Cesur Yürek Gibi 18 Şaşırtıcı Film Herkes İzlemeli

Cesur Yürek Gibi 18 Şaşırtıcı Film Herkes İzlemeli

Cesur yürek çok destansı savaşları ve kusurlu bir kahramanı olan başka bir ortaçağ savaş filminden daha fazlası. Bundan sonraki her savaş filmi, stilini ve zarafetini ödünç alarak bir ipucu aldı. Gladiator, Troy ve 300 gibi filmler, Braveheart’ın kitabından bir yaprak çıkaran birkaç film örneğidir.

Hayransanız, sadece daha fazla film aradığınız için uygundur Braveheart, epik savaşlar için susuzluğunuzu gidermek için. Hadi bir göz atalım.

Gladyatör

general kendi İmparatoru tarafından ihanete uğradı ve arenada bir gladyatör olarak savaşmaya düştü, ailesinin ölümünün intikamını almak için Roma’ya geliyor. Yavaş yavaş, çok çeşitli ölümcül dövüş becerileriyle kalabalığı kazanmaya başlar ve böylece onu ele geçirir. İmparator geri dönmeden önce ölmesini istiyor. Kedi ve fare oyunu nihayet onları ölümcül yüze yaklaştırıyor.

Çene bırakan savaş sahnelerinden gözyaşlarına boğucu anlara; her şey mükemmel yapılır. Genel olarak, Gladiator, Braveheart gibi en iyi filmlerden biridir ve şiddeti, kredi dalgalanana kadar bağlamanızı sağlayan güzel bir hikayeyle birleştirir.

Cennetin Krallığı

Cennetin Krallığı 12. yüzyılın Haçlı Seferleri sırasında gerçekleşir ve kimliğini ve amacını bulmaya çalışırken bir demircinin Kudüs’e yolculuğunu kronikleştirir. Her şeyi kaybetti; ailesi ve şimdi imanı. Kaos ve umutsuzluğun ortasında, aşık olur ve sonunda şehri ve halkını şaşırtıcı oranlara karşı savunur.

Hıristiyanlık ve İslam’ın filmde tasvir edilme şeklinin çok dengeli ve adil olduğunu düşündüm. Her açıdan laik, asla bir tarafını diğerinin üzerine almıyor. Setler ve kostümler, 12. yüzyıldaki Kudüs’ü temsil ediyor ve sizi filmin enteritleri için dünyasına sokuyor. Bu, destansı savaş anları uzun süre seninle kalacak olan savaş filmlerinden biri.

300 – Braveheart gibi en iyi savaş filmlerinden biri

300 bizi alıyor 480BC’ye dönersek – Perslerin her şeyi kendi yollarına fethettiği zaman.

Başka seçenek kalmadan, İran kralı Xerxes, tarih kitaplarında çok ünlü bir son duruş olduğunu kanıtlayan sadece 300 Spartalı bir kuvvete karşı 100.000 kişilik bir orduya liderlik etti. Bu birkaç adam, çok az nedensellik çekerken Pers dalgalarından sonra dalgaları katletti.

300, birkaç dakika boyunca bir eğlence kaynağından çok daha fazlası. Ülkeleri ve gururları için savaşan – sana ilham verecek bir kaç cesur erkeğin kurban edilme hikayesi.

Her şekilde kılıçların yapışmasını izlemek büyüleyici. . Spartalıların kaderini zaten biliyorsan, büyük bir orduyu savurabileceklerini umarak hala onlara dayanacaksın.

Sonuçta, 300 gibi en iyi ortaçağ savaş filmlerinden biri. Krediler dönene kadar sizi koltuğunuzun kenarında tutacak cesur yürek.

Kurtlarla Danslar

Çizim döner iç savaş sırasında kendini kazanan tarafta bulan bir savaş kahramanının etrafında. Uzak bir karakolda bir pozisyon ister ve alır, sadece orada yalnız olduğunu bulmak için.

Hayatta kalmak istiyorsa, yerlilerin saygısını ve güvenini kazanmak zorunda kalacaktı.

Ordu sancıların üzerinde ilerlerken, çok geçmeden ülkenin kaderinin kaderini değiştirecek bir karar vermek zorunda kalır. Bazı insanlar bunun oldukça uzun olduğunu söylüyor. Asla Braveheart ve The Godfather gibi filmlerin içine girmediklerini söyleyebilirim. Evet, oldukça uzun. Gerçi sıkıcı olmaktan çok uzak.

