16 Sınırları Zorlayan Avatar Gibi 16 Film

16 Sınırları Zorlayan Avatar Gibi 16 Film

Avatar, sinemalarda piyasaya sürülecek ilk 3D özelliği, film yapımının sınırlarını zorladı. Film olduğu gibi sürükleyici bir hikaye de nedene yardımcı oldu.

Piyasaya sürülmesinden bu yana uzun zaman geçti, ancak insanlar hala “Avatar” gibi filmler arıyorlar. Bunun yerini almasa da, denemeniz gereken birkaç alternatif var.

Kurtlarla Dans Et

12993427.jpg

Çizim döner İç savaş sırasında birliklerini zafere götürmeyi başaran bir kahraman olan John Dunbar. Batı sınırına, ıssız bir yere atandığında, kendini Kızılderililer ve kurtlarla birlikte bulur. Yavaş ama emin adımlarla yollarına adapte olur, yol boyunca saygısını kazanır.

Kısa filmlerin trend olduğu zamanlarda, ilk birkaç dakika boyunca sabırlı olmanız gerekebilir. Hızınızı artırmak zaman alır. Bununla birlikte, bir kez, geriye bakmaz.

Aksiyon, romantizm, drama, gerilim – Conster’ın ateş hızı yönü, bu filmin bir aşamadan diğerine sorunsuz bir şekilde ayrılmasını sağlar.

Her zamanki filmlerinizden biraz daha uzun olsa da, geçen zamanı hissetmezsiniz.

Maymunlar Gezegeni’nin Yükselişi

Çizim döner Caesar, deneysel bir ilaç sayesinde bir insan kadar zeki bir şempanze. Maymun arkadaşlarıyla hapsedildiğinde, her birine aynı ilacı vermeye karar vererek bir maymun ordusu yetiştirmeye karar verir. Bu adamlar ve maymunlar çarpışması bu gezegenin kaderine karar verebilir.

Biraz daha uzun olabilirdi. Hiç kuşkunuz olmasın, karakter gelişimi için daha fazla zaman ve alan vermeleri gerektiği hala gerçek. Bu filmdeki bazı karakterleri geride bırakamazsınız. Bazen acele ediyor. Bununla birlikte, büyüleyici bir senaryo ve bazı şaşırtıcı animasyon çalışmaları, Avatar gibi en iyi filmlerden biri olarak soluklaşır.

Başlangıç ​​- Avatar gibi en iyi filmlerden biri

“Başlangıç” yakın gelecekte, bazı insanların rüyalarında insanların zihnine girme ve fikirlerini çalma yeteneğine sahip oldukları yerde gerçekleşir.

Daha önce hiç yapılmadı. Teklif veremedikleri zaman reddedemezler, hayatlarını riske atmaya karar verirler. Bilmeden önce işler kontrolden çıkar.

Başlangıç, Nolan’ın aklınızla uğraşan başyapıtlarından bir diğeri. Son birkaç yıldır, Memento, Batman Başlıyor, Prestij ve Dövüş Kulübü gibi akıllara durgunluk veren filmlerle kendisi için bir isim yaptı. Daha önce eserlerinden birini veya daha fazlasını gördüyseniz, filmlerinin spoilerden etkilenmediğini biliyorsunuz. Tüm hikayeyi hazırlayacak olsam bile, ilk elden deneyimleyene kadar hiçbir şeyi anlamazsınız. O zaman bile, gerçekte ne olduğunu anlamak için “Başlangıç” a başka bir şans vermeniz gerekebilir.

“Başlangıç” senaryosunu yazmasının 10 yıldan fazla sürdüğü söyleniyor. Ve arsanın karmaşıklığına rağmen herhangi bir arsa deliğinin olmaması, gidilecek bir şeyse, bu iddia çok güvenilir görünüyor. Daha iyisi ya da daha kötüsü, “Başlangıç” bağlamanız için bazı gevşek uçlar bırakır. Siz, izleyici olarak, bu konuda karar vermelisiniz. Bu “Başlangıç” ın güzelliği – Farklı insanlar gördükleri hakkında farklı görüşlere sahip olacaklardı.

Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak devam eden birçok teori ve tartışma var.

Eşi garip davranmaya başlar, garip insanlar görmeye başlar ve hastanede olanlar ona davada yardımcı olmaz. Ne oluyor? Sonunda, kendi akıl sağlığını sorgulayarak, gerçekliğe olan tutkusunu kaybetmeye başlar.

