Alcest, “Spiritüel İçgüdü” Değerlendirmesi

Alcest, "Spiritüel İçgüdü" Değerlendirmesi

Alcest, Spiritual Instinct - albüm kapağı Alcest, Spiritual Instinct – albüm kapağı

ALCEST, Spiritual Instinct

Albüm: Spiritual Instinct

Yıl Çıktı: 25 Ekim 2019

Tür: Post Metal / Shoegaze

Parçalar: 6

Uzunluk: 44:22

Etiket: Nükleer Patlama

Alcest , orjinal olarak Fransa’dan bir gruptur ve 2005’ten beri müzik dünyasında aktiftir. Bu grup, atmosferik sesleri, yumuşak melodileri ve vokalisti Neige . Çocukluğundan beri, her zaman bir “Peri Ülkesi”, bu dünyevi düzlemde yaşayan, sadece hayal gücünde bir şekiller, renkler ve sesler manzarası hayal ediyordu. O zamandan beri Alcest’in müziği, sadece müzikle ifade edilebilecek rüya gibi reverie ve kavrama deneyimlerinden etkileniyor. Bununla birlikte, günümüzde akustik ayarlara, yankı ve akılda kalıcı gitar riffleri gibi hassas zarf seslerine sahip bir grup olmasına rağmen, projelerinin siyah metale adanmış bir çalışma olarak tek başına başladığı vurgulanmalıdır.

Çok iyi hazırlanmış bir davul süsü bulabiliriz, zil ve bas seti arasındaki mükemmel zamanlar her şarkıda bir zarflama ve yüz yüze şekilde vurgulanır. Albümde toplam 6 şarkı var. Her konuda yapılan titiz çalışmayı görebiliriz. Neige’in cennet gibi ama cehennem sesi, sadece Alcest gibi bir grupta duyabileceğimiz benzersiz bir şeydir. Post-metal, black-metal, shoegazing ve alternatif metallerin bu öncüleri türün dehalarıdır. Karanlık, manevi ve bilinmeyen nostalji arasında mükemmel bir denge oluşturan kombinasyonları ve enstrümantal iniş çıkışları görebileceğiz.

“Le Miroir”

Albüm Analizi

Albümdeki şarkıların her birinde Alcest’in karakteristik özelliklerini algılayacağız. Ağır riffler, sabit hız ve parlak huzurla tekrarlanan melodiler. Kendilerini tekrar kabalık ve incelikle gösteren otantik şarkılarla karşılaştığımız için başlangıçlarını iptal ettiler. Organik bir davul, duygusal gitarlar ve hayalet sesler bulacağız. Alcest, şarkıları aracılığıyla insanın içsel benliğiyle sürekli mücadelesini ifade etmeyi başarıyor, Neige belirsiz bir cennet için acı ve özlemle bağırdığında ve aynı zamanda sessizliklerinde umut ve yalnızlık tezahür ettirdiğinde bunu harika bir şekilde ayırt edebiliriz. sükunetle bir trans yaratan sesler.

Ahenkli olmayan bir şey için acı ve umut ifade ediyor.

Ayrıca Neige’nin sesinin zarflama waill’leriyle birlikte, müzikal olarak hayalet ve şiirsel bir tezahürü algılayabileceğimiz güçlü ve tekrarlayan bir patlama ile kendimize ulaşacağız. Şarkıların her açıdan Alcest’in dünyaya göstermek istediği unsurların tadını çıkarmak için mükemmel bir süreye sahip olduğu iyi bir iş. Neige ve Winterhalter Neige ve Winterhalter

Özetle

Sonuç olarak, Alcest bize her müzisyenin sahip olduğu büyük yetenekleri gösterdi. Karanlık ve heterojen güzellik arasındaki spektrileri birleştirirler. Alcest, melodiler, yüce korolar ve insanı paradisyal bir düzleme ve duyguların konusuna yükselten manevi içgüdü arasında ilerliyor; bu ancak Shoegaze’in bu öncülerinin tezahür ettiği müzikle ifade edilebilir. Şarkının bir parçası: İngilizce’ye çevrilen “Les jardins de minuit”:

İnsan olmayan bölümlerim
Kalple karıştırın
Uyuyan mavi suyun

Gece yarısı bahçelerinde
Zamanın nerede durduğu

Manevi içgüdü
Bana güç ver
Kucaklamak için
Bu dünyanın sertlikleri

“Les jardins de minuit”

Albümdeki en sevdiğin şarkı neydi?

Spiritüel İçgüdü albümü

Les jardins de minuit Koruma Safir L’Ole des Morts Le Miroir Spiritüel İçgüdü Sonuçları görün

© 2020 Emmanuel

Comments

Oturum açın veya kayıt olun ve kullanarak yayınlayın HubPages Network hesabı.

Kullanılan 8192 karakterden 0’sıPost Comment

Yorumlarda HTML’ye izin verilmiyor, ancak URL’ler köprüye bağlanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.