Disney, Mulan ve Yeni Mutantları koronavirüs korkularından geciktiriyor

Disney, Mulan ve Yeni Mutantları koronavirüs korkularından geciktiriyor

Variety’e göre Disney, dünyaya yayılan koronavirüs pandemisi nedeniyle Mulan’ın serbest bırakılmasını geciktiriyor. Şu anda yeni bir çıkış tarihi yok. Filmin başlangıçta 27 Mart’ta açılması planlandı.

Disney, Fox’un X-Men serisindeki en yeni girişi olan ve 3 Nisan’da yayınlanacak olan Yeni Mutantları da geciktiriyor. Yeni Mutantlar çeşitli nedenlerden ötürü birçok kez ertelenmiştir. Şu anda bunun için beklenen bir çıkış tarihi de yok. Disney’in ertelediği üçüncü film, Disney’in 21. Yüzyıl Fox’u satın almasının ardından aldığı Searchlight Pictures’tan başka bir film olan Antlers.

Mulan, Yeni Mutantlar ve Boynuzlar, salgın nedeniyle ertelenecek en son filmlerdir. Sessiz Bir Yer II, Ölmek İçin Zaman Yok ve Peter Rabbit 2’nin tamamı son birkaç haftada ertelendi. Magnolia gibi diğer stüdyolar, belirli oyunların teatral yayınını iptal ederek yayın ve yalnızca kiralık seçeneklere dönüştürdü.

Mulan, koronavirüs salgını nedeniyle gecikecek en son film

Mulan, Disney’in yılın en büyük filmlerinden biri. Pixar’ın daha sonraki gişe hasılatı sayısından daha düşük olanı izliyor. Mulan, Disney için uluslararası alanda özellikle önemliydi – özellikle Çin gibi sıcak bölgelerde. Disney, Çin’de Mulan için bir çıkış tarihi açıklamamıştı, ancak koronavirüs patlamasının şu anda Çin’de en yaygın olduğu düşünüldüğünde, filmin yakın zamanda piyasaya çıkması pek olası görünmüyor.

Coronavirus, Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde yayılmaya başladı. O zamandan beri, koronavirüs hemen hemen her ülkeye yayıldı. 130.000’den fazla vaka doğrulandı ve 4.200’den fazla insan öldü.

Koronavirüsün Disney’in genel işlerini nasıl etkileyeceğiyle ilgili sorular yöneticilerin zihninde. İcra başkanı Bob Iger, şirketin 11 Mart’taki yıllık hissedar toplantısında hissedarlara “bu küresel krizden etkilenen herkes için hissettiğimiz endişeden ayık olduğumuzu söylemek doğru” diyerek, “bunlar herkes için zorlu zamanlar” dedi. .” Şirket, Mart ayının geri kalanında Anaheim’daki Disneyland parkını kapatmaya karar verdi.

“Yıllar boyunca gösterdiğimiz şey inanılmaz derecede esnek olduğumuz” dedi Iger hissedarlara. “Bugün dünyayı düşünürseniz, yarattığımız şey hiç bu kadar önemli ya da daha önemli olmamıştı.”

Disney’in bir sonraki büyük filmi Black Widow – Marvel’s Phase 4’teki ilk taksit. 1 Mayıs’ta piyasaya sürülecek olan bu tarih.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.