Better Call Saul, ne kadar iyi bir aldatmaca sevdiğimizi biliyor

Better Call Saul, ne kadar iyi bir aldatmaca sevdiğimizi biliyor

Daha İyi Çağrı Saul her zaman ağır çekimde ölen bir adamın şovu olacaktı. Serinin başında, en iyi Walter White’ın Breaking Bad’de huckster avukatı olarak bilinen Saul Goodman, doğumda kendisine verilen başka bir isimle gidiyor. Jimmy McGill, Breaking Bad’de olmayan Saul Goodman’dan farklı ve daha ciddidir. Walter White’ın aksine, Jimmy’ye ne olacağını tam olarak biliyoruz ve Better Call Saul bunun için daha iyi bir gösteri.

Gösterinin beşinci sezonunda Jimmy’nin Saul’a dönüşümü neredeyse tamamlandı. McGill, kardeşinin ölümünden ve bir yıl süren askıya almanın hukukun uygulanmasından sonra ayaklarını altına alıyor. Şimdi eyere geri döndü ve son sezonun çoğunda hızlı para için brülör telefonları sattığı küçük suçlularla bağlantı kurmak için kullandığı Saul Goodman takma adı altında uygulamasını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde oluşturmaya çalışıyor.

Bob Odenkirk’in Jimmy / Saul gibi karnaval havlama performansı her zamanki gibi eğlenceli ve eğlenceli olsa bile, hepsi çok üzücü. Kardeşini kaybeden bir adam olarak, Jimmy asla yas tutma fırsatı vermez, bunun yerine kendini en iyi bildiği iki bitlik hustles dünyasına geri atar, emiciler üzerinde çalışır ve itibarını düşük seviyeli suçluların kullanılmamış pazarında inşa eder. kabahatler yapma alışkanlığı.

Döndüğü şov gibi Saul’un dramatik yayı kaçınılmaz. İşlerin başından beri – Better Call Saul’un Breaking Bad’i gören insanlara tekrarlayıcı gelebileceği bir dereceye kadar iyi bitmeyeceğini biliyoruz. Yüzeysel düzeyde, bu doğrudur: her ikisi de ekşi olacak bir adam hakkında şovlardır. Ama Better Call Saul’un aşağı doğru slaydının nasıl ve nedenleri, belki de daha trajik oldukları için daha hayati ve alakalı hissediyorlar.

Breaking Bad, akla gelebilecek en miltotoast kahramanın hayatında yaygınlaştığında toksik erkekliğin neye benzediğini gösterdiğinde, Better Call Saul daha yavaş, daha üzücü bir şeyle ilgilidir: duygulara sahip olduğunu öğrenen bir adam emiciler içindir. İronik bir zehirli ve son derece çevrimiçi bir şov, hiçbir şeyin gerçek olduğu varsayılmıyor ve her şey muhtemelen bir aldatmaca.

Daha İyi Çağrı Saul, dolandırıcılığın kazanmanın tek yolu olduğuna karar verdiklerinde ve ciddiyetle davranan herkesin sadece oyunu yanlış oynadığına ikna eden insanların verdiği büyük zararla ilgilidir.

hiçbir şeyin gerçek olduğu varsayılmaz ve her şey muhtemelen bir aldatmacadır

Kim, ancak adalet duygusu ihlal edildiğinde geçtiği adalet ve çizgilerle bir bütünlük karakteridir. McGill’in fırsat eşitliği dolandırıcısı olduğu uyanık bir dolandırıcı. Günün sonunda, sisteme ve Jimmy’nin dürüst bir insan olma kapasitesine inanıyor. Bu, Better Call Saul’un evreninde mahkum olduğu anlamına gelir.

Sondan bir önceki sezonda – şov sadece bir kez daha geri dönecek – Kim Jimmy’nin inkar ettiği bir gerçeği öğreniyor: Birisine dürüst ya da iyi olabileceğini ne kadar söyleseniz de, bir kere hakikatin ödeme yapmadığına karar verdiler, maskaralığı sürdürmeyi bırakmaları sadece bir zaman meselesi. Ve birisi ciddi bir duyguya, dürüstlüğe veya adalete inanmak için her nedenini kaybettiğinde, yavaş yavaş diğer herkesin de olduğuna inanmaya başlarlar.

Better Call Saul şu ana doğru inşa ediyor: Jimmy Goodman olarak Jimmy’nin boş bir alanda bir karnaval çadırı diktiği ve sonunda kaybedeceğine inandığı insanlar tarafından çevrili bir beşinci sezon prömiyeri kendisi gibi kayıp bir davaya ihtiyacım var.

Jimmy Goodman adını oluştururken, Breaking Bad’in kartel güç oyuncuları kendilerini savunmaya başlarlar ve yaldızlı kafes Saul Goodman nihayetinde bu serinin sonunda kaçmaya çalışacaktır. Yine de bir süreliğine iyi olacak. Grifters her zaman yapar. Bu sorunun bir parçası: biz iyi bir aldatmaca seviyorum. Duygular emiciler içindir.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.