Freeform’un ‘Beşinci Parti’ yeniden başlatıldığında iniş

Freeform'un 'Beşinci Parti' yeniden başlatıldığında iniş

1994-2000 yılları arasında uzanan Fox’un Beşli Partisi doğal olarak trajiktir: Beş genç yetişkin kardeş, bir ucube kazasında ebeveynlerini kaybeder ve aniden kendileri için savuşturulurlar. Şok, kederli ve çok erken büyümeye zorlanan, ileride ilerliyorlar.

Freeform’un muzaffer yeniden başlatılması da benzer şekilde kalp kırıcı. İzleyiciler, sevgi dolu ebeveynler Javier (Bruno Bichir) ve Gloria (Fernanda Urrejola); en büyük oğulları, istekli rock yıldızı Emilio (Brandon Larracuente); genç ikizler Beto (Niko Guardado) ve Lucia (Emily Tosta); preteen kızı Val (Elle Paris Legaspi); ve yeni doğan bebek Rafa. Aile bir restoran işletiyor ve Kaliforniya’da yaşıyor.

Emilio, Val, Beto ve Lucia bebek Raffa'nın etrafında toplandı.

Emilio, Val, Beto ve Lucia bebek Raffa’nın etrafında toplandılar.

Bebekken Emilio ile Meksika’dan. Emilio bir DACA alıcısıyken, kardeşlerin geri kalanı yerli doğumlu Amerikan vatandaşlarıdır. Seri, Javier ve Gloria sınır dışı edildikçe ve ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza ajansı tarafından restoranlarına baskın sırasında belgelenmedikleri için Meksika’ya geri gönderildiklerinde başlıyor. Böylece, yeniden başlatmayı orijinal Beş Partiye bağlayan şey başlar: ebeveynleri onlardan alındıktan sonra hayatlarına devam eden bir grup kardeşin zorlayıcı anlayışı.

Serbest Biçimin sınır dışı edilmeyi anlatması cesur ve topluma ayna tutuyor.

Beşler Partisi’nin iktidarı hem teoride hem de pratikte kendini ifade ediyor. Mevcut siyasi iklimde sürgünün dramatize edilmesi cesaretsiz. Aile ayrımı, Netflix’in Yaşam Belgesizliği gibi kapsamlı kurgusal olmayan çalışmalarda tartışıldı, ancak Freeform’un kurgusal anlatısı cesurca topluma bir ayna tutuyor. Ayrıca, yaratıcıların Amy Lippman ve Christopher Keyser’ın diziyi yapabilmelerinin büyük bir sebebinin, daha geniş bir kitlenin Göç İdaresi’nden gelen konuyla ilgili göçmenlik revizyonu ve konuyla ilgili bölücü söylemin bir sonucu olarak sınır dışı edilmenin farkında olmaları olduğunu belirtmek gerekir. /

Dizi sivri, özgün, güncel hikayelerle devam ediyor.

Lucia, isyancı ve arkadaşlarından uzaklaşır, Beto akademik olarak mücadele eder, Emilio öfke atakları sergiler ve 13 yaşında bile Val, dine döner ve endişe belirtileri ve terk edilme korkusu gösterir.

Val, Beto tarafından ebeveynleri için özlem duyduğu için teselli edildi.

Image: Freeform

Dizinin Val’in özellikle duygusal mücadeleleriyle ilgilenme biçimi usta ve vurgulamaya değer. Ailesinin koşullarında anlam arayışını izlerken bir kereden fazla gözyaşlarına boğuldum ve tekrar tekrar anne ve babasını, hala hayatta olduklarını güvence altına almaya çağırdı.

Seyirci Javier ve Gloria’nın geri dönmesini ve kardeşlerin çocukluğuna devam etmelerini istese de kardeşlerin evrimleştiklerini izlemek ödüllendirici. Yolculukları izleyiciyi karmaşıklığıyla yatırıyor.

Buna göre Larracuente, Guardado, Tosta ve Legaspi’nin Acosta kardeşleri olarak gösterdikleri performanslar harika. Aktörlerin, ebeveynlerinin sınır dışı edilmesinden kaynaklanacak ani duygusal olgunluğu iletme yeteneği etkileyicidir. Özellikle, Tosta ve Legaspi genç, güçlü, yanlış anlaşılmış kadın adayları zarafet, özgünlük ve kumla oynarlar.

Tosta en başlı Lucia olarak.

Dikbaşlı Lucia olarak Tosta.

Lucia sakince Jackie’ye döner ve stoica “Bu aynı şey değil” der ve başka bir konuya yönelir.

Bu an, Acosta kardeşlerinin toplumsal eksiklik ve yaygın eşitsizlikler karşısında azim olarak yazıldığını gösteriyor. Koşullarından utanmıyorlar; aksine, kardeşler güçlü, kavgacı ve ileri görüşlüdür.

Beşinci Parti, 8 Ocak’ta Freeform’da yayınlandı ve yeni bölümler haftalık olarak yayınlandı.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.