En iyi 10 Anime Filmleri

En iyi 10 Anime Filmleri

tüm anime severler var! İzlemeniz gereken en iyi 10 anime filminin listesi. Anime’yi sevdiğim kadarıyla, sadece en iyi (bence) anime filmlerden on tane seçmek için elimden geleni yaptım. Bu liste, kendini iyi hissettiren anime filmlerinin çoğunu içerir. Şimdi bana neden sanatsal olarak yapılmış ama karanlık bir temayla Perfect Blue gibi bazı anime filmleri eklemediğimi sorarsanız – kişisel zevkime göre ilham verici veya kalbinizi sıcak kılacak anime filmlerini tercih ederim.

Artık daha fazla uzatmadan, kaçırmamanız gereken en iyi on anime filmin listesi:

1. Kimi No Nawa (Adınız)

2. Sessiz Bir Ses (Koe no Katachi)

3. Kurt Çocuklar (amikami Kodomo, Yuki’den Ame yok)

4. Zamanda Sıçrayan Kız (Toki o Kakeru Shōjo)

5. Ateşböceklerinin Işığı Ormanına (Hotarubi no Mori e)

6. Ateşböceklerinin Mezarı (Hotaru no Haka)

7. Ruhların Kaçışı (Sen, Chihiro no Kamikakushi’ye)

8. Kelimelerin Bahçesi (Kotonoha no Niwa)

9.

Momo’ya Mektup (Momo e no Tegami)

Özel Mansiyon:

‘Renkli’ (2010): Sorunlu için Tavsiye Edilen ve …
‘Renkli’ bir anime filmi intihar kurbanı Makoto’nun vücudunda uyanan bir ruh hakkında. İki gizemi çözmeli: önceki yaşamında yaptığı günah ve Makoto’nun intihar etmesinin nedeni. Bu

1 filminin incelemesi. Adınız (Kimi no Nawa)

Adınız / Kimi no Nawa, Makoto Shinkai tarafından yönetilen uluslararası alanda beğenilen bir anime filmi. 2006 yılında piyasaya çıktı. Adınız, özellikle 23 milyar ¥ (~ 190 milyon ABD Doları) brüt kazandığı Japonya’da büyük bir ticari başarı oldu. Filmin başarısı Japonya’nın da ötesine geçti. Ayrıca, yönetmen Shinkai ile birlikte farklı ödül veren organlardan birçok ödül kazandı.

Konu : Genç bir erkek ve kız, birbirleriyle buluşma arayışına giriyor. bedenleri sihirli bir şekilde değiştirdikten sonra ilk kez.

Adınız bir mücevher. Bu anime filmi benim için kolayca bir numara. Bu filmin görsel ve müziğine harcanan çaba sadece nefes kesici.

Bu filmi anlamak için, içinde yüzmeniz, kendiniz için hissetmeniz ve hikayesinin büyüsünde boğulmanız gerekecek.

Bu film sadece sıradan bir cinsiyet takası hikayesi değil, bir şeyleri var Kalbinize çekilecek ve gerçek hikaye ortaya çıktıkça sizi huşu içinde bırakacak olan unutulmaz. Romantizm, derin karakterler ve nefes kesen görsellerin hayranıysanız, bu film kesinlikle sizin için.

Orada. Adınızın birçok kişi tarafından sevilmesinin ve onu bir numaralı nokta olarak seçmemizin bir nedenidir. Hikayesinin çiziminde çok fazla bozulmadan, bu filmi şiddetle tavsiye ederim.

2. Sessiz Bir Ses (Koe no Katachi)

Sessiz Bir Ses, 2016 yılında yayınlanan Naoko Yamada’nın yönettiği animasyonlu bir gençlik drama filmidir. Yönetmen Naoko’nun 26. Japonya Film Eleştirmenleri Ödülleri’nde Yılın En İyi Animasyonu ödülünü kazandı Yamada filmdeki çalışmaları için de övgü aldı.

