Herkesin İzlemesi Gereken 16 İnanılmaz Mindfuck Filmi

Herkesin İzlemesi Gereken 16 İnanılmaz Mindfuck Filmi

Zaman yolculuğu, reenkarnasyonlar ve birkaç arsa katlanmış – Öngörme, tüm bu öğelerin iyi bir karışımına maruz kalacağınız filmlerden biridir. Başlangıçta kafa karıştırıcı bir yolculuk. Ancak son, sabrınız için sizi ödüllendirir. Bu filmin ne kadar az takdir edildiğine inanamıyorum. Bunun nedeni kısmen pazarlama taktikleriydi. Daha da kötüsü olamazdı.

Yine de izlediyseniz, yalnızca Öngörü gibi bazı filmler aramanız uygun. Derlediğim listeye bir göz atalım.

Lüper

Gelecekte, zaman yolculuğu mümkün hale geldi. Ancak dünyanın iyiliği için kullanılmaz. Mobsterler kurbanlarını destansı bir şekilde atmak için kullanıyor. Kendi adamlarından birinin bu duruma bakmaya hazır olduğu geçmişte öldürülmek istediklerini geri gönderiyorlar. Bu suikastçılardan biri gelecekteki benliğini alıcı uçta bulduğunda işler farklı bir hal alır.

Gitmesini istiyorlar.

Genel olarak, şaşırtıcı oyunculuk ve güzel sinematografiye sahip iyi yapılandırılmış bir hikaye. Vasat incelemelerin sizi bundan uzak tutmasına izin vermeyin. <İmg style = "display: block;" src = "https://www.assoc-amazon.com/e/ir?t=hubacct7642-20&l=am2&o=1&a=B00A9X7X6C" width = "1" height = "1" border = "0" alt = "" /> Looper bir şaheserden uzak, kesinlikle dikkatinizi hak ediyor.

Bu Son Saatler

Ne yapardınız dünyanın şu andan itibaren tam 12 saat içinde bitmek üzere olduğu bilgisine geldiyse?

Dünyanın sonu geldiğini bilen, kendini takıntılı, kibirli bir adamın hikayesi. . Dünyanın son partisine katılma yolunda, küçük bir kızla tanışır ve babasını aramasına yardımcı olur. Yolda sorun yaşamamak için elinden geleni yapıyor. Ancak herkesin ölmek üzere olduğunu bildiği bir dünyada, sorun her adımda onları bulur.

Görünüşe göre,

Herkesin sadece kendileri hakkında düşündüğü korkunç bir durumu tasvir eden gerçekten yürek burkucu bir sahne var. Dünya inanılır ve sürükleyicidir. İnsanların böylesine korkunç bir durumda bu şekilde tepki vereceğini düşünürsünüz.

Bazı insanlar bunu benzer stile sahip başka bir harika film olan “Yol” ile karşılaştırır. Bununla birlikte, bu Son Saatlerin ham duyguları ortaya çıkarmak için daha iyi bir iş yaptığını iddia ediyorum. Kan, şiddet ve seks var. Yine de hiçbir şey abartılı gibi görünmüyor. Sonuç olarak, Öngörü gibi en iyi filmlerden biri.

Bir akıl hocası olmasa da, yine de dikkatinizi hak ediyor.

Zaman Suçları – Gerçek Bir Başyapıt

Bir erkekken yanlışlıkla bir saat boyunca geriye gider, kendini orada bulur ve bir dizi kaotik olayın ortaya çıkmasına neden olur. Ne kadar doğru yapmaya çalışırsa, o kadar kötüleşir. Gördüğünüz gibi, zaman yolculuğu her zaman bir maliyetle gelir.

Bir aksiyon filmi arıyorsanız, muhtemelen hayal kırıklığına uğrarsınız. Yavaş, ilgi çekici bir satranç oyunu olarak düşünün. İlerledikçe, olası hamle sayısı azalır, ancak yine de olası sonuçlar olabilir.

Her şeyi değiştirebilir. Ne pahasına olursa olsun bundan kaçınırsınız. Peki ya kendinizle tanışırsanız? Ne gibi sonuçlar doğururdu.

Donnie Darko

Sorunlu bir genç giderek daha fazla dünyanın sona erdiğine ikna oluyor. Bir tavşan parasıyla perili, korkunç sonuçları olan bir dizi suç işlemeye devam ediyor. Dünya gerçekten bitiyor mu yoksa yanıltıcı mı? Tavşan kim?

Donnie Darko herkes için değil.

