AMC sinema salonuna katılımı yüzde 50 ile sınırlayarak “sosyal mesafe” uygulayacak

AMC sinema salonuna katılımı yüzde 50 ile sınırlayarak "sosyal mesafe" uygulayacak

wAMC, sürmekte olan yeni koronavirüs pandemisine yanıt veren ilk ABD sinema salonu zinciri olarak ortaya çıktı ve sosyal mesafeyi teşvik etmek için oditoryum katılımını standart seviyenin yüzde 50’sini azaltmayı planlıyor.

Ülkenin en büyüğü olan zincir, normalde yaptığı tiyatro başına bilet sayısının yalnızca yarısını satacak ve 500’den fazla koltuk bulunan herhangi bir tiyatro maksimum 250 kişiyle otomatik olarak kapatılacak . AMC ayrıca tiyatrolarının büyük toplantılarda yerel ve federal kısıtlamalara uymasını ve sonuç olarak belirli oditoryumlarda bilet kullanılabilirliğini ve gösterimlerini sınırlandırmasını sağlıyor.

“Konuklar arasındaki ‘sosyal mesafeyi’ kolaylaştırıyoruz.”

“Konuklarımızın ve tiyatro ekiplerinin sağlığı ve güvenliği AMC için büyük önem taşıyor. Bu nedenle, AMC proaktif bir şekilde ABD’deki tüm tiyatrolarımızda sunacağımız biletlerin yarısını kesmek için harekete geçiyor. ”Diyor AMC Tiyatrolar genel müdürü Adam Aron. “Bu eylemle, filmleri hala büyük ekranda görmek isteyen var.”

Slashfilm’e göre AMC’nin açıklamasının ardından yarışmacı Regal Cinemas da “oditoryum kapasitesini yüzde 50 oranında azalttığını ve mümkün olduğunda sosyal toplama sınırlarında devlet görevlerine uyduğunu” söyledi.

Güncelleme: Regal Sinemaları da koronavirüs nedeniyle oturma kapasitesini yarıya indiriyor. https://t.co/BBqgrCGHGL pic.twitter.com/8NSZLt6SYm

– Peter Sciretta (@slashfilm) 13 Mart 2020

Tiyatro endüstrisi sadece ABD eğlence sektörünün görmesinden çok uzak yeni koronavirüs pandemisi nedeniyle bir hit. Prodüksiyon stüdyoları ve dağıtım şirketleri, Disney Mulan ve yeni James Bond filmi No Time to Die gibi yüksek profilli filmler de dahil olmak üzere yeni filmlerin çıkışlarını ertelemeye başladı. büyük bütçeli projeler. Gelecekteki yayınlar gecikmeye devam ederse, katılımda daha fazla düşüş yaşanmasına ve olası kısmi veya tam sinema salonlarının kapanmasına neden olabilir.

New York Times Cuma günü yaptığı açıklamada, Netflix’in önümüzdeki iki hafta boyunca tüm TV dizileri ve filmlerde prodüksiyonu durdurduğunu bildirdi. Ve NBC’nin Jimmy Fallon ve Geç Gece Şovu ile Bu Gece Şovu gibi gece geç saatlerde yapılan talk şovları Seth Ayers ile ayın geri kalanında canlı bir izleyici olmadan kayıt yapmayı deneyeceklerini kısaca açıklayarak yeni bölümlerin bantlanmasını tamamen askıya aldı.

13 Mart 18:21 ET Güncellemesi: Tiyatro katılımını yarıya indirmede AMC Tiyatroları’nın ardından Regal Sinemaları hakkında ayrıntılar eklendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.