Akın Akınözü’nün pek de bilinmeyin bir yönü ortaya çıktı!

Akın Akınözü’nün pek de bilinmeyin bir yönü ortaya çıktı!

Hercai dizisinde Miran olarak izlediğimiz ünlü oyuncu Akın Akınözü’nün aslında matematik alanında en iyi üniversitelerden birisinden eğitim aldığını biliyor musunuz? Matematikçiler ile edebiyatçılar arasında bir paralel geçişkenlik vardır. Aynı durum Akın Akınözü’nün de hayatının bir gerçeği…

Akınözü, “Oyunculuğu seçmiş bir matematikçi olarak bu yakın ilişki bana çok tanıdık geldi” diyerek kendisinin de edebiyata ve felsefeye ilgisinin olduğunu belirtti.Ancak o felsefi tarafı daha ağır basan birisi…

Hercai dizisindeki Miran’dan bambaşka bir hayat görüşünü temsil eden Akın Akınözü, açıköğretimde de felsefe bölümü okudu. Akınözü diyor ki, “Özellikle Stoacılık felsefesi, sunduğu, günümüzdeki hayat kalitesini de geliştirebilecek pratikleriyle beni çok etkiliyor. Bu felsefede özellikle yakından takip ettiğim filozof Epiktetos.”

Prof. Dr. Cengiz Yalçın’ın “2018: Küresel İsyanın Romanı” kitabının kendisini derinden etkilediğinden bahseden ünlü oyuncu, bir gün bu romanın uyarlaması yapılır ise içinde olmayı çok arzu ediyor.

Akınözü ayrca karakterin zihinsel ve duygusal derinliklerinden dolayı Fatih Sultan Mehmed rolünü de canlandırmayı çok istiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.