‘Feel Good’, şu anda hayatınızda ihtiyacınız olan karmaşık rom-com enerjisini getiriyor

'Feel Good', şu anda hayatınızda ihtiyacınız olan karmaşık rom-com enerjisini getiriyor

Hepimiz sevilmek istiyoruz. Hepimizin ortak noktası budur.

Aynı zamanda Kanal 4 ve Netflix için Mae Martin ve Joe Hampson tarafından yazılan ve oluşturulan güçlü yeni bir komedi olan Feel Good’dan geçen elektrik akımı.

İyi Hissediyorum, ekranlarımıza en çok ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda vuruyor. Bunun nedeni, sosyal mesafeyi uygularken hepimizin izlemesi gereken büyük şovlara ihtiyaç duymamız değil. Çünkü bu aşkla ilgili bir program ve sonsuza dek bizimle birlikte olmak isteyen başka bir insanı bulma arayışımızda davrandığımız tüm karmaşık yollar.

Mae Martin, daha önce sadece erkeklerle tanışmış bir kadın olan George’a aşık olan komedide yükselen bir yıldız olan Mae’yi canlandırıyor. Daha sonra, bu dinamiğin, onunla tanışana kadar uzanan tanışma tarihine sahip Mae için düz bir örüntü olduğunu öğrendik.

Mae ve George (Charlotte Ritchie) arasındaki şeyler bir süre çok yüzüyor – yani sıcak suya girene kadar. George arkadaşlarına ve ailesine çıkmayacak ve Jonathan Crenshaw adlı hayali bir erkek arkadaş bulmaya başlayacak ve böylece tüm arkadaşları soru sormayı bırakacak. Ancak George’un Mae’yi arkadaşlık gruplarından hiçbiriyle tanıştırmayacağı gerçeği, Mae’yi belirgin bir şekilde saklanmış ve güvensiz hissettirir.

Mae en iyi yaptığını yapıyor: komedi.

Bir şeyin sahip olamayacağınız şeyi istemek mazoşist bir eğilim olduğunu. Bir şeyden sonra veya en önemlisi, seni sevmeyen birine kovalamak. Bu, işkence gören, ancak son derece rezonanslı bir izlemenin yapılmasını sağlıyor.

Bu şov pek çok açıdan insanların bugünkü hikayelerini karşılayan kişisel geçmişleriyle ilgili. Mae, bağımlı olduğu zaman davranışları hakkında hissettiği suçluluğu ortadan kaldırmak için mücadele eder. Ancak bu geçmiş, nüksettiğinde şimdiki başına gelir. George için, tarihinin baş döndürücü gölgesi her zaman mevcuttur. George cinselliği ile yüzleşirken Mae, George’un daha önce çıktığı erkeklerle asla yaşayamayacağından korkuyor.

AYRICA BAKIN: Komedi dizisi ‘Feel Good’ için romantizm, toksik ilişkiler ve bağımlılık fragmanı

Mae’nin ebeveynleri Kanada’dan İngiltere’ye uçtuğunda sevgili kedilerinin küllerini Blackpool plajına saçın (evet, bunun çok fazla şey olduğunu anlıyorum), bok gerçekten meşhur fanatiğe çarptı. Lisa Kudrow, Mae’nin bir annenin değerli divası Linda’yı canlandırır – büyük komik etki yaratır. Kudrow’un İngiltere’nin Blackpool kentinde bir Scotch yumurtası üzerinde çiğnemesine kesinlikle tanık olmadım ama işe yarıyor. Mae gibi Linda da karmaşık bir kadın. Kızının özrünü duymak istemiyor ve konuşmayı başka bir yere yönlendirmek için kaçırma taktikleri benimsiyor.

Mae için birden fazla şekilde büyük bir an.

Mae için birden fazla şekilde büyük bir an.

George’un “Mae çok fazla duyguya sahipsin ama bu senin başın” çizgisi daha doğru olamazdı. Martin ve Hampson, oldukça evrensel duygulara hitap eden bir şey yarattılar – sevilmeyi özlüyor ve ulaşılamayacak bir şey istiyorlar. “İyi insanlarla, gerçekten iyi insanlarla, beni seven insanlarla birlikteydim ve onların yanında uzanıyorum ve kendimi çok huzursuz hissediyorum” diyor Mae, George’un yanında. “Ve sonra senin yanında yattığımda, kendimi hala sakin ve derinlerde sessiz hissediyorum.”

Dedi ki, hepsi derin duygular değil. Mae’nin yolculuğu boyunca, bazı gerçekten çılgın karakterlerle tanışacaksınız. Tıpkı Lava adında bir kızı olan (volkanik türün adını taşıyan) NA sponsoru Maggie (Sophie Thompson) gibi. Mae’ye garip ev arkadaşı olan Phil (Phil Burgers) ile tanışacaksın, George’u neşelendirmek için bir kova solucan hediye ediyor. Hatta çizgiyi çalan bir çift dolandırıcı bile var, “Ben aslında oldukça uyandım. Ben Beni Adına Göre Ara’yı sevdim.”

İyi Hissediyorum beni bir şeyler hissettirdi. Dışarı çıkmama’nın 3. gününde dairemde otururken, altı bölümün tamamını izledim ve ağladım. Endişeden başka bir şey hissetmem gerekiyordu ve İyi Hisset, bunu yapmama yardımcı oldu.

İyi Hissediyorum şimdi Kanal 4 ve Netflix’te izlenebilir.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.