Gelecek yılın Oscar’ları yalnızca akışlı filmlerin hak kazanmasına izin verecek, ancak ağır kısıtlamalar getirecek

Gelecek yılın Oscar'ları yalnızca akışlı filmlerin hak kazanmasına izin verecek, ancak ağır kısıtlamalar getirecek

Sinema Sanatları ve Bilim Akademisi, COVID-19 salgını nedeniyle yayın platformlarında ve dijital yayın yoluyla bazı filmlerin 2021 Oscar’a katılmasına izin verecek.

Bu, her akış hizmetindeki her filmin birdenbire En İyi Görüntü için aday gösterilebileceği anlamına gelmez. Yönetim kurulu, bir yayın hizmetine dönen bir filmin önceden planlanmış bir tiyatro sürümüne sahip olması gerektiğine karar verdi. Bu, filmlerin uygun olması için karşılaması gereken olağan niteliklere daha yakındır, genellikle Los Angeles County’deki bir ticari tiyatroda yedi gün boyunca teatral olarak koşmayı içeren bir gereksinimler listesi.

Ancak bu değişiklik, Trolls World Tour gibi sinemalara çıkması beklenen ancak dijital bir münhasır hale gelen bir filmin, geleneksel olmayan sürümüne rağmen yine de En İyi Animasyonlu Resim için yeterli olabileceği anlamına geliyor.

Akademi başkanı David Rubin ve CEO Dawn Hudson bir basın açıklamasında, “Akademi filmlerin büyüsünü bir tiyatroda görmekten daha iyi bir yol olmadığına inanıyor” dedi. “Buna olan bağlılığımız değişmedi ve değişmez. Bununla birlikte, tarihsel olarak trajik COVID-19 salgını, ödüllere uygunluk kurallarımızda bu geçici istisnayı zorunlu kılıyor. ”

Bu Akademi için geçici bir çözüm. Tiyatrolar yeniden açıldığında, filmlerinin uygun olmasını isteyen stüdyoların bir kez daha en az yedi gün boyunca tiyatrolara bırakılması gerekecektir. Bununla birlikte, Akademi, New York, San Francisco, Chicago, Miami ve Atlanta’yı da içerecek şekilde, nitelikli tiyatro sayısını Los Angeles’ın ötesine genişletiyor. Basın bülteninde ayrıca, “COVID-19’un neden olduğu küresel salgını çevreleyen değişen manzara” nedeniyle, uygunluk ile ilgili tüm kural ve konuların değişebileceği belirtilmektedir.

Akademi bu yıldan önce, Netflix gibi yeni katılımcılar ile uygunluk konusunda bir savaşta kendini buldu. Flama, İrlandalılar, Romanlar, Evlilik Hikayesi ve İki Papalar da dahil olmak üzere en büyük ödül yarışmacılarından bazılarını sinemalarda yayınlamaya başladı ve toplamda 21 güne kadar koştu. Yeni kurallar Netflix veya diğer yayıncıların gereken tiyatro penceresini atlamasına izin vermez, ancak stüdyoların 2020 film kayraklarını kurtarmanın yollarını buldukları için filmlerini akışta (HBO Max ve Peacock dahil) yayınlamalarına izin verir. Oscar’a bir atış yapmak. Paramount Pictures’ın Issa Rae ve Kumail Nanjiani ile Muhabbet Kuşları gibi bazı filmler, yayıncı aboneleri mutlu etmek için daha fazla içerik ararken Netflix’e zaten satıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.