Sev ya da nefret et (bu filmden neden nefret etme sebebini görmeme rağmen), bunu inkar edemezsin sinematografi ile inanılmaz bir iş çıkardılar. İnanılmaz çekimleri ve unutulmaz fon müziği için tüm filmi izleyebiliriz. İlk birkaç dakika içinde, bir suç soruşturması filminden çok daha fazlası olacağı açıkça görülüyor. Bu film en başından size ipuçları veriyor. Yine de, kahramanın hikayenin versiyonuna inanmak istersiniz. Gerçekten olduğuna inandığı kişi mi?

Gerçek nihayet ortaya çıktığında, çeneyi bırakmaktan başka bir şey değil. Daha önce hiç bitmeyen bir şokla daha önce hiç şok olmadım. Bunun bir kısmı ana karakterdeki duygusal yatırım nedeniyle. Zaten sahip olduğumdan başka bir şey açığa çıkarmayacağım.

Avatar gibi akıl karıştırıcı bir film arıyorsanız, Shutter Island’ı denemelisiniz.

Matris

12993434.jpg

Çizim döner 1999’da yaşadığını düşünen bilgisayar korsanı Neo’nun etrafında.

Ancak gerçek, hayal edebileceği her şeyin ötesindedir. Hükümet tarafından terörist olarak adlandırılan bir örgüt olan Morpheus ile temasa geçtiğinde, hayatın anlamını değiştiren bu dünya hakkındaki gerçeği öğrenir.

Matrix’in en iyisi, baskı yapmak zor grafikteki boşlukları bulmak için. Ben kimse bulamadım. Bununla birlikte, arsa delikleri arıyorsanız, tüm noktayı kaçırıyorsunuz. Bu filmin tadını çıkarın – harika bir eğlence.

1999 filmi için sinematografi ve özel efektler en azını söylemek inanılmaz. Kung-fu dizileri Bruce Lee’yi gururlandıracaktı. Tabii ki, inançsızlığınızı askıya almanız gerekir. Makineler yakında bizi açmayacak (değil mi?). Kim bilir? Bir gün bizden daha zeki olabilirler. Ancak şimdilik, sadece bir filmin oyununu izleyin.

John Carter – Avatar gibi en önemsiz filmlerden biri

Roman isimleri Mars Prensesi, arsa bir İç Savaş Veterineri olan John Carter’ın etrafında dönüyor.

Kendini bu varlıkların esiri bularak kaçmayı başarır. Ancak prenses Woola’ya düştüğünde, onu mümkün olan her şekilde kurtarmaya karar verir.

Bu filmi izleyip izlememeye karar verirseniz, bir iyilik yapın ve resmi olanlardan uzak durun. Disney onlarla korkunç bir iş çıkardı. Bunun yerine, fan yapımı treyleri arayın. Görünüşe göre Disney bu filmin başarılı olmasını istemiyordu. Onlar serbest bırakılmadan önce kendilerini ondan uzaklaştırmışlardı. Hata yapma. Bu, Avatar gibi daha iyi hareketlerden biridir.

Bazen etkinliklerin güvenilirliğini sorgulamayı bırakmamız ve reklamın sadece filmin tadını çıkarmamız gerekir. “John Carter” ile de yapmamız gereken şey bu.

Galaksinin Koruyucuları

Bir grup olası olmayan kahramanlar, fanatik bir savaşçının tüm evreni yok etmesini önlemek için birlikte savaşırlar. Başarılı olacaklar mı?

Konu başka bir bilimkurgu filmi gibi görünebilir. Ve bir dereceye kadar. Ancak, bir filmi senaryosundan yargılamamalıyız. Sadece çok fazla çene bırakma eylemi değil, aynı zamanda ciddi doze kahkahaları da alırsınız.

“Galaksinin Koruyucuları” sizi muhteşem bir sürüşe getiriyor. Sanki yanlarında bir sebep için savaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. “Avatar” gibi en iyi bilimkurgu filmlerinden biri

Titanic – Avatar gibi duygusal bir film

Titanik olduğunda zamanının en pahalı filmiydi. 200 milyon dolarlık bir mamut bütçesiyle, James Cameron harika bir 194 dakikalık şaheser yarattı.

İzleyicilerinize film ve karakterlerin kaderini, özellikle de ne olacağını zaten bildiklerinde önemsemeleri zor. Ancak birkaç dakika içinde, ana karakterleri önemsemeye başlarsınız ve yaralanmadan kaçmalarını umarsınız.

Özel efektler abartılı değil, ancak işi hallediyorlar. Gerçek bir batan gemiye gerçekten bakmadığınızı biliyorsunuz, ancak sizi dünyasına sokacak kadar inandırıcı.

