‘Mulan’ baddie Bori Khan tipik bir boyutlu kötü adam değil

'Mulan' baddie Bori Khan tipik bir boyutlu kötü adam değil

Disney’in canlı aksiyon Mulan yeniden başlatmasında kötü adam Bori Khan’ı canlandıran Jason Scott Lee, şarkı almadığını hayal kırıklığına uğrattığını itiraf ediyor. Ama aynı zamanda bir Disney filmine geri dönüşü hakkında da şaşkına döndü – burada kesinlikle kötü adam.

“Sanırım yaşlandıkça, seni kötü adam yapıyorlar,” dedi Lee, Yeni Zelanda Ekim 2018’de filmin setini oynadı.

Aktör, 90’lı yıllar boyunca Dragon ve Mowgli’deki Bruce Lee ve ilk canlı aksiyon versiyonunda iyi adam rolleri aldı. Orman Kitabı ve David Kawena’yı Lilo & Stitch’te seslendiriyor.

“Yine de bir şekilde tam tersini oynamayı daha ödüllendirici buluyorum” dedi.

Animasyonlu versiyondaki birçok şey gibi, Hunlar da canlı aksiyon Mulan’da geri dönüş yapmayacak .. Bori Khan olarak Lee, Rourans’ın savaşçı liderini Çinlilere karşı kişisel intikam almak için oynuyor imparatorluk.

Filmin kültürel doğruluk konusundaki çabaları nedeniyle, Rouralar, askeri çabaları eski Çin’e değil aslında Avrupa’ya odaklanan tarihsel olarak yanlış Hunların yerini aldı.

Görüntü: Jason Dunne / Disney

< / div>

Aynı zamanda çok daha ciddi ve şiddet dolu bir film ve Bori Khan, animasyonlu versiyondan sarı gözlü Shan Yu’dan daha karmaşık bir kötü adam.

O yıkılamayacağınız zor bir karakter ”diyor Lee. “Sanırım diğer Rouran’ın kabile liderleri tarafından verilen saygı, ordusunu artırmak, gücü artırmak ve İmparatorla mücadele etme yeteneğine sahip olmak için diğer grupları birleştirmesine izin veriyor.”

Ancak, Lee, sansür sorunları nedeniyle hikayenin “itildiğini” ve senaryoya dahil edilmediğini açıkladığı için Bori Khan’ın filmdeki gerçek motivasyonlarının çok fazla açıklamasını görmedi. Ancak karakterin sömürgeciliğe karşı baskısı hala Lee’nin performansını yönlendiriyor.

“Yaklaşımım, sömürgeciliğin yerli veya yerli kültürleri dışarı atmasıydı. Bori Khan’ın mücadelesi, Rouran bağlantısının kültürünü yeniden kazanmak ve yeniden oluşturmak ve güç yapılarını yeniden kurmaktır ”diye açıkladı.

Lee ekledi:“ Bu, projeye girmekten bahsettiğimiz bir şey. Çekimi [Niki Caro] ile paylaştım ve ‘Oh, bu iyi bir bakış açısı, Rouranların kültürünün Çinliler tarafından istila edilmiş olması’ dedi. “

Bu bağlamda, “O büyük bir ulusun gururunu ve gururunu yeniden kazanmak onun görevinin, sorumluluğunun olduğunu düşünüyor.”

'Mulan' baddie Bori Khan senin tipik olanın değil boyutlu kötü adam

Resim: Disney

Bir başka önemli değişiklikte Bori Khan’a Xian Lang adında şekil değiştiren bir cadı katıldı – Çinli yıldız Gong Li tarafından canlandırıldı.

Bu mağdurlaşmış büyücü türünü oynamak istemedi. Onu daha erkeksi yapmak istedi, böylece karakterdeki incecik, söğüt, büyücüden ziyade önemli bir savaşçı ruhuna sahip olduğunu gösterebildi ve cadının karakterini bu şekilde yönlendirmeye başladılar. ”Lee açıkladı.

Mulan’ın yapımcısı Jason Reed, Xian Lang’ın eklenmesinin filmin “perspektifini genişletmek” olduğunu açıkladı.

“Filmde bir kadın muhalif olmak istedik ve sadece erkek muhalif, böylece o toplumdaki kadın gücünü keşfedebilmemiz ve farklı şekillerde bakış açıları bulabilmemiz için ”dedi Reed.

Tüm değişikliklere rağmen, Mulan Mulan’ın animasyonlu selefi, Mulan işgalcilerin üstesinden gelecek – ve son savaşa kadar onu küçümseyen bir antagonist.

“Bu benim ve onun kadar,” dedi Lee .

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.