Gerilim ve karakterleri inşa etmeyi bitirdikten sonra asla pes etmiyor. Genel olarak, sizi uçuracak karakter merkezli bir hikayeye sahip güzel çekilmiş bir film.

Robin Hood: Hırsızlar Prensi

Robin Hood ve refakatçisi Türkler tarafından ele geçirildi. Neyse ki, İngiltere’ye geri dönmeyi başardılar. Robin, babasının Nottingham’ın bozuk bir şerifi tarafından öldürüldüğünü öğrendiğinde, intikam almayı ve zulmü kendi yoluyla bitirmeyi planlıyor.

Hood hakkında yapılan tüm filmlerden biri bu elde edeceğiniz en iyi şey. Verilmiş, kusurlardan adil bir payı var, ama yine de oldukça keyifli.

Yöneticileri, iyi günleri geri getirmek için insan kurbanlarının bir zorunluluk olduğuna inanıyor. Bir adam kurban için seçildiğinde, kaçmayı ve kaderinden kaçmayı başarır, kendini ve ailesini kurtarmak için savaşır. Ne kadar ileri gidecekti?

Aile draması yavaşça başlıyor, başlangıçta hızı arttırıyor ve doğru anlarda vites değiştiriyor. Her şey kurulduktan sonra, asla vazgeçmez. Nefes kesen temposu ile, genellikle ezici bir deneyim olabilir.

Braveheart gibi nefes kesen bir film arıyorsanız, Apocalypto en iyi bahsiniz olmalı.

Kral Arthur

Film çeker bize MS 400 yılına geri döndük – Roma İmparatorluğu’nun tüm dünyaya yayıldığı zaman nihayet çöktü. Arsa, sonunda eve gitmekte özgür olmadan önce son görevinde olan Kral Arthur ve Şövalyeler etrafında dönüyor.

Arthur’a dayanan filmler esas olarak mistik unsurlara odaklandı. Bununla birlikte, “Kral Arthur” gerçekçi bir hikaye sunmaya daha fazla önem vererek bunu değiştiriyor.

Orijinal versiyon hiçbir şekilde kötü olmasa da, yönetmen kesimini gönülden tavsiye ederim.

Bazı savaş sahneleri, diyaloglar ve daha iyi bir alternatif son, onu orijinalinden çok daha iyi hale getiriyor.

Sonuçta, Kral Arthur, güzel, karakter odaklı bir hikayeye daha fazla dikkat çekmeyi hak eden küçümseyen bir film. .

Ben Hur (1959) – Cesur Yürek gibi klasik bir film

Hikaye 1. yüzyılın başlarına, özellikle Kudüs’teki bir Yahudi prensine odaklanarak geri döndük. Kendisinden biri tarafından ihanete uğradığında ve köleliğe zorlandığında, intikam için geri dönme sözü verdi.

Serbest bırakılmasından bu yana 50 yıldan fazla bir süredir Ben Hur, film endüstrisinin en iyi sanat eserlerinden biri olmaya devam ediyor hiç görmedi. Zamana karşı koyan nadir mücevherlerden biri.

Git onu izle. Evet, üç saatten uzun sürdü, ancak bu 212 dakika Braveheart gibi en iyi filmlerden birini izleyecek.

Ironclad

gayet basit. Bizi 2005 yılına geri götürüyor; küçük bir isyancı grubu özgürlük için mücadele etmekte ve Kral John’un zulmünü sona erdirmek için savaşıyor.

Bir indie film olmasına rağmen, bir Hollywood gişe rekorları kıran tüm özelliklerine sahip, onlara paraları için koşuyor.

Bu ölçekte bir filmin 25 milyon dolarlık bir bütçeyle nasıl yapılabileceği etkileyici – bu günlerde çoğu Hollywood filmi için bir cep değişikliği gibi bir şey.

13. yüzyıl İngiltere büyüleyici ve inandırıcı, sürükleyici görünüyor bir süre onun dünyasındasınız. Yerdeki eylem gerçek hissettiriyor. Evet, stili gerçekçilik lehine şekillendirir, ancak sonunda sonuna kadar sizi tutacak otantik bir deneyim sunar.

Braveheart gibi iyi, küçümseyen filmler arıyorsanız, Ironclad’a bir şans vermelisiniz.