Çoğu insan için şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden biri. Bunun gibi sık sık yapılmış bir şey bulamazsınız. Ancak diğerleri arkasındaki anlamı anlayamıyorlar. Bunun arkasındaki nedenlerden biri, filmin hiçbir şeyi net bir şekilde açıklamaya çalışmadığı gerçeğidir.

İzlerseniz ve hala çok fazla şey anlayamıyorsanız, başka bir çekim yapmanızı öneririm. Buna değer. Her ayrıntıya, tüm tuhaf anlara ve sahnelere dikkat edin. Sonunda her şey anlamlıdır.

Yıldızlararası – Tahmin gibi bir film

ilk filminden beri Nolan’ın büyük bir hayranı ekranlara çekildi – The Following; akıllara durgunluk veren bir başyapıt. O zamandan beri, uykusuzluk, Kara Şövalye Üçlemesi ve birkaçı gibi bir dizi büyük bütçeli gerilim filmi yönetti, izleyiciyi arsa derinliği ve inceliği ile şaşırtmaktan asla vazgeçmedi. Film cephaneliğinde en sonuncusu, Dünya’nın artık yaşanamayacağı yakın geleceği gösteren bir bilimkurgu filmi Interstellar. İnsanlık hayatta kalacaksa, tek yol Dünya gibi başka bir gezegen bulmaktır.

İnsan ırkını kurtarmak için birkaç bilim adamı bir solucan deliğinden çok uzaklarda galakside çok uzaklara seyahat ederek onu Dünya’ya geri döndürmeyecekleri ihtimali vardır.

Nolan, tüm karakterleri oluşturmak ve gerilimi oluşturmak için zaman ayırır. Yine de her şey ayarlandıktan sonra dişliler oldukça hızlı değişir. Ancak o zaman, başlangıçta düşündüğünüzden çok daha fazla tehlikede olduğunu fark edersiniz.

Bu konuda devam edebilirim. Ama bu mücevheri ilk elden deneyimlemek istiyorsunuz. Ne kadar az okursanız o kadar iyi. Devam et. Yıldızlararası, Öngörü gibi en iyi bilimkurgu filmlerinden biridir.

Kaynak Kodu

Kaynak Kodu yok olağan bir başlangıç ​​yapmayın. Diğer filmlerden farklı olarak, arsa ve karakterleri tanıtmak için zamanını boşa harcamaz. Hayır. Bir patlama ile başlar! Hiçbir cezalandırma amaçlanmamıştır.

Arsa, kız arkadaşı olduğunu iddia eden güzel bir bayanla kendini trende bulmak için uyanan bir ABD askerinin etrafında dönüyor. Kısa süre sonra deneysel bir görevde olduğunu öğrenir. Tren 8 dakika içinde patlayacak.

Başarısız olursa, tekrar tekrar yapmak zorunda kalacak.

Hayatta mı? Neler oluyor? Tüm cevapları en sonunda alırsınız. Mutlu sonları sevenler, Kaynak Kodu bir zevktir! Her zamanki eylem hareketinizden çok daha fazlası. Evet, bazı parçalar sizi ele geçirmenizi sağlayabilir. Yine de onları göz ardı edebiliyorsanız, kesinlikle yakın geçmişte ortaya çıkan en iyi bilimkurgu filmlerinden biridir.

Memba Rengi – Tahmin gibi küçültülmüş bir film

Yukarı Akış Rengi herkes için değil. Bazı insanlara hitap etmeyecek. Hikaye, tüm parçaları birbirine bağlamak ve anlamlandırmak için ekrandaki tüm dikkatinizi gerektiren bir şekilde anlatılmaktadır. Bir filmin tüm parçalarını analiz etmeyi sevenlerden biriyseniz, Upstream Color’ın masaya getirdiklerini çok seveceksiniz.

Shane Carruth’un ilk filmi Primer’a çok benziyor, Akış Yukarı Renk, filmde gerçekleşen olayların doğru bir açıklamasına sahip değildir. İkincisi sıradan bir kitleye çok daha hoş gelse de, yine de çok kafa karıştırıcı ve biraz rahatsız edici olabilir.

Genellikle çok güçlü bir komplo içermeyen filmleri sevmem, ancak bu film bir istisna olmalı .

Öngörme ve Astar gibi filmlere meraklıysanız, Yukarı Akım Rengi hayal kırıklığına uğratmaz.

