HBO, abonelere birlikte TV izleme olanağı sağlamak için Scener ile birlikte çalışıyor

HBO, abonelere birlikte TV izleme olanağı sağlamak için Scener ile birlikte çalışıyor

Karantinaya sıkışmış olan ve Game of Thrones veya Watchmen’i arkadaşlarınızla ve ailenizle izlemek isteyenler, Scener’ı kullanarak bunu yapma seçeneğine sahiptir.

Kullanıcıların hizmetlere de abone olan arkadaşlarıyla film ve TV şovları izlemek için Netflix hesaplarında oturum açmalarına olanak tanıyan çevrimiçi bir video sohbet aracı olan Scener, kişilerin görüntüleme seçeneklerine HBO ekliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde HBO Now veya HBO Go aboneliğine sahip herkes akış hizmetini başlatabilir, 20 kişiye kadar özel bir sanal tiyatro oluşturabilir ve herhangi bir başlığı izleyebilir. Scener, WarnerMedia’nın HBO ağı ve bir çevrimiçi ortak görüntüleme platformu arasındaki ilk büyük ortaklığı işaret ediyor.

Scener’in kurucu ortağı Joe Braidwood, stüdyo ve flamalar için çok önemli olan kırılgan telif hakkı kuralları dahilinde çalışan, arkadaşlarıyla çevrimiçi akış yapma ve arkadaşlarıyla takılma olanağı vermenin kolay bir yolunun önemli olduğunu biliyordu. . The Verge, Braidwood’un “ana akım haline getiren bir salgın olacağını tahmin etmiyordu” dedi. “Salgın isabet ettiğinde, ürünümüz için talepte çılgın bir artış gördük,” diye ekledi Braidwood.

Birleşik Devletler çevresinde çeşitli barınma yerinde siparişler yürürlüğe girmesinden çok uzun zaman geçmedi.

Scener ve WarnerMedia Mart ayında birlikte çalışmaya başladı. Yeni ortaklık, uygulamayı çalıştıran Google Chrome tarayıcılarındaki stresi hafifletmeye yardımcı olan son güncelleme de dahil olmak üzere site için yeni bir tasarıma eşlik ediyor. Korsanlık elbette Hollywood stüdyolarının ve ağlarının

Güncelleme yayınlandığından beri, Scener’a olumlu bir geri bildirim dalgası geldi. Skyrocketing’in kullanımının eski üründe aktif kullanımın 50 kat arttığını umduğu bir şey olduğunu söyledi. Gemide HBO olması basınç eklenmiştir. Birlikte izlemek yeni bir kavram değil, “aldığımız yaklaşım HBO’nun vizyonuyla çok güvenli ve uyumlu” diyor Braidwood. Bölümlerin yayınlanmasından saatler sonra en popüler şovlarıyla ilgilenen bir ağ olan HBO, abonelerin göremedikleri arkadaşlarıyla şovları izleme fırsatına sahip olmalarını sağlamak istiyor, ancak ağlarına bir ücret ödemeden.

Korsanlık elbette Hollywood stüdyolarının ve ağlarının üzerinde düşündüğü bir konudur, ama Braidwood da öyle.

Bazı insanlar HBO’nun en başarılı dizilerinden Game of Thrones’u böyle izledi. Twitch onları yıkmak için çalışıyor, ancak Game of Thrones’un yayınlandığı Pazar gecelerinde, kaldırılan her biri için yeni bir akış var gibiydi. “Bu ilk dönüm noktalarından biri.”

Twitch ve Discord’da bir şov veya film izleme cazibesinin bir kısmı sohbet yoluyla sosyalleşmedir. Braidwood şimdiki anı müzik endüstrisi gibi düşünüyor. Napster, endüstrinin anlamaya zorlandığı bir sorun haline geldi ve çözümün bir kısmı Spotify şeklinde geldi.

“Spotify’ın endüstrinin bu sorunu aşmaya başlaması hoş UX ve gelir bölüşümü gerçekleşmedi,” dedi Braidwood. “Evet, insanlar filmleri indirip korsan ve Discord ve Twitch’te yayın yapıyorlar, ancak insanların çoğunun bunun için zamanı veya sabrı yok. Keyifli ve kolay bir deneyim istiyorlar. ”

Ortak görüntüleme trendini aşmaya çalışan tek şirket Scener değil. Twitch’in sahibi Amazon, yayıncıların şirketin yayın hizmeti olan Prime Video’da bulunan filmler ve TV şovları için görüntüleme partileri yayınlamasına izin veriyor. Partiye katılmak isteyen herkes, Scener kullanan kişilerin Netflix, HBO Now veya HBO Go aboneliklerine benzer şekilde Amazon Prime’a abone olmak zorunda.

“Tarihte kara kuğu olaylarının insan davranışlarını değiştirdiği havza anları var; bu şu anda Amerika için daha doğru olamazdı, ”dedi Braidwood. “Bu, ortak görüntülemenin yeni bir trend olmaktan daha fazlası haline geldiğini izlemeye başlayan ilk kilometre taşlarından biri. Gökyüzünün sınır olduğunu düşünüyoruz. ”

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.