Harley Quinn, eğlenceli ama dağınık ‘Yırtıcı Kuşlar’ ile sahne alıyor

Harley Quinn, eğlenceli ama dağınık 'Yırtıcı Kuşlar' ile sahne alıyor

“Bazı insanlar sadece kendi başlarına ayakta durmak istemiyorlar,” bir karakter Yırtıcı Kuşlar’daki Harley Quinn’in kokusunu alıyor.

Filmin evreninde, Harley’nin Joker’le olan son dağılmasından bahsediyor. Ancak, Harley’nin kendi dünyamızdaki sinematik muamelesinden de bahsediyor olabilir; diğer medyadaki popülaritesine rağmen, her şeyden önce Joker’in kız arkadaşı olarak çerçevelenmiştir.

Kuşlar o zaman, Harley’nin bu spot ışığı kendisi için yakalaması büyük bir şans. Filmin kendisi Funfetti buzlanma ile katlanmış bir biçimsiz kek iken, Margot Robbie’nin Harley Quinn’i kendi başına bir yıldız süpervizörü olarak mükemmel bir durum haline getiriyor.

Kostümler pop, film müziği tokatları ve aksiyon sahneleri görsel bir yumruk atıyor.

Başlık Harley’nin gönülsüz yoldaşlarını sallasa da, Yırtıcı Kuşlar gerçekten Harley Quinn’in şovu, yapısına kadar. Hikaye zaman içinde ileri geri fışkırıyor, animasyon, ekran altyazıları, rüya dizileri ve harley’in hiperaktif zihin durumunu yakalamak için aralıklı seslendirmeyi kucaklıyor ve hem kemik gıcırdayan şiddete hem de yanaktaki dil şakalarına ağır geliyor. /

Bu çabalar her zaman filmin yararına değildir.

Bazen, Harley’nin acımasızca cıvıltısı anlatımı bize rehberlik etmeye çalışsa bile, ekranda gördüklerimizle tam olarak ne yapacağımızı anlamak zor.

AYRICA BAK: Margot Robbie ve Jurnee Smollett bir süper kahraman trivia meydanında

Neyse ki, Robbie’nin parlak performansı karanlık bir sokakta bir neon işareti gibi karanlıkta kesiliyor. İntihar Timi, Robbie’nin Harley’ini hesaba katılması gereken bir güç olarak gösterdi ve Yırtıcı Kuşlar daha fazla derinlik ve gölgelendirme eklemesine izin verdi. Hâlâ iğrenç, sevimli ve dehşet verici parçalara eşit, ancak aynı zamanda belirsizlik, kırılganlık ve hatta hassasiyet ipuçlarını da veriyor.

Ve bir Harley Quinn’in fevkalade özgürleşmesi hakkında bir film gibi, Yırtıcı Kuşlar da stile zorlaşıyor. Kostümler pop, film müziği tokatları ve aksiyon sahneleri, genel olarak çizgi roman filmlerinde eksik olan görsel bir yumruk içeriyor. Oldukça John Wick değil, ama keskin kamera çalışması ve eğlenceli koreografi Yırtıcı Kuşlar bir Avengers’ın çamurlu CG eyleminin üstünde rahatça yer alıyor: Endgame ya da Tanrı bir İntihar Timi.

Yırtıcı Kuşlar, artı Harley Quinn ve Cassandra Cain.

Yırtıcı Kuşlar, artı Harley Quinn ve Cassandra Cain.

Gerçekten de Yırtıcı Kuşlar, İntihar Timi’nin daha net bir vizyon altında olabileceğini düşündüğünüze benziyor. Yönetmen Cathy Yan ve ekibi, önceki filmin Kuşlar’ı aynı evrende tanınabilir tutmak için önceki filmin karikatürize edici estetiğini yeterince koruyor, ancak Harley’nin bakış açısıyla düzeltildi ve geliştirildi.

Örneğin, Harley, İntihar Timi bebek tişörtü ve sıcak pantolonlarıyla aynı dolaptan gelmiş gibi görünen, ancak daha az bilinçli olarak seksi ve daha arsız bir şekilde gösterişli görünecek şekilde tasarlanan kıyafetlerde. . Etrafındaki karakterler de bu dikkatin stile dikkat etmesinden faydalanıyor: Roman Sionis (Ewan McGregor) ve Victor Zsasz (Chris Messina), Gotham City’nin şimdiye kadar gördüğü en iyi giyimli kötü adamlar olabilirken, yankesici Cassandra Cain (Ella Jay Basco) şalvar gündelik giyiminde karşıt rotaya giriyor ve bu da onu karıştırıp çalmasına izin veriyor.

Bu tür seçenekler, çalışma süresi onlara çok fazla dikkat etmediği durumlarda bile karakterlerin güçlü bir izlenim bırakmasına izin veriyor. hakediyorlar. Harley Quinn ana beraberlik olsa da, Yırtıcı Kuşlar, Yırtıcı Kuşlar – zor polis Renee Montoya (Rosie Perez), süper güçlü şarkıcı Dinah Lance aka Kara Kanarya (Jurnee Smollett-Bell) ve hepsinden önemlisi, garip uyanık Helena Bertinelli aka Huntress (Mary Elizabeth Winstead).

Film, tüm bu karakterler bir araya geldiğinde en iyi haliyle, kız-güç bağlarını Harley gibi mükemmel gözlenen jestlerle birleştirerek Black Canary’ye bir saç bağı sunuyor.

Bu, belki de planlarının başından sonuna kadar: Harley Quinn ve Yırtıcı Kuşların ne kadar havalı olabileceğini bize göster, bu yüzden bir sonraki filmleri için tekrar sıraya girmeyi istiyoruz. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.