Benjamin Cox’un Kendinden Yalıtımlı En İyi 20 Filmi

Benjamin Cox'un Kendinden Yalıtımlı En İyi 20 Filmi

İnsanlar içeride kalmaya zorlandığında, ne izlemek için en iyi filmler nasıl? İnsanlar içeride kalmaya zorlandığında, insanların izlemesi için en iyi filmler hangileridir? | Kaynak

O zaman bununla ilgili ne var?

Hiç şüphesiz bunlar göz korkutucu ve zorlu zamanlar. Corona virüsü Marvel Sinematik Evreni gibi dünyaya yayılmaya devam ederken, birçok insan hastalığı denemek ve sınırlamak için kendilerini zorla kilitlendi. Şahsen, şu anda yalnız yaşadığım ve en yakın süpermarketteki sıradan daha uzun süre yazmak için bir film birikimine sahip olduğum gibi bir angarya değil. Ancak diğerleri için, yaşamın stresleri ve suşları iç mekanda sıkışıp kalmadı ve hızla kendini belli etti. Bu, özellikle okula gidemeyen çocuklarınız varsa (aynı zamanda kapattıkları için), evden çalışabilecek kadar şanslı bir ortak veya iş yerleri de kapalı olduğu için çalışamayan başka bir kişi varsa, bu doğrudur. sizinki gibi.

Aşağıdaki filmler belirli bir sırada değildir ve zombi korkudan bilim kurgu klasiklerine ve dramatik gerilim filmlerine kadar çok çeşitli türleri kapsar. Her film yalnızlık ya da başkalarından tecrit temaları ile ilgilenir (ki şu anda hepimiz yapmalıyız) ve eğer yapabilirseniz kontrol etmeye değer. Yani .. ile başlayalım mı? Kaynak

Sayı 20 : Sessiz Koşu (1972)

Douglas Trumbull’un ekolojik bilimkurgu draması, 2001 beğenilerinden alan etkili bir etki yarattı: Bruce Dern’in yalnız astronotunu (yukarıda) üç küçük robotun yanı sıra Dünya’nın doğal kaynaklarının son canlı kalıntılarını koruyun. Filmin Trumbull’un yönetmen olarak başlangıcı olduğu düşünüldüğünde (orijinal Star Trek filmi ve Blade Runner gibi filmlerden özel efektler üretmeye daha çok alışkındı), film çevre bilincinin bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor ve izleyiciler arasında bir kült olmaya devam ediyor. /

19 Numara: Panik Odası (2002)

Geçenlerde boşanmış Jodie Foster ve diyabetik kızı (genç Kristen Stewart) yeni dairelerine taşınırken gergin ve sürükleyici bir duruş ortaya çıkıyor New York’ta, sadece içeri giren bir grup şiddetli hırsız tarafından vurulacaktı.

Birden fazla ödül kazanan David Fincher tarafından yönetilen film, Fincher tarafından yönetilse de Arka Pencere ve Yalnız Ev’in meraklı bir karışımı gibi hissettiren kritik ve ticari bir başarıydı. Kaynak

Sayı 18 : Yolcular (2016)

Jennifer Lawrence ve Chris Pratt’ın (yukarıda) hedeflerinden ışık yılı olan bir uzay gemisinde asılı animasyondan erken uyandığını gören bunun için uzaya geri döndük. İzolasyonun tehlikelerine daha romantik bir şekilde bakıldığında, film, bazılarının öncülünün biraz ürkütücü olduğuna dair eleştiriler aldı. Bununla birlikte, film iki yıldızına çok şey veriyor ve gişe başarısı sağlayan bazı meşru kimya üretiyorlar. Şaşırtıcı görünüyor ve Michael Sheen’i The Shining’e doğru bir ipucu içeren bir android barmen olarak bile var. Bunlardan bahsetmişken …

Sayı 17: Parlayan (1980)

Yalıtımın tehlikeleri hakkında konuşacaksan, Stanley Kubrick’in ürperteceğini görmezden gelemezsin ya da unutamazsın Stephen King’in psişik, psikolojik olarak dengesiz bakıcılar ve perili bir otel hakkındaki rahatsız edici romanının uyarlanması.

