Bir EVA Ünitesinin İçinde Ölmenin Korkunç Yolları.

Bir EVA Ünitesinin İçinde Ölmenin Korkunç Yolları.

aylar önce mobil takım pilotu olarak ölmenin ne kadar korkunç olduğuna dair. Dizi, izleyicilere dev bir robotun göz alıcı bir şey olmadığını hatırlatma şansını hiç kaçırmadı. Kokpit sınırları içinde, yakında her an parçalara üflenebilir, ölüme yakılabilir, ezilmiş, kazınmış, buharlaşmış veya şarapnel ile karabiber olabileceğiniz morbid olasılığına karşı savaşacaksınız. Bazen sahip olduğunuz tek şey eksik bir uzvuysa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Hızlı bir ölümle ölürseniz şanslısınız, ancak arkadaşlarınızın akıl sağlığınızı yanmış ve tanınmayan cesedinize bakarak riske atmak zorunda kalmasına rağmen.

Peki bir EVA pilotu olmaya ne dersiniz?

İnsanlar bunu kabul ediyor? Shinji, bir EVA pilotu olma ihtimalini gözetme hakkına sahipti. Yoğun eğitim bazen mobil kostüm pilotlarını acımasız bir kaderden koruyamadı. Ve Shinji başlangıçta seçkin bir pilot bile değildi. Sadece giriş fişinin sınırları içinde zorlanan bir okul çocuğuydu. Ve gösteri boyunca sadece temel pilot eğitimi aldı ve zihinsel ve duygusal sağlık kontrolü yoktu.

Bu nedenle, bir kişinin EVA biriminin bağırsaklarında yok olacağı en kötü yolu listeliyorum.

İlk olarak, EVA Pilotları Ölümleri Düşüktür

Hayatta kalanlardan biri. Hayatta kalanlardan biri.

Pilot kayıpları açısından Evangelion serisi en düşük sayıya sahip. Gundam SEED / SEED Destiny’in nispeten grafik ölümlerini hala hatırlıyorum, son IBO serisi ise kurban olarak talihsiz kurşun karakteri içeriyordu. Macross’ta bile, birileri gösteriye drama eklemek için ölmek zorunda. İsimsiz Veritech pilotlarının parçalara ayrılmasının yanı sıra, Roy Focker Ölüm listesinde yer aldı.

Yine de iç karartıcı EVA serisinin pilot kayıpları düşüktü.

Orijinal NGE’de, tek gerçek “yaralı”, Shinji’yi kurtarmak için kendini patlattığında klonlanmış kız Rei Ayanami (ikinci klonlanan) idi. Bununla birlikte, annesinin yapay bir benzerliğiydi ve yeni bir klon geliyordu. Toji ilk pilot denemesinde iyi bir dayak aldı, ama sadece bir bacağını kaybetti. Ve Evangelion’un kötü şöhretli Sonu sırasında, yüksek sesli Asuka EVA’nın acımasız ucundan sağ kurtuldu ve evet, bir gözünü kaybetti ama hala çok canlıydı.

Ve ölümlerin çoğu Özel Kuvvetler katliamından geldi. ve portakal suyu kıyameti.

EVA pilotlarında başka mecha gösterilerinde olanlar olursa, pilotlar vidalanır.

Ünitenin büyük boyutu kendi başına bir koruma görevi görür. Bir pilot, bağlayıcılar ve et katmanları içinde zırhlıdır ve acil durum zamanlarında çıkarılabilen giriş fişi vardır. Pilotlar ayrıca, sağlığınız da dahil olmak üzere her şeyi izleyecek bir personel ordusu tarafından desteklenmektedir. Silahlı mechalarla değil Melekler’le karşı karşıya gelecekleri için, havaya uçma ve şarapnel yaralanmaları riski büyük ölçüde azaldı.

Yine de, hiçbir güvenlik önlemi havuz kanıtı değil. İnsanlar sonunda ne kadar hoş olmayan bir olayın gösterdiği gibi korumadan bağımsız olarak ölecekler.

Bununla birlikte, Shinji ve geri kalanların karşılaştığı birçok ölüm türüne geçelim.

1. Canlı haşlanmış

Shinji, Ramiel gazabıyla karşı karşıya. Shinji, Ramiel gazabıyla karşı karşıya.

EVA birimleri pilotlarını LCL’ye daldırdığı için, etli bağırsaklarında yok olmak için garip yollar var.

Shinji, yüzen soyut figür Ramiel ile ilk karşılaştığında gördük. Ünite 01 yüzeye çıktıkça, büyük boyutlu süs, doğrudan binadan geçen ve neredeyse EVA’nın göğsünü eriten yüksek güçlü bir parçacık ışını vurdu.

Neyse ki hayatta kaldı ve potansiyel giriş fişi tabutundan zamanında çıkarıldı.

