Koronavirüs önlemleriyle geciken gişe rekorları kıran filmler büyük olasılıkla akış olarak yayınlanmayacaktır

Koronavirüs önlemleriyle geciken gişe rekorları kıran filmler büyük olasılıkla akış olarak yayınlanmayacaktır

Son birkaç hafta içinde, yeni koronavirüsün yayılması nedeniyle bir dizi yüksek profilli film gösterimi ertelendi. Yeni James Bond filmi Ölmek İçin Zaman Yok şimdi Kasım ayında gösterime girecek. Mulan ve Yeni Mutantlar, yeni çıkış tarihleri ​​eklenmeden ertelenir. F9, L’yi kabul etti, çünkü Universal yayınlanma tarihini tam bir yıl geriye getirdi. Tüm bu gecikmelerle, birçok insan merak etmeye başladı: neden bu filmleri sadece akış hizmetlerinde yayınlamıyorsunuz?

Disney filmlerini Disney Plus veya Hulu aracılığıyla yayınlayamadı? Bir yıl önce Disney’in gerçek zamanlı aktarım hizmeti yoktu. Şimdi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler akış hizmetlerinden birine sahiptir. Burada iki düşünce okulu var: iTunes ve Amazon gibi hizmetlerde (belki de normalden daha yüksek bir fiyata) kiralanmak için filmleri erken yayınlayın veya müşterilerin mevcut abonelik planlarının bir parçası olarak Disney Plus ve Hulu abonelerine sunun.

Diğer stüdyolar bunu zaten yapıyor. Manolya Resimleri, Slay the Dragon belgeselinin yayınlanmasını erteledi ve dağıtım yayınını dijital hizmetlerden kiralanabilecek şekilde değiştirdi. Çin’deki başka bir stüdyo, örnek olarak, yeni koronavirüs salgını nedeniyle yılın en büyük filmini kendi yayın platformunun tüm abonelerine ücretsiz yaptı.

Disney gibi stüdyolar, büyük sürümlerini piyasaya sürdüklerinde etkileyici bir yatırım getirisi kazanıyor çadır direği, sinemalarda etkinlik filmleri

​​Ama cevap basit: Disney gibi stüdyolar, tiyatrolarda büyük çadır direği, etkinlik filmleri yayınladıklarında hala etkileyici bir yatırım getirisi elde ediyorlar.

Hiçbir akış aboneliğinin kolayca eşleşemeyeceği türden bir para budur.

Disney Studios eş başkanı Alan Horn’a, Hollywood Reporter’ın ev sahipliği yaptığı yakın tarihli bir yuvarlak masa toplantısında bu senaryo hakkında sorular soruldu. Disney, müşterilere Disney Plus veya Hulu’da aynı anda yayınlanan bir filmin oynatılması için biraz daha fazla ödeme yapmayı düşünür mü?

“Bence tüketicinin her filmde her filmin olmasını istediği çünkü onlar için kolay, ”dedi Horn. “Ancak çektiğimiz tüm etkinlik filmlerinde … tiyatro penceresine bağlı kalmaya devam ettiğimizi görüyoruz. Bu pencerenin bizim için çok önemli olduğu kanıtlandı. ”

Geçen yıl toplam yerel gişe hasılasının yüzde 40’ını oluşturan ve dünya çapında rekor kıran 13 milyar dolar üreten bir şirket adına konuşmak mantıklı. James Bond imtiyazının 2015 yılında yaklaşık 20 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyordu. Sessiz Bir Yer, dünya çapında 340 milyon dolar hasılat elde etti ve bu da önceden var olan IP olmadan bir korku filmi için etkileyici bir başarı. Peter Rabbit bile küresel gişede 351 milyon dolar gördü. Ve tıpkı Disney gibi, bu stüdyoların hiçbiri, pazarlama maliyetlerini kaybetmek anlamına gelse bile, bu tür paraları atmak istemiyor.

“Bence tüketicinin söyleyeceği her filmin olmasını istedikleri hemen her ortamda, çünkü onlar için kolay. ”

Yabancı bir kavram olmasa da, evde tiyatro yayınları sunan akış hizmetlerinin geçmişte büyük ölçüde çalışmamasının nedeni budur.

50 dolar, evlerinden ayrılmadan insanların en yeni filmlerini güvence altına alabiliyordu. İşe yaramadı. Universal ve Paramount gibi bazı stüdyolar, gişeye düzenli olarak hakim olan en büyük stüdyolardan biri olan Disney ve Warner Bros. Parker ile takım kurmaya ilgi duyduklarını ifade ettiler. Bir de ultra zenginler için bir akış kiralama hizmeti olan Red Carpet var. Filmlerin evde kiralanması ve yayınlanması için 3.000 $ ‘a kadar mal olabilir. Teknik olarak var ama sadece stüdyoların tiyatro gelirlerinin yerini alması mantıklı.

Dedi ki, Disney tiyatro yayınlarının bazılarını Disney Plus’a eklemeye başladı. Örneğin Noelle, tiyatrolara yönelik olmasına rağmen özel bir yayın olarak değiştirildi. Ve Warner Bros. gibi stüdyolar, tüm yeni stüdyo kollarını gişede başarısız olmuş ancak HBO Max’in münhasır olarak çalışabilecek daha orta filmleri yapmaya adamıştır. Eski Disney CEO’su Bob Iger, önceki kazanç çağrısında belirtildiği gibi, bazı Fox filmleri de Hulu’nun münhasır olacak. Bunlar Mulan veya Kara Dul gibi küresel çekiciliğe sahip büyük etkinlik filmleri değil. Hatırlatma: Bu akış hizmetleri şu anda çoğunlukla yereldir.

Bu, daha uzun bir gecikmeli film olan New Mutantlar, bu kadar uzun süre sarsılan bir X-Men filmi gibi pratik olarak buhar yazılımı olarak kabul edilebileceği anlamına gelmez.

Hem Iger hem de Disney CFO Christine McCarthy, Ağustos 2019’da Dark Phoenix’in ezici performansını özellikle büyük bir başarısızlık olarak nitelendirdi. Ve Dark Phoenix, ABD gişelerinde hala 65 milyon dolar hasılat yapan dev yıldız gücüne sahip bir X-Men filmiydi. 200 milyon dolarlık bütçe. Yeni Mutantların marka adı ya da eşleşecek bütçesi yok. Bu stüdyoların hiçbiri, pazarlama maliyetlerini kaybetmek anlamına gelse bile büyük para atmak istemiyor

“İnsanlar benim için kriter bana gel ve ‘Bu filmin yapılmasını istiyoruz’ diyorum, ‘Ben iki soru var: Şimdi görmek zorunda mıyım ve onu büyük ekranda görmek zorunda mıyım?’ ”dedi. aynı röportaj. “Ve eğer her ikisinin de cevabı evet ise, bir şansımız olduğunu hissediyorum.” Yeni Mutantlar potansiyel olarak büyük ekran başarısının gri alanında var; Mulan ve Black Widow gibi filmler kesinlikle değil.

Yine de, Paramount, Sony ve Universal ile birlikte Disney ve Warner Bros.’nun tiyatrolarla güçlü ilişkileri var. Mulan, Kara Dul, Ölmek İçin Zaman Yok ve Wonder Woman 1984 gibi gişe rekorlarında 1 milyar dolarlık küresel hit olan filmleri çekmek ve bunları Disney Plus veya HBO Max’e getirmek sadece kötü bir iş kararıdır. herkes dahil.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.