Ve ev geniş bandınız düşerse sorunlarınız olduğunu düşünüyorsunuz … Kaynak

Sayı 16 : Buried (2010)

Bir süredir aynı dört duvara bakıyorsanız, bir Amerikan kamyon şoförüne saldırıp canlandıran zavallı Ryan Reynolds (yukarıda) Irak çölünde bir yerde ahşap tabut. Üzerinde sadece bir avuç eşya ve zamanın azalmasıyla ahşap hapishanesinden bir şekilde kaçmak zorunda. Reynolds’un filmin çoğu için aslında ahşap bir tabutta filme alındığı düşünüldüğünde, deneyimden klostrofobi geliştirdiğini öğrenmek sürpriz değil. Bazen acımasız ve üzücü bir saat olan Buried, olduğu gibi izlemeye ve kazmaya değer bir filmin gizli bir mücevheridir.

Sayı 15: 10 Cloverfield Lane (2016)

< Birkaç film, dev bir canavar filmi Cloverfield'ın bu şaşırtıcı devam filminin yanı sıra tek bir yerde sıkışmış olmanın tedium ve tekrarlayan doğasını tasvir ediyor. Mary Elizabeth Winstead, sığınaklarının dışındaki dünyanın muazzam bir kötülük tarafından tahrip edildiğinde ısrar eden John Goodman ve John Gallagher Jr tarafından sağlığa kavuşan bir trafik kazasından kurtulanı oynuyor.Küp, birbirine karışan kare odalara ve içindeki sayısız tuzağa kurban gitmemeye çalışan talihsiz bir yabancı grubuna kabus gibi bir kabus dünyasına bir bakış olan meraklı bir bağımsız film. Acil bir dükkanla aynı maliyetle üretilen film, bir kült şut haline gelmek için yeterince izleyici buldu ve ardından bir devam filmi ve prequel (ve söylentilere inanılırsa olası bir yeniden başlatma) geldi. Bu Alacakaranlık Bölgesi'ne bir dokunuştan daha fazlası ile izlemeye değer bir film. Ve bunu yaptığınızda, başkaları için bozmamaya çalışın.

Sayı 13: Yol (2009)

Cormac McCarthy’nin aynı isimdeki romanına dayanan bu kıyamet sonrası drama görünmeyen bir felaketin harap olduğu bir dünyada hayatta kalmak için mücadele eden Viggo Mortensen ve Kodi Smit-McPhee’yi barındırıyor olabilirler. Film neredeyse tamamen umutsuz ve soluk bir renk paleti ile bir dünyayı son ayaklarında tasvir etmek için harika bir iş çıkarıyor. Her iki oyuncu da tamamen ikna edici ve kasvetli atmosfere rağmen, gördükten sonra görmezden gelmek zor. Ancak kendinizi aşağı hissediyorsanız, muhtemelen bunu atlamak en iyisidir.

Kaynak

Sayı 12 : Ben Efsaneyim (2007)

Richard Matheson tarafından aynı adı taşıyan 1954 bilim kurgu romanının üçüncü versiyonu, Will Smith (yukarıda) ve muhtemelen başka bir şekilde terk edilmiş bir New York’ta yaşayan son çocuktur sadık köpeği onun tek arkadaşı olarak.

Ayrıca kötü CG ile karşılaştırıldığında ne kadar daha iyi pratik etkinin olduğunu hatırlatıyor.

Sayı 11: Deniz Feneri (2019)

Korku ve psikolojik dram unsurlarını harmanlayan bir başka film, bu tek renkli ve fırtına sırasında uzak adalarında iki deniz feneri koruyucusu olan ve yavaş yavaş zihinlerini yitiren Willem Dafoe ve Robert Pattinson filmleri, önümüzdeki aylarda birçoğumuzun deneyimleyebileceği bir şey. Film, hem oyuncunun övgüleri hem de filmin eski moda estetiği ve atmosferi ile eleştirmenlerin bir hit oldu. Film, yazar Robert Eggers’ın sadece ikinci uzun metrajlı filmi ve gelecekteki kariyeri için olası bir gösterge olarak çalışıyor.

