (Sonun Seraph'ı) Owari no Seraph (Sonun Seraph) | Kaynak

Virüs gevşek durumda ve on üç yaşından büyük insanları öldürüyor! Ve hepsinden öte – vampir olarak bilinen karanlığın yaratıkları aynı anda gölgelerden köleli insanlığa kadar ortaya çıktı. Böylece, bir senaryonun korkunç bir kabusu insanlığa iner!

Yuiichirou ve Mikaela, vampirler tarafından köleleştirilen kuşağın gençleri arasında. Hayatta kalmak karşılığında kanlarını sunmaya zorlanırlar. Bir gün, ikisi de kaçmak için bir plan tasarlar – başarısızlıkla sonuçlanan bir plan. Sonuç olarak, sadece Yuuichirou hayatta kalır ve vampirlerin manşonlarından kaçar.

Ve şimdi, intikam için susadı ve vampirlere bir kez ve herkes için bir son vermeye karar verdi! Ama sadece vampirler mi? Virüs ne olacak? Komplo karanlık bir örtü içinde gizlenmiş gibi görünüyor. Yuuichirou ve intikam yemini ne bekliyor?

10.

Gastrea acımasızdır ve onunla savaşabilecek tek şey “Varanyum” olarak bilinen metaldir.

Virüsün yükselişi ile savaşmaya adanmış bir örgüt geliyor – Sivil Güvenlik! Üye olarak Rentaro ve ortağı olarak “lanetli çocuk” Enju ile hem Gastrea ile savaşacak hem de herkes için canlandırıcı bir gelecek sağlamaya çalışacaklar.

Anime izleme listenizde sırada ne olacak? > Shingeki no Kyojin (Titan’a Saldırı) Tokyo Ghoul Btooom! Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasyte – maksim-) Tanrı Yiyen Terra Formars Tengen Toppa Gurren Lagann Elfen Lied Owari no Seraph (Seraph of the End) Black BulletTüm sonuçları gör

Yorumlar

ve bir HubPages Network hesabı kullanarak yayınlayın.

Kullanılan 8192 karakterden 0’sıPost Comment

Yorumlarda HTML’ye izin verilmiyor, ancak URL’ler köprüye bağlanacak. Yorumlar makalelerinizi veya diğer sitelerinizi tanıtmak için değildir.

profil resmi

AJIN?

2 yıl önce

Burası nerede?

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.