Roma’ya kargaşa çarptı ve son 5 imparator ölümünü gördü. yıl. Bir başkasını karşılayamaz. Hikaye MS 460 yılında, Hintli doğumlu bir savaşçı ve bir Roma komutanının yardımıyla şehirden kaçmayı planlayan genç Romulus Augustus Sezar’ın etrafında dönüyor.

gore-fest, hayal kırıklığı yaratacak. temposunu oluştururken tatlı zaman alan karakter odaklı bir hikaye. Her şey kurulduktan sonra, asla pes etmiyor.

Genel olarak, Son Lejyon, açık kalpli bir aksiyon filmi – gençler ve genç yetişkinlerin seveceği türden. Herhangi bir çıplaklık veya kan olmadan söylediklerini yapar.

Centurion

Çizim döner düşmanların gerilla saldırısından sonra düşman hatlarının arkasında sıkışıp kalmış bir grup Roma askeri etrafında.

Aralarında Centurion gibi bir film bulamazsınız. Kendi zarafeti ve stili ile güzel bir çekim hikayesi.

Savaşlar gerçek hissediyor, o zaman size geri dönmenin nasıl bir şey olduğu hakkında iyi bir fikir veriyor. Kılıçların tutunmasından, tüm yere sıçrayan kanın görülmesine kadar, gözlerinize çok fazla şölen var.

Braveheart gibi az kullanılmış filmler arıyorsanız, Centurion a

Mohikanların Sonu – Cesur Yürek gibi inanılmaz bir film

Mohikalar, son Kızılderili kabilesi, başkalarıyla barış içinde yaşıyor. Bir İngiliz Albay’ının kızlarını korumakla görevlendirildiklerinde, kendilerini korkunç bir savaşta yakaladılar – hiçbir şey yapmak istemedikleri bir şey. Şaşırtıcı oranlara karşı görevlerinde başarılı olacaklar mı?

Mohikanların Sonu, tarihe bağlı kaldığında, Amerika’yı Hint ve Fransız savaşı sırasında bebeklik döneminde yeniden canlandırma konusunda oldukça doğrudur. Sonuçta, çok teklif ile harika bir film.

Burada orta bir zemin olduğunu sanmıyorum. Karakterlerini geliştirmede zaman alan iyi bir komployu takdir ederseniz, sunduğu şeyleri çok seveceksiniz.

Film, 1607 yılında Virginia’nın İngiliz keşfi etrafında döner. Arsa hakkında fazla bilginiz yoksa daha iyi olur. İnan bana; önceden bir şey bilmiyorsanız daha iyi bir deneyimdir.

Onurlu sözler – Braveheart gibi diğer filmler

Daha fazla film arıyorsanız, 13. Savaşçı’yı denemelisiniz, Alexander, Rob Roy, Kartal ve Vatansever. Gerçekten iyi bir filmi kaçırdım mı? Yorumlar bölümünde bana bildirin. Listeye eklemekten memnuniyet duyarız.

Comments

Bir HubPages Network hesabı kullanarak oturum açın veya kaydolun ve yayınlayın. < / Kullanılan 8192 karakterden 0'sıPost Comment

Yorumlarda HTML’ye izin verilmiyor, ancak URL’ler köprüye bağlanacak. Yorumlar makalelerinizi veya diğer sitelerinizi tanıtmak için değildir.

gönderme profil resmi

Ricky

9 ay önce

Apocalypto

Deborah Minter profil resmi

Deborah Minter

2 yıl önce ABD, Kaliforniya’dan

Listenizin çoğuna katılıyorum.

İlki bence Braveheart’a benziyordu. Eğlenceli makale! profil resmi

Sara

2 yıl önce

merhaba harika filmler u bahsetmek istediğim tek bir şeyi izledim, 300 harika bir filmdi ama tam olarak gerçek değil. çekimler harikaydı

Casey White profil resmi

Mike ve Dorothy McKenney < /

2 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’nden

Bahsettiğiniz filmlerin tümünü veya en azından çoğunu görmemiş olanlar, neyin eksik olduğunu bilmiyorlar. “Cesur Yürek” i o kadar çok kez izledim ki, diyaloğun tamamını ezbere alıntılayabilirim. Kesinlikle benim favorilerimden biri, “Kurtlarla Danslar.” “Yeni Dünya” yı görmedim ama izleyeceğim çünkü Colin Ferrell’a bayılıyorum. Harika öneriler.

Bay Müthiş profil resmi

Bay Müthiş

2 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’nden

Centurion, “Gladyatör” ün B-film versiyonu gibidir.

Sadece Kurtlar ve Robin Hood ile Danslar gördüm. Kesinlikle diğer filmlerden bazılarına bakmam gerekecek. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.