Bulaşma ve Coronavirüs arasındaki paralellikler

Bulaşma ve Coronavirüs arasındaki paralellikler

2011 Steven Soderbergh filmi “Contagion” şu anki Coronavirus pandemisiyle pek çok paralellik göstermektedir. Filmde, virüs bulaşan kişilerin nöbet geçirmesine neden olan MEV-1 adlı kurgusal bir virüs yer alıyor. Filmde, bir domuz çiftliğinde bir buldozerden sığınan bir yarasanın ardından başlayan virüsün kökenini görüyoruz, daha sonra katledilen ve Beth Emhoff (Gwyneth) ile el sıkışan bir şef tarafından servis edilen bir domuz tarafından yenen bir muz düştü Paltrow) virüsün kendisine yayıldığı dünyaya yayılıyor. “Bulaşma” daki virüs dünyaya yayılır yayılmaz insanların yayılmasını durdurmak için bir araya geldiği bir olaylar zinciri başlar.

Virüsün bir sonucu olarak insanlar kapanmaya başlar toplumdan, okullar kapanır, etkinlikler iptal edilir veya ertelenir, insanlar sosyal uzaklığa başlar, boş mağaza rafları ve insanlar kendilerini virüsten karantinaya almak için evlerine sığınmaya başlar.

Örneğin, Beth’in kocası Mitch Emhoff’un (Matt Damon) “Contagion” da kızını MEV-1’i ona yayabileceği korkusundan erkek arkadaşından ayırması gerekiyor. Filmin başlarında Mitch, virüse karşı üvey oğlunu kaybeder ve bu da okula kapatılmasıyla sonuçlanır. Virüs filmde yayılmaya başladığında, insanlar Coronavirus pandemisi sırasında kaç kişinin tuvalet kağıdı mağaza raflarını boşalttığı ve tüm şehirlerin karantina altına alındığı gibi marketlerde rafları boşaltmaya başlar.

Kendi kişisel kazançları için başkalarını sömürmek için bir salgın kullanan insanlar

Komplo teorisyen Alex Jones reklam diş macunu ile olduğu gibi virüs ve televizyoncu Jim Bakker’in Gümüş Çözümü sattığını iddia ettiği diş macunu gibi aynı zamanda virüsü öldürdüğünü iddia ediyor, filmde Alan Krumwiede (Jude Law) adlı bir komplo teorisi var, onu MEV-1’i iyileştirdiğini iddia ettiği bir ilacı tolere ediyor, ancak daha sonra ilacın kendisini virüsten iyileştirdiğini ve

Uzmanları dinlemenin önemi ve sağlık çalışanlarının fedakarlığı önemini

Coronavirus salgını, uzmanları dinlemenin önemini yönetmen Ulusal Sağlık Enstitüsü Anthony Fauci ve sağlık çalışanlarının Coronavirus ile insanları tedavi ettikten sonra ölen riskleri. Coronavirus pandemisi gibi, “Contagion” da, hastalığa ve meslektaşı Dr. Erin Mears’ın (Kate Mears) (Kate Mears (Kate) Winslet) Beth Emhoff’un hastalık hakkında daha fazla bilgi edinmek için olduğu Minnesota’ya seyahat eden ancak virüsden ölmek üzere olan.

© 2020 Nathan91

Comments

Bir HubPages Network hesabı kullanarak oturum açın veya kaydolun ve yayınlayın.

0/8192 karakter usedPost Comment

Yorumlarda HTML’ye izin verilmez, ancak URL’ler köprüye bağlanır. Yorumlar, makalelerinizi veya diğer sitelerinizi tanıtmak için değildir.

gönderme

Henüz yorum yok.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.