Konu : İşitme engelli bir ilkokul öğrencisi acımasızca zorbalık yaptığında başka bir okula transfer olur. Yıllar sonra eski işkencecilerinden biri değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

çok derin bir hikaye ile anime filmleri.

Günümüz toplumundaki en büyük sorunlardan biriyle ilgileniyor: zorbalık. Ele alınması gereken birçok konu var: bir sağırın diğer insanlarla nasıl uyum sağlamaya çalıştığı, nasıl değişiklik yapılacağı ve kendini nasıl affedeceği ve geçmişin sorunlarından nasıl geçileceği.

I size söyleyeceğim, bu film bir roller coaster duygu duygusudur. Herkes bu başyapıtla bağlantı kurabilir – kendi geçmiş başarısızlıklarını ve yaşam hatalarını bırakmanın ne kadar zor olduğuna. Bu film diğer anime filmlerinde bulamayacağınız değerli dersler veriyor. Benlik saygısı, affetme ve kabul etme ile ilgili dersler burada ele alınmaktadır. Tekrar tekrar izlemekten yorulmayacağım birkaç filmden biri.

3. Wolf Children (Childrenkami Kodomo no Ame to Yuki)

Wolf Children, Mamoru Hosoda tarafından yönetilen ve birlikte yazılan 2012 Japon anime filmidir. Wolf Children 2013 Japonya Akademi Yılın Ödülü’nü, 2012 Mainichi Film Ödülü En İyi Canlandırma Filmi’ni ve 2013 Yılın Animasyon Ödülü’nü TSK’da kazandı. Norveç’teki Güney festivalindeki Oslo Filmleri’nde iki ödül kazandı: ana ödül, Gümüş Ayna ve seyirci ödülü. Ayrıca 2013 New York Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nde İzleyici Ödülü ve HomeMedia Dergisi’nden 2014 En İyi Anime Diski ödülü kazandı.

Konu : Hana bir kurt adamla evlenir ve iki çocuğunu yetiştirir öldükten sonra yalnız.

Aile sevgisi, kabulü ve cesur bir kadının ailesi için fedakarlıklarıyla ilgili yürek dolu bir film. İlk önce bu filmi izlerken bunaltıcı gelebilir, ancak sonuna kadar izleyin ve bu filmi izlediğiniz için kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Çok fazla şımartmamak için bu film bir zorunluluktur! Bir kelime bu filmi tarif edebilir: güzel. Hosoda’nın mükemmelliği sayesinde yatıştırıcı bir anime.

4. Zaman İçinde Sıçrayan Kız (Toki o Kakeru Shōjo)

Zaman İçinde Sıçrayan Kız, Mamoru Hosoda’nın yönettiği 2006 Japon animasyonlu bilim kurgu romantizm filmidir. Film, Japonya Animasyon Yılın Akademi Ödülü de dahil olmak üzere sayısız ödül kazandı.

Konu : bir genç kız yeni zaman kazanma yeteneğini kendi avantajına seyahat ederken kullanır.

Bu bir ilginç anime. Bu filmi daha iyi yapan nedir? Cevap: bükülmeyi ve bitmeyen olasılıkları planlayın. Bu kalbinizin ağrısını ve zihninizi düşünmesini sağlayacaktır. Ayrıca, bu dersin ahlakı harika. Göz ardı etme eğiliminde olduğumuz altın hazinenin önemini vurgular: zaman.

Bu, bir anime sevgilisinin izlemesi gereken efsanevi animasyonlardan biridir.

Ateşböceklerinin Işığı Ormanı’na (Hotarubi no Mori e)

Hotarubi no Mori e 2011 yılında üretildi ve Takahiro Omori tarafından yönetildi. Hotarubi no Mori e’nin Avrupa prömiyeri Scotland Loves Animation festivalinde Jüri Ödülü’nü kazandı. Leeds Uluslararası Film Festivali, Anime Contents Expo ve Anime Expo kongresinde gösterildi ve ayrıca 66. Yıllık Mainichi Film Ödülleri’nde Canlandırma Filmi Ödülü kazandı.