Kelebek Etkisi

Çizim döner Evan Treborn çevresinde, fazla hayatı olmayan sorunlu bir adam. Tıpkı günlüğünü okuyarak bir şekilde zamanda geriye gidebilmesi dışında diğer ortalama bir insan gibi. Geleceğini değiştirmeye kararlı, hayatının bazı dönüm noktalarına geri dönerek farklı / alternatif bir gelecek yaratıyor. Birkaç denemeden sonra, mükemmel bir geleceğin olmadığı açıkça anlaşılıyor. Her eylem süreci için sonuçlar vardır. Gerçekliği kabul etmeye hazır mı?

Çoğu zaman, bunun gibi ince, çok katmanlı bir hikaye oldukça sinir bozucu veya şaşırtıcı. Yine de burada hayır. Yönetmen bir şekilde hikayeyi oldukça düzgün bir şekilde bir araya getirmeyi başardı, sonunda tüm gevşek uçları bağladı. Sizi sonuna kadar tahmin etmenizi sağlarken, çoğunlukla sürücü koltuğunda da kalmanızı sağlar. Tahmin gibi daha iyi ama daha az incelikli bir film arıyorsanız, Kelebek Etkisi en iyi seçeneğiniz olmalıdır.

Başlangıç ​​- Tahmin gibi en iyi filmlerden biri

Yakın gelecekte , bir grup insan birinin hayalini kurmanın, milyon dolarlık fikirlerini çalmanın ve bir sürü para ödeyenlere satmanın bir yolunu buldu.

En korkunç kısım ölüm değil. Bu çok kolay olurdu. Zaman içinde işi yapmazlarsa, rüya halinde (limbo) sonsuza kadar sıkışabilir. Bundan zarar görmeyecekler mi?

Listelerimin çoğunda bu Nolan’ın geriliminden bahsetmemin bir nedeni var – Bu, karşılaştığınız en iyi bilimkurgu fikirlerinden biri. Hızlı ileri 6 yıl, Inception hala çevrimiçi hakkında en çok konuşulan filmlerden biridir. Belirsiz sonun tartışılması gereken çok şey var. Farklı insanların farklı teorileri vardır ve hepsini okumak bir zevktir.

Bir şekilde radarınızın altına girerse, şimdi izlemelisiniz.

Hızlandırılmış

24 saat sonra geleceğe fotoğraf çekebilecek bir kamera keşfeden 3 arkadaş hakkında bir hikaye. Başlangıçta rahatsız edici görüntüler ortaya çıkmaya başlayana kadar işler oldukça pürüzsüz hale gelir.

Çok düşük bir bütçeyle yapılmasına rağmen, inanılmaz derecede iyi. Bir şans verin.

Mansiyonlar – Öngörü

Mavi Kadife, Daybreakers, Shutter Island, Mullholland Drive, İngiltere’de A Field ve Ex Machina gibi diğer filmler bulduğum diğer filmler ilginç.

Kaçırdığım başka filmler var mı? Bana yorum bölümünde bildirin. Bunları buraya eklemekten mutluluk duyacağım.

Comments

Bir HubPages Network hesabı kullanarak oturum açın veya kaydolun ve yayınlayın.

Kullanılan 8192 karakterden 0 tanesi

Yorumlarda HTML’ye izin verilmiyor, ancak URL’ler köprüye bağlanacak. Yorumlar makalelerinizi veya diğer sitelerinizi tanıtmak için değildir.

gönderme hclpd profil resmi YAZAR

Rahul Parashar

2 ay önce Delhi, Hindistan

Evet. Hemfikirim. Memento listemde sıkça bahsediliyor. Bu nedenle hariç tutma.

Sush-Mit profil resmi

Sush-Mit

3 ay önce

merhaba rahul, Bence ” Memento ” adlı film de bir başyapıttı ve listede olma niteliğinde olabilir.

Gary M Kumar profil resmi

George Parker Skipper

16 ay önce Back Ass Of Nowhere’den.

Daireniz zengin maunlarla dolu mu? profil resmi

Levinia

2 yıl önce

Sanırım “üçgen”, tahmin gibi bir başka harika film.

Menekşe3 profil resmi

Menekşe

2 yıl önce California’dan

Ya bu filmleri izlediğimi ya da zamanım geldiğinde izlemek için listemde olduklarını söylemekten gurur duyuyorum.

Ben bir film tutkunu … bu yüzden bir arkadaşımın tersi olan bir şey gördüğüm daha muhtemel.

Harika bir liste, ancak listenize en az 20 tane daha ekleyebilirim! ha.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.