En Son James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok, koronavirüse yanıt olarak Kasım ayına kadar ertelendi

En Son James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok, koronavirüse yanıt olarak Kasım ayına kadar ertelendi

James Bond serisinin 25. taksitli Ölmek İçin Zaman Yok, yeni koronavirüs salgını karşısında planlanan tiyatro çıkış tarihini geri itiyor. Başlangıçta Nisan ayında gösterime girmesi planlanan film, ilkbahar ve yazları tamamen atlayacak ve 12 Kasım’da Birleşik Krallık’ta ve 25’de ABD’de sinemalara gelecek.

Hollywood Reporter’ın belirttiği gibi, MGM, yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19’un yayılmaya başlamasıyla No Time to Die için tanıtım turlarını ve diğer etkinlikleri iptal etmişti. MGM, Bond üreticileri Michael Wilson ve Barbara Broccoli ile birlikte, serbest bırakmayı erteleme kararının “küresel tiyatro pazarının dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesinden sonra” geldiğini söyledi.

MGM, Universal ve Bond üreticileri, Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli, bugün dikkatli bir şekilde değerlendirildikten sonra küresel tiyatro pazarının değerlendirilmesi, ÖLMEK ZAMAN YOK sürümü 2020 Kasım’a kadar ertelenecek. pic.twitter.com/a9h1RP5OKd

— James Bond (@ 007) 4 Mart 2020

Ülkeler ve bilim adamları yeni koronavirüsün iletimini yavaşlatmak için çalışırken, Ölmek İçin Zaman Yok ilk büyük Hollywood filmi haline geldi. Bir Bond hayranı blogu olan MI-6 HQ, kısa süre önce filmin yayınlanmasının geciktirilmesini isteyen açık bir mektup – “Kararsızlık Zamanı Yok” – yayınladı. “Dünyadaki hayranların ve ailelerinin sağlığı ve refahı daha önemlidir,” diye yazdı site, ayrıca Nisan sürümüyle ilerlemenin gişe performansı için felaket olabileceğini belirtti. Salgınların yoğun olduğu ülkelerde sinema salonları geçici olarak kapatıldı.

Diğer yüksek profilli gelecek tiyatro yayınları arasında bu ayın sonlarında Disney’in Mulan’ı ve Mayıs ayında Black Widow ve F9 yer alıyor. Bu nedenle MGM, kitleleri güvende tutmak için planları değiştirmek konusunda yalnız olmayabilir. Dünya çapında 90.000’den fazla COVID-19 vakası doğrulandı ve hastalıktan kaynaklanan 3.000’den fazla ölüm oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.