Konu : it bir yamagami veya dağ ruhunun yaşadığı bir ormanda kaybolan altı yaşındaki bir kızın yanı sıra yōkai’nin (Japon folklorundan garip görünüşler) hikayesini anlatıyor. Belirli bir ruhla arkadaş oldu ve hikayeleri devam ediyor.

Bu filmi izleyeceksiniz: yanınızda bir peçete / doku hazırlayın. Bu kesinlikle bir gözyaşı sarsıntısı. İzledikten sonra göğsümde bir pang bıraktı. Günlerce unutamam. Acı tatlı güzel. Bu, karakterlerin kimyasında en doğal gelişmelerden birine sahip anime. Hikayenin tamamı aceleye getirilmedi ve her şey mükemmel bir şekilde yerine oturmuş görünüyor.

Sakin bir aşk hikayesi ve zamanın geçmesi. Kısa bir film ama kesinlikle izlemeye değer.

6. Ateşböceklerinin Mezarı (Hotaru no Haka)

Ateşböceklerinin Mezarı, Akiyuki Nosaka’nın aynı adlı 1967 yarı otobiyografik kısa öyküsüne dayanan 1988 Japon animasyonlu bir savaş filmidir. Isao Takahata tarafından yazılmış ve yönetilmiştir ve popüler Studio Ghibli tarafından canlandırılmıştır. Film, evrensel eleştirmenlerin beğenisini kazandı ve birçok ödül aldı.

Konu : Bu animasyonlu hikaye, Amerikalı bir ateş bombasından sonra küçük kız kardeşi Setsuko’nun bakımıyla suçlanan bir genç olan Seita’yı takip ediyor. II. Dünya Savaşı sırasında iki çocuğu ebeveynlerinden ayırır. Kardeşler birbirlerine tamamen güvenir ve birlikte kalmak ve hayatta kalmak için her şeye karşı mücadele ederler.

Güzel. Hayatta kalma hikayeleri, yaşam için olduğu kadar kalp kırıcıdır. Film, şimdiye kadarki yıkıcı ve hareketli animasyon filmlerinden biri olmaya devam ediyor. Güzel bir şekilde inşa edilmiş, harika bir şekilde anlatılıyor, bu filmde savaşın getirdiği ağrıyı hissedeceksiniz.

Trajik olmasına rağmen, bu filmi hala tüm zamanların en güzel yapılmış animasyon filmlerinden biri olarak öneriyorum.

7. Spirited Away (Sen – Chihiro no Kamikakushi)

Hayao Miyazaki tarafından yazıldı ve yönetildi ve Studio Ghibli tarafından canlandırıldı. 2016 yılında, dünyanın dört bir yanından 177 film eleştirmeni tarafından seçildiği 21. yüzyılın dördüncü en iyi filmi seçildi ve onu listede en üst düzey animasyon filmi yaptı. Ayrıca 2017 yılında New York Times tarafından ikinci “21. Yüzyılın En İyi Filmi” seçildi.

Konu : 10 yaşındaki Chihiro ve ailesi tökezledi terkedilmiş bir eğlence parkına. Annesi ve babası dev domuzlara dönüştükten sonra, Chihiro, parkın dünyevi alanda geçirdiği zamandan bir mola isteyen doğaüstü varlıklar için bir tatil yeri olduğunu ve orada kendini özgürleştirmek için çalışması gerektiğini açıklayan gizemli Haku ile tanışır. ve ailesi.

Çoğu anime listesi bu filmi kolayca daha üst sıralara taşıyacaktı.

Genel olarak, bu film hala iyi ve çoğu insanın bunu tüm zamanların en sevdiği anime filmi olarak tercih etmesinin bir nedeni var.

Bu filmi başarılı kılan şey, diğer karakterlere de aşık olmanız. . Eğer fantaziyi gerçekten seviyorsanız, o zaman bu film tam size göre. Bu heyecan verici ve muhteşem bir film. Bu filmin anlatmak istediği mesajda çevrimiçi olarak birçok teori var. İzleyicilere kendi anlayışlarını vermenin ve gizli mesajları filmden çıkarmanın onlara bağlı olduğunu söyleyebilirim. Bir deneyin ve bu filmin tadını çıkarın.

