Kurbağa Pepe internet kültürü doktora ‘Feels Good Man’

Kurbağa Pepe internet kültürü doktora 'Feels Good Man'

Kurbağa Pepe bu deneme süreleriyle ilgili her şeyi açıklayamayabilir. Fakat Feels Good Man, küçük çizgi film amfibi bir çok parçanın kavşağında bulur.

Yönetmen Arthur Jones tarafından yönetilen belgesel, Pepe’nin yaratıcısı Matt Furie’nin yaratıklara hayat boyu sevgisinden yumuşakça konuşarak ellerindeki küçük bir kurbağayı dikkatlice çukur gibi pastoral bir sahnesinde açılıyor.

Ancak son beş yıl içinde internetin yakınında herhangi bir yerde bulunduysanız, barışın sürmeyeceğini biliyorsunuz. Oradan Feels Good Man, Pepe’nin indie çizgi roman karakterinden nefret sembolüne, maskotu protesto etmek için dönüşümünü izler. Furie’nin kendi yaratımının çirkin yeni bir anlam kazandığını görmesi ve 4chan’ın dışarıdan gelen gruplardan ana akım siyasi güce doğru gittiklerini görmesi ve süreçte memelerin gizemli ve öngörülemeyen gücünü kırması takip ediyor.

Jones, bu fikirleri temiz ve güvenli bir şekilde bir araya getirir ve Pepe’nin hikayesinin kapsadığı her şeye huşu içinde kalana kadar daha fazla konu ekler. Pepe’nin ve Boy’s Club’tan arkadaşlarının (Pepe’nin ortaya çıktığı dizi) yer aldığı animasyonlu interütasyonları, Furie’nin Pepe’yi geri almasına yardımcı olmak için küçük bir çaba gibi hissediyor ve onu her zaman olduğu gibi sevimli tembel olarak yeniden düşünüyor o nefret dolu meme.

Pepe herhangi bir kişiden, hatta herhangi bir hareketten daha büyük.

Haberleri, siyaseti ve web kültürünü ne kadar yakından takip ettiğinize bağlı olarak Kurbağa Pepe hakkında yeni bilgilerle Feels Good Man’den uzaklaşamazsınız. Hikayedeki en büyük gelişmeler, Donald Trump’ın bir çizgi romandaki karakteri öldüren Pepe veya Furie gibi bir fotoğrafını tweetlemesi gibi, zaten manşetlerde yer aldı ve burada keşfedilecek yeni bombalar yok.

Bununla birlikte, fenomeni Pepe ile ilgili bazı yeni bilgilerle uzaklaşabilirsiniz. Jones, konuyla ilgili doyumsuz bir merak gösteriyor, eski bir Trump kampanyası içerisinden herkesle Nadir Pepes koleksiyoncusu ile gizli bir uzmana, her zamanki arkadaşlara, punditlere ve akademisyenlere ek olarak ve kurbağanın hikayesini her yerden takip ediyor internetin karanlık köşelerini Hong Kong sokaklarına kadar.

Yavaş yavaş Pepe’nin içindeki hisler herhangi bir kişiden, hatta herhangi bir hareketten daha büyük. Furie’nin Pepe’yi kurtarmaya yönelik çabaları – onu bir sevgi simgesi olarak geri kazanarak, ifadeler yayınlayarak ve dava açarak, ADL’ye nefret sembolleri listesinden çıkarmaya yalvarmak suretiyle – Jones tarafından sempatik ama büyük ölçüde nafile olarak çerçevelenir. 4 kanallı kalabalığın Pepe’nin görüntüsünün tek kontrolü yok, filmin son eyleminde göleti atladığında gördüğümüz gibi.

“Şişeye geri koymak zor bir cin,” Pepe’nin viralitesinin birden fazla konuşan başkanı. Furie’nin filmin başında tarif ettiği mütevazı yaratımı kendi başına bir hayat aldı ve bir daha asla eski haline geri dönmeyecek.

İyi Hissediyor Adam Pepe hala bir iyi şeyler için zorlayın – diğer şeylerin yanı sıra, bunun gibi hikayeler aracılığıyla, içinde yaşadığımız dünyayı daha iyi anlamamıza yardımcı olarak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.