Kaynak

Sayı 10 : Misery (1990)

Bir başka Stephen King uyarlaması, Misery, en sevdiği karakterin ölümünü iyi almayan bir numaralı hayranı Kathy Bates tarafından kurtarılan başarılı yazar James Caan’ın hikayesidir. hafifçe koy. İnanılmaz bir şekilde, bu, Oscar’ın bir çekiç fiksasyonu ile obsesif psikopatın tüyler ürpertici tasviri için en iyi aktris Oscar’ını kazanan tek Kral uyarlamasıdır.

Solaris gibi şükran borcundan ötürü film, uzayda gerçekçi yaşam tasvirinin yanı sıra Rockwell’in performansı için de büyük övgü aldı. Daha da etkileyici olan şey, filmin mikroskobik bütçesi ve filmdeki çeşitli bilimsel fikirlerin NASA tarafından zaten geliştirilmesidir.

Sayı 8: Döküm (2000)

Bu sıkıntılı zamanlarda ıssız bir adada mahsur olmayı tercih edeceğinizi düşünüyorsunuz, bu düşündüğünüz kadar eğlenceli olmayabileceğini öne süren film. Tom Hanks, seyahat ettiği Fed Ex ulaşım uçağının düşmesinden sonra şirket için sadece kanlı bir voleybolla izole bir Pasifik atolünde çoraplarını tek başına hareket ettiriyor. Film biraz zorlanmış olabilir, ancak hem fiziksel hem de zihinsel olarak paralı bir izolasyonun ne kadar alabileceğini gösterir, ancak kendi evinizde kendi lüksleriniz ve konforlarınızla yaşıyorsanız, burada göründüğü kadar vergilendirme olabilir

Sayı 7: Marslı (2015)

Ridley Scott’ın aynı adlı romanı Andy Weir tarafından uyarlaması, uzun bir süre sonra yönetmen için forma dönüşmek için beklenen bir dönüş olarak görüldü. birkaç ateşleme. Matt Damon, bir görev sırasında kaybolduktan ve kurtarılmak için hayatta kalmak imkansız gibi görünen girişimlerinden sonra Mars’ta mahsur kalan bir astronot oynuyor.

Ünlü İngiliz fizikçi Brian Cox ile Damon’un performansı, görsel efektleri, Scott’un yönü ve bilimsel doğruluğu övgüyle Mars’ı “şimdiye kadar gördüğüm mühendislik kariyeri için en iyi reklam” olarak nitelendirdi.

Sayı 6 : Shaun Of The Dead (2004)

Toplumun düşüşünü bir zombi kıyametiyle tasvir eden sayısız film var, ancak hiçbiri gerçekten parlak komik komedi, kötü bir film müziği ve şuruplu bir romantizmi bir araya getirmeyi başaramadı. ve bu yüce film. Simon Pegg ve Nick Frost, dünyanın tam anlamıyla bir gecede cehenneme gittiğini fark eden en iyi arkadaşları oynuyorlar ve yerel pub’da dünyanın sonundan hayatta kalmaya çalışmak onlara kalmış. Sadece bir komedi olması, filmin geleneksel zombi filmlerinin kanlı dehşetine atladığı anlamına gelmez ve aslında tür kralı George A. Romero’nun eserlerine sevgi dolu bir övgüdür. Ölü Shaun, aynı zamanda Hot Fuzz ve The World End ile birlikte Üç Lezzet Cornetto üçlemesinin en iyisidir, boş, terk edilmiş sokakların sahneleri asla biraz ürpertici olmayı bırakmaz.