8. Kelimeler Bahçesi (Kotonoha no Niwa)

Kelime Bahçesi, Makoto Shinkai tarafından yazılmış, yönetilen ve düzenlenen 2013 Japon anime drama filmi. 2013 yılında iTunes Store’da yüksek sırada yer aldı ve iTunes’un 2013’ün En İyisi’nde Yılın En İyi Animasyonu seçildi. Fantasia Uluslararası Film Festivali ve Stuttgart Animasyon Film Festivali’nde 2013 Kobe Tiyatro Film Ödülü ve ödülleri kazandı.

Konu : Yalnız bir genç, güzel bir bahçede oturmak için sabah derslerini atlar. Daha sonra yabancılaşma duygularını paylaşan gizemli yaşlı bir kadınla tanışır.

Harika görseller.

Gerçekliğin üzücü kısmını ve bazen ne istediğini alamadığını gösterir. Ne kadar beklenmedik olursa olsun, aşkın ne kadar güzel olduğunu gösterir. Bu filmin şiirsel kısmı için beğeniyorum. Burası gerçekten kelimelerin bahçesi.

Film boyunca gerçeküstü bir yalnızlık ve özlem hissi hissedilecek. Genel olarak, orada iyi hissettiren animasyonların yanı sıra, bu film de izlenmesi gereken bir film. Bu film insan kalbinin duyguları, duyguları ve arzuları etrafında dönmektedir.

9. Uçurumdaki Ponyo (Gake no Ue no Ponyo)

Başlangıçta İngilizce olarak adlandırılan ve Asya’da Deniz kıyısındaki Cliffyo’da Ponyo olarak yayınlanan Ponyo, Hayao Miyazaki tarafından yazılmış ve yönetilen bir 2008 Japon animasyon filmi , Studio Ghibli tarafından canlandırılmıştır. Dünya çapında 201 milyon ABD dolarının üzerinde para kazandı ve Japonya Yılın Animasyon Akademisi Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

Konu : beşiyle arkadaş olan Ponyo adında bir akvaryum balığı merkezli yaşındaki insan çocuğu Sōsuke ve insan kızı olmak istiyor.

Bu filmde serin animasyonlar, parlak renkler, iyi müzik.

Masumiyeti size yatıştırıcı bir deneyim verecektir. Hayatın stresinden kurtulmanızı sağlayacak bir şey izlemek istiyorsanız, bu film tam size göre. Bu filmde sakinleştirici bir deneyim yaşayacaksınız.

10. Momo’ya Mektup (Momo e no Tegami)

Momo’ya Mektup, Hiroyuki Okiura tarafından yazılmış ve yönetilen bir 2011 Japon anime drama filmi. Film, Japonya’da 4.969.070 dolar, Güney Kore’de 1.700.694 dolar, Hong Kong’da 6.409 dolar, Belçika’da 1.003 dolar ve ABD’de 71.712 dolar kazandı ve dünya çapında toplam 6.748.712 dolar oldu.

Arsa : 11 yaşındaki Momo Miyaura, babası öldükten sonra annesiyle birlikte küçük bir ada kasabasına taşınır. Geldiğinde, başkalarının babasının kaybı ve hayatındaki değişikliklerle başa çıkmasına kimin yardım edeceğini göremediği üç goblinle karşılaşır.

Momo çok hoş bir film. Bu filmin ahlakı da harika. Bu iç açıcı ve başka bir iyi hissettiren anime.

© 2019 Krishna

Comments

Oturum açın veya kullanarak kaydolun ve gönderin bir HubPages Ağı hesabı.

Kullanılan 8192 karakterden 0’lıkPost Comment

Yorumlarda HTML’ye izin verilmiyor, ancak URL’ler köprüye bağlanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.