NASA, uzayda çekilen ilk filmde NASA ile çalışacak

NASA, uzayda çekilen ilk filmde NASA ile çalışacak

NASA yöneticisi Jim Bridenstine’e göre NASA, uzayda çekilen ilk filmi çekmek için Tom Cruise ile birlikte çalışıyor. Projenin ayrıntıları net değil, ancak Bridenstine filmin Uluslararası Uzay İstasyonu’nda gerçekleşeceğini söylüyor.

NASA, @Space_Station üzerinde bir filmde @TomCruise ile çalışmaktan heyecan duyuyor! @ NASA’nın iddialı planlarını gerçeğe dönüştürmesi için yeni nesil mühendislere ve bilim adamlarına ilham vermek için popüler medyaya ihtiyacımız var. pic.twitter.com/CaPwfXtfUv

— Jim Bridenstine (@JimBridenstine) 5 Mayıs 2020

Cruise’un maceraya nasıl katılacağını henüz bilmiyoruz, ancak son filmlerinde 2015 yılında Misyon: İmkansız – Rogue Nation’da olduğu gibi bir Airbus A400’ün yanını kavramak da dahil olmak üzere giderek daha etkileyici stuntlar yapıyor. Uzayda uzun metrajlı bir film yapmaktan daha zor bir dublör düşünmek zor.

Cruise ve NASA arasında olası bir işbirliği haberleri ilk olarak Deadline tarafından bildirildi. Rapor, ne NASA’nın ne de SpaceX’in bu spekülasyonu doğrulamamasına rağmen Cruise’un filmi çekmek için SpaceX ile çalıştığını söyledi. SpaceX, Şubat ayında 2021’in sonunda veya 2022’nin başlarında yörüngede dönecek dört özel vatandaşın başlayacağını duyurdu. Yolcular, ilk NASA astronotlarını uçuracak olan SpaceX’in yeni geliştirilen Crew Dragon uzay aracında uçacak bu ayın sonlarında Uluslararası Uzay İstasyonu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.