ABD’deki en büyük iki tiyatro zinciri, Trolls Dünya Turu nedeniyle Evrensel filmleri yasakladı

ABD'deki en büyük iki tiyatro zinciri, Trolls Dünya Turu nedeniyle Evrensel filmleri yasakladı

Regal Sinemalar sahibi Cineworld, Universal filmlerini veya tiyatro penceresine “saygı göstermeyen” başka stüdyolardan filmler göstermeyeceğini beyan etmek için AMC Tiyatrolarına katıldı.

Karar, Universal’ın Trolls World Tour’un doğrudan dijital sürümünün başarısını göstermesinden sonra geliyor. Dün, AMC Tiyatroları NBCUniversal CEO’su Jeff Shell’in yaptığı yorumlardan dolayı Universal filmlerini engellemeye karar verdi ve Universal’in tüketiciye doğrudan gitmeye karar verdiğinde tiyatro zincirlerini dikkate almadığını savundu. Yasak, İngiltere’de bir AMC şirketi olan Odeon Cinemas’a kadar uzanıyor. Cineworld CEO’su Mooky Greidinger, The Wrap’in yaptığı basın açıklamasında, diğer ortaklar “bizi zamanında aradı ve mevcut durumda zaten sinemalar kapanırken yayınlanan filmler için pencereleri kısaltmak istediklerini söyledi” dedi. /

“En önemlisi, sinema işletmesi geri döndükten sonra pencere politikalarında bir değişiklik olmayacaklarını hepimiz güvence altına aldı,” diye ekledi Greidinger. “Universal yalnızca gelecek pencere için herhangi bir taahhüt vermedi – aynı zamanda Universal, mevcut krizden yararlanmaya ve henüz piyasaya sürülmemiş bir filmin ‘gün ve tarih’ yayınını sağlamaya çalışan tek stüdyodur.” < /

Universal şikayetlere teatral modele olan bağlılığını yineleyerek yanıt verdi, şirketin yöneticileri tiyatro zincirleri ve Ulusal Tiyatro Sahipleri Birliği tarafından blackball Universal’a “bu görünüşte koordine edilen girişimden hayal kırıklığına uğradı”. İleride, Universal, şirket ve kitleler için neyin daha anlamlı olduğuna bağlı olarak hem teatral sürümü hem de doğrudan tüketiciye dağıtım modellerini kullanmayı planlıyor.

“Filme olan coşkulu yanıta dayanarak, doğru hareketi yaptığımıza inanıyoruz” dedi şirket dün gece gönderilen bir basın açıklamasında. “Tiyatro deneyimine kesinlikle inanıyoruz ve aksine bir açıklama yapmadık.”

Cineworld ve AMC’nin Universal’a odaklanmasına rağmen, doğrudan tüketiciye yönelik tiyatro modelini atlayan tek stüdyo değil serbest bırakmak. Warner Bros., animasyon filmi Scoob’u, yaklaşan yayın hizmeti HBO Max’e taşımadan önce isteğe bağlı bir videoya taşıyor. Disney, Artemis Fowl’u bir teatral sürümden Disney Plus’a özel hale getirdi.

Dünyanın en büyük stüdyolarından birinden film taşımayacaklarını duyurmak için bir araya gelen en büyük tiyatro zincirlerinden ikisi etkileyici bir güç, ancak tehditler çok az ağırlık taşıyor. Hem Cineworld hem de AMC Theatres, katılımın azalmasıyla mücadele ediyor ve önümüzdeki gişe rekorları kıran bilet satışlarına ihtiyaç duyacak.

Gişe rekorları kıran filmler hala gişede büyük miktarlar yapmaya devam ediyor ve tiyatrolar kapıları tekrar açıldığında kaçırmak istemiyorlar. 2021’in en büyük filmlerinden biri, Hızlı ve Öfkeli serisinin dokuzuncu taksiti olan F9, ardından 2022’de Jurassic World serisinin üçüncü taksitidir. Her ikisi de Evrensel filmler ve muhtemelen 1 $ civarında toplanacaklar. milyar dolarlık gişe geliri, büyük tiyatro zincirlerinin onları taşımamasını son derece düşük hale getiriyor. Disney Artemis Fowl’u Disney Plus’a taşırken, Wonder Woman 1984 ve Mulan gibi daha büyük filmleri geciktiriyor, böylece teatral bir koşu yapabiliyorlar.

Neredeyse bir tavuk oyunu gibi geliyor: tiyatro zincirleri sadece önümüzdeki aylarda stüdyolardan daha fazla akış hizmeti daha da artacak – stüdyolar tipik bir tiyatroyla birlikte gelen kısıtlamaları azaltmak istediklerini görüyorlar. penceresi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.