Kaynak

Sayı 5 Şey (1982)

arBir film, Kurt Russell’ın bir grup bilim insanını aç, şekil değiştiren bir yabancıya karşı bir fikir savaşına yönlendirdiğini gören Şey gibi güçlü bir izolasyon duygusu yaratıyor. uzak bir Antarktik araştırma istasyonu.

Film şimdi tüm zamanların en iyi bilimkurgu korku filmlerinden biri olarak ve güvensizlik ve paranoyadan ayrılan küçük bir grubun güçlü bir tasviri olarak kabul ediliyor.

Sayı 4: Vahşi Doğaya (2007) )

İnanılmaz derecede gerçek bir hikayeye ve Jon Krakauer’ın aynı adlı romanına dayanan film, Doksanların başlarında Alaska’ya giden ve yaşamaya çalışan otostopçu Christopher McCandless’ı (Emile Hirsch tarafından canlandırıldı) takip ediyor. hiçbir hazırlık yanında kendi başına arazi. Sean Penn tarafından yönetilen film, bu trajik hikayeyi güçlü bir karakter çalışmasına dönüştürüyor ve kahramanını bu kadar aşırı uzunluklara sürükleyen şey hakkında olası bir fikir sunuyor. Sonuçta, Alaska vahşi doğasındaki uzak bir yolda terk edilmiş bir otobüs yerine evde izole etmek çok daha iyi.

Sayı 3: Amelie (2001)

Tüm bu kıyamet ve kasvetten sonra, daha hafif bir şeye ne dersin? Amelie, Galya atmosferi sayesinde modern bir kült klasiği haline geldi, tuhaf bir tuhaflık ve romantizm duygusu ve kendisinden emin değilken diğer insanların yaşamlarında mutluluk arayan sosyal olarak yalıtılmış hayalperest olarak Audrey Tautou’nun büyüleyici merkezi performansı. Harika sinematografi ve Jean-Pierre Jeunet’ten (Şarküteri ve Kayıp Çocukların Şehri gibi filmlerin arkasındaki Fransız beyni) yönetilen film, gözler ve ruh için bir şölen ve kült şut olmaya devam ediyor.

Yönetmen ve yardımcı yazar Andrei Tarkovsky, tüm iyi bilimkurgu gibi, uzaylılara, uzay gemilerine veya lazer silahlarına odaklanmak yerine insan durumunu inceleyen güçlü bir psikolojik gerilim sunmak için Batı’nın teknolojiye olan cazibesinden kasten kaçındı. Solaris, tüm zamanların en büyük bilimkurgu filmlerinden biri olarak haklı olarak selamlanıyor ve açıkçası, katılmamak zor. Kaynak

Sayı 1 : Arka Cam (1954)

Eğer bütün gün içeride olmaya dair bir film olmasaydı, kesinlikle Hitchcock’un ikonik gizem gerilim filmi. James Stewart, yanlışlıkla bir cinayete tanık olabileceğini düşünen Greenwich Village’daki dairesinde sıkışmış yaralı bir fotoğrafçı oynuyor. O gibi profesyonel, Hitchcock bu aldatıcı basit öncülün her gerginliğini sıkıyor ve bizi sürüş için beraberinde getiriyor, bu röntgencilik ve şüphe hikayesine kafa karıştırıyor. Şimdi yaygın olarak Hitch’in en iyilerinden biri olarak kabul edilen film, en beceriksiz ve ev insanlarının bile, iyi bir şekilde en iyi yollardan olmasa bile, hala iyi yapabileceğini gösteriyor.

© 2020 Benjamin Cox

Sabun Kutusu

Bir HubPages Network hesabı kullanarak oturum açın veya kaydolun ve yayınlayın.

Kullanılan 8192 karakterden 0 tanesiSonraki Yorum

Yorumlarda HTML’ye izin verilmez, ancak URL’ler köprüye bağlanır.

Orada güvende kalın. satomko profil resmi

Seth Tomko

< 11 saat önce Macon, GA

Akıllı ve zamanında bir liste.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.