Damla Sönmez’e gurur veren gelişme!

Damla Sönmez’e gurur veren gelişme!

Damla Sönmez’e gurur veren gelişme!

Çukur dizisinde Efsun karakteri ile izlediğimiz ünlü oyuncu Damla Sönmez, yer aldığı projenin
77. Golden Globe Yabancı Film Adaylıklarında aday olmasının gururu yaşıyor.

Damla Sönmez’in Aisha rolü ile başrollerinde olduğu, Sean O’Bryne’ın yazıp, yapımcılığını Lawrence Bender’ın yaptığı, yönetmen koltuğunda ise Amerikalı yönetmen Sonia Nassery Cole’un olduğu “I Am You” filmi 77. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Yabancı Filmler dalında aday oldu.

“I am You” filminde, Afganistan’daki bir ailenin Berlin’e varma çabası anlatılıyor. Ekibin çekimlerde psikolojik olarak zorlandığını dile getiren Damla Sönmez filmde kızının özgür yaşaması için her türlü mücadeleye girmeye hazır bir doktoru oynuyor.

77. Altın Küre Ödülleri’nde “I am You” filmi ile aynı kategoride yarışan Fransız-Alman-Türk-Lüksemburg ortak yapımı olan, Damla Sönmez’in “Sibel” filmi de yer alıyor. Başarılı oyuncu, geçtiğimiz yıl içinde “Sibel” filmi ile Dünya çapında birden fazla ödüle layık görüldü.

“I am You” oyuncu kadrosunda Defne Kayalar, Cansu Tosun, Hakan Aydın, Emre Çetinkaya, Ali Aksöz, Kaan Songun, Ushan Çakır, Defne Samyeli gibi oyuncuların olduğu “I Am You” filminin çekimleri İstanbul’da tamamlandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.