Canlı kaynatmak kötü bir yoldur. Gaz sobasında bir parmak yakmak çok acıyor. Tüm vücudunuza bir giriş fişinin sıkışık bir sınırında olduğunu hayal edin.

2. Parçalara Yırtık

EVA Ünitesi 02 bileşen parçalarına indirgeniyor . EVA Ünitesi 02 bileşen parçalarına indirgeniyor.

Neredeyse yüksek sesli Asuka’ya oldu ve Toji bacağını kaybetti. Melekler garip şekillerde gelir ve şans insansı veya hayvani bir formla karşılaşır. Bu durumda, insansı bir tip için bir MMA savaşçısı ve canavar türü için yırtıcı bir hayvan gibi savaşmalarını bekleyin. Hepimiz kafes gladyatörlerinin rakiplerini tekmeleme, yumruk ve teslim etme ile nasıl attığını biliyorduk. Sachiel ve Ünite 01’in bölüm 2’de nasıl söndüğüne bakın. EVA neredeyse bir kolunu kaybetti, ancak çılgına döndü ve Sachiel’e iyi bir dayak verdi. Eğer Melek bir hayvan formunu sunacaksa, bir birimi parçalamaya çalışmak tercih edilen bir yol olmuştu.

Görünüşe göre giriş fişi pilotlarını iyi korurken, EVA birimlerinin silah kullanımı kapalı çeyrek güreş karşılaşması olasılığını en aza indirdi.

3. Uçlara Üflendi

NGE'de rastgele patlama. NGE’de rastgele patlama.

Rei’nin ikinci klonunun sonunu nasıl bulduğundan emin değilim. Birimi kendi kendini yok ettiğinde, onu bitiren patlama ya da yoğun ısı oldu. Ondan geriye kalan, Ritsuko’nun yok ettiği kömürleşmiş cesetti. Kesin olan şey, LCL sıvısının birisinin giriş fişinde barbekülmesini engelleyecektir. Sadece kaynatıp yok olacaklar. Ancak herhangi bir çalışan makinenin içindeyken, mekanik ve et ve kan olsun, patladığında onunla üflenirsiniz. Sadece Rei II’ye ne olduğuna bakın.

4. Yoğun Ağrı

Asuka gözünü kaybetti. Asuka gözünü kaybetti.

Bu belki de EVA teknolojisinin eksikliğidir.

Evet, EVA pilotları için olması gerekiyordu, ancak gereksiz acı hissetmek potansiyel bir handikap. Bu güçsüzleşecek, böylece bir pilotun çalışma kabiliyetini etkileyecek ve öldürebilir.

Yine, Asuka birimi seri üretilen EVA’lar tarafından yutulduğunda neredeyse parçalara ayrıldı, ama tek bildiğim birimi parçalanırken, kokpitinde acı çekti. Yine de neredeyse ölüyordu.

5. Psikolojik Eziyet

Yine, Asuka EVA'sının içinde kırıldı. Yine, Asuka EVA’nın içinde kırıldı.

LCL’de kaynatılmasının yanı sıra EVA’ya özgü ölümlerden biri. Bazı Melekler sanki Anno’nun anime reenkarnasyonu gibi aklını karıştırmak için eşsiz bir yeteneğe sahipti. Arael, birisini aklına derinlemesine araştırmanın yolu olan ışık ışınlarıyla üniteyi yağdırdığında Asuka’yı neredeyse kızdırdı. Ve Rei II kendini havaya uçurmadan önce, Melek Armisael zihniyle bağlantı kurmayı başardı.

Yine, kişinin zihnine doğrudan saldırı öldürücü değildir, ancak başka yollarla ölüme yol açabilir.

Evet, EVA’lar et ve kan, ancak pilotlar hala bir çelik giriş tapası içinde hapsedilmiş.

Rei Ayanami Ünite 01’in testi sırasında kremalı hale geldi. Birimi çılgına döndü ama zaten kötü durumdaydı Gendo onu giriş fişinden çıkardığında. Muhtemelen çökmekte olan giriş fişinin etkisi ona tüm bu yaraları verdi.

Ve yine, bu bahsettiğimiz aşırı büyük bir mecha. İnsanlar Angel’la kavga sırasında ezilebilirlerdi, bazen kazığa uğrayabilirsin.

Burada bir şey kaçırdık mı? Daha fazla EVA pilot trajik ölümü biliyorsanız, sadece aşağıya yorum yapın.

Comments

Bir HubPages Network hesabı kullanarak oturum açın veya kaydolun ve yayınlayın.

8192 karakterden 0 kullanıldı Yorum

Yorumlarda HTML’ye izin verilmiyor, ancak URL’ler köprüye bağlanacak. Yorumlar, makalelerinizi veya diğer sitelerinizi tanıtmak için değildir.

gönderme

Henüz yorum yok.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.