Böyle bir film genellikle yapılmıyor. Üretmek sadece zor değil; aslında neredeyse imkansız. Havva onunla birlikte gelen teknik zorlukların üzerinde durmayalım.

Genel olarak, Titanic Avatar gibi izlemeniz gereken türden bir film.

Yıldızlararası

Christopher tarafından yönetildi Nolan, Yıldızlararası, Dünya’nın ekinleri toza çeviren hava kaynaklı bir hastalıktan rahatsız olduğu yakın gelecekte gerçekleşir.

Zamanın başka bir yerden çok daha hızlı uçtuğu bir gezegene takılıp kalıyorlar. Çok geç olmadan eve dönecekler mi?

Nolan’ın zaman yolculuğu hareketi birçok arsa deliği ile dolu olabilir, ancak hayat gibi hassas konulara değen parlak bir iş olduğunu inkar edemezsiniz. , ölüm, aşk, keder ve arzu. Bir bilim kurgu filminden çok daha fazlası. “Yıldızlararası” kalbinize çekilir ve aile gibi sizinle kalır.

İzlediğim en iyi bilimkurgu filmi. Nolan, bir türde nasıl devrim yapılacağını bilir. Muhtemelen yaptığı en iyi film.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Çizim döner Bir gün ejderha avcısı olmaktan başka bir şey istemeyen genç bir Viking etrafında. Genç bir ejderhaya rastladığında, onlar hakkında bildiklerinden şüphe etmeye başlar.

Bu film herkes içindir. Bir yetişkin olsanız bile, hikayedeki derinliği çok seveceksiniz. Güzel animasyonlar, güçlü bir hikaye ve iyi tempolu “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin” ile yerini Avatar gibi en iyi animasyon filmlerden biri olarak sunuyor.

Bölge 9 – Avatar gibi düşük bütçeli bir film

Bir yetersizlik içinde 30 milyon dolarlık bütçe olan Neill Blomkamp, ​​akıllara durgunluk veren ve cesur bir bilim kurgu parçasını ekrana getirmeyi başardı.

Yıldızlararası ve Başlangıç ​​gibi büyük bütçeli filmlerle karşılaştırmak adil olmaz. Bu filmlerin arkasında ciddi bir ateş gücü vardı. Unutmamak için Nolan.

Bununla birlikte, bu filmin ne kadar çığır açıcı olduğunu da unutmayalım. Çok fazla bilinen yüz yok, ama rolleriyle övgüye değer bir iş yaptılar. Benzer şekilde, özel efektler ve animasyonlar da paranın karşılığını veriyor.

İyi bir mizah karışımına sahip karanlık ve düşündürücü bir film – bundan hoşlanmayacak ne var?

Marslılar

Marslılar gelecekteki yer. Erkekler zaten Mars’a ulaştı. Bir Astronot olan Mark Watney, ölü olarak kabul edildikten sonra mürettebatı tarafından yalnız bırakıldığında, hayatta kalmak ve yardım için Dünya’ya sinyal vermek için elinden geleni yapması gerekir.

Ciddi bir drama var ama mizah duygusu, dünyaya geri dönüş yolculuğunu daha eğlenceli hale getiriyor. Evet, bir spoylerdi. Bu tür filmlerde neler olduğunu henüz bilmiyor muyuz? Kahramanlar onu bir şekilde canlandırıyor. Önemli olan yolculuktur.

Mansiyonlar – Avatar

“Uzaylılar”, “Yıldız Savaşları”, “Yüzüklerin Efendisi” ve “Uçurum” gibi diğer filmler Avatar’ı sevdiyseniz denemeniz gereken diğer filmlerden bazıları.

Yorumlar makalelerinizi veya diğer sitelerinizi tanıtmak için değildir. gönderme Larinna profil resmi

Larinna

3 ay önce

Shutter Island kişisel bir fave ve sanırım Kate Winslet’in Jude’u kadar rahatsız edici. Ve John Carter’ın devam filmi olmalı.

profil resmi

Tony

19 ay önce

Harika bir liste, birçoğu ilk 10’um.

Paylaştığınız için teşekkürler

profil resmi

Peter

20 ay önce

Bu sayfayı okuyana kadar indirilecek ve izlenecek hiçbir şeyim yoktu. Teşekkürler

profil resmi

Güzel yazı

21 ay önce < /

Harika

Dwight Phoenix profil resmi

Dwight Phoenix

3 yıl önce Jamaika’dan

Bir başka Great Hub adamı!

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.