‘Görünmez Adam’ ayrıntılarda devreye giriyor

'Görünmez Adam' ayrıntılarda devreye giriyor

Leigh Whannell’in Görünmez Adamı görünüşte kaynak malzemesi H.G. Wells’in Görünmez Adamı ile pek fazla ortak yanı olmayabilir. Ancak hikayesi aynı şekilde tanıdık gelmeli.

Elisabeth Moss, kötüye giden kocasını Adrian’ın (Oliver Jackson-Cohen) her şeyi yapacağından daha önce hiç olmadığı kadar tehlikede olduğunu keşfetmek için terk eden Cecilia’yı oynuyor. kendini görünmez kılmak, ona sahip olmak da dahil. Daha da kötüsü, etrafındaki hiç kimse endişelerini ciddiye almıyor gibi görünüyor; iyi niyetli arkadaşları ve ailesi bile onun sadece paranoyak olduğuna, bir şeyler hayal ettiğine ya da unhinged olduğuna inanıyor.

Kısacası, küfürlü bir ilişkiden ayrılmanın, Aile içi şiddet mağdurları için en tehlikeli zaman. Öldürme çeteleri ve kitle atışları hakkında sayısız hikayenin altında yatan gerçek ve bu korkunç cinayet ya da bu cinayetle ilgili birçok gerçek suç podcast ve belgeselinin kalbinde. Görünmez Adam en ufak bir şekilde yaşıyor ve ölüyor.

Görünmez Adam en ufak tarafından yaşıyor ve ölüyor. Detaylar.

Görünmez Adamın meydan okuması, bu öncülün pasif eğlenceye dönüştürülmesi, Cecilia’nın kayalık duygusal yolculuğunun keşfine ve ekstra bir şeyleri görünmeyen bir dostun süper havalı VFX çekimlerine bir yer açmak.

Her iki amacın da başka bir konu tarafından tamamen engellenmesi, hafif bir hayal kırıklığıdır.

Açılış anlarından itibaren film en ince ayrıntılarıyla yaşar ve ölür. İlk gece Cecilia’nın sessizce evinin etrafında tanışırız, Adrian uyanmadan önce ön kapıdan kaçabilmesi için eşyalarını dikkatlice toplarız. Sahne sizi Görünmez Adam’ın özel terör markasında eğitiyor: her gıcırtı ya da hışırtı paniğe neden oluyor, her kalan zaman gergin görünmek için hala odaya bir neden oluşturuyor.

Yazan ve yöneten Whannell, izleyiciyi tahmin etmeye devam etmekte – bizi sadece geri çekilmek için sahte bir güvenlik duygusuna sürüklemek ya da korkmuş beklenti balonlarımızın patlama noktasına kadar yoğunluğu çevirmek için bir ustalığa sahiptir. Büyük aksiyon gözlükleri, oraya vardığımızda, film yapımcılarının göz kamaştırıcı “görünmez adam” etkilerini ne zaman yükselteceklerini ve ne zaman geri çekeceklerini bildikleri için beklemeye değer.

Karakter gelişimi devam ediyor benzer şekilde titiz bir iz. Moss, Cecilia’nın rolünde her zamanki gibi harika, bize karakterin pürüzlü kenarlarını ve yavaş yavaş kendini bir araya getiren, sevdiklerine açılan ve tekrar ayrılan ihale noktalarını gösteriyor.

Küçük iyilikler ve büyük hareketlerle, onlar ve Moss, Hallmark tatil filmlerine güç verebilecek rahat iç dinamikleri örüyorlar – bu, Cecilia’nın dehşetleri yeniden başladığında her şeyi daha yıkıcı hale getiriyor.

Ama filmin talebi görünmez adamın herhangi bir işareti için dikkat edin, iki ucu keskin bir kılıç kanıtlar. Saldırılarının göz ardı edilmesi gittikçe zorlaştıkça, filmin anlatıları, açıklama yapmadan hikayeden gelen ve giden bir köpekten, cevapladığından daha fazla soru ortaya çıkaran geç bir ortaya çıkmaya kadar.

Bu yanlış adımların daha yoğun bir filmde gözden kaçması daha kolay olabilir, burada arsa bükülmeleri ve MacGuffins çığının altına gömülebilirler veya daha güçlü bir film veya güçlü duygu veya parlak tarafından boğulabilecekleri içgörü. Görünmez Adam ise nispeten gerçekçi bir görsel tarzda anlatılan basit bir hikaye. Bu lekelerin saklanacağı hiçbir yer yok.

Kümülatif olarak, etkileri Görünmez Adam’ın başarmaya çalıştığı her şeye gölge düşürmek. Hala bazı şık efektler, bir sürü iyi kazanılmış korku ve perçinleme potansiyel performansı ile sağlam bir gerilim. Cecilia ve onun durumunu ciddiye almak ve görünmezliğin görsel ve anlatı olanaklarıyla yaratıcılığı ve her iki arenadaki kısıtlaması için de krediyi hak ediyor.

Ama bu boş alanlara yeterince uzun süre bakmak ve oyalanmanın düşünceleri, istismardan kurtulmanın benzersiz zorlukları ya da görünmez adamı bir metafor olarak kullanmanın parlaklığı ya da hatta üçüncü eylem dövüş sahnesinde CG etkilerinin harikalığı ile ilgili değildir.

Cecilia, şeytanın ayrıntılarda olduğunu söyleyebilirdi. Görünmez Adam bir hatırlatma kullanabilirdi. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.