Netflix’in ‘Ben İyiyim’ bu seni emiyor ama seni asılı bırakıyor

Netflix'in 'Ben İyiyim' bu seni emiyor ama seni asılı bırakıyor

Lise berbat.

Netflix’in Savaşçı Uyluk Aknesi, keyfi sosyal hiyerarşi ve istenmeyen ezmelerle başa çıktığı için Netflix’in Ben İyiyim Bu konuda Sydney (Sophia Lillis) için yeterince berbat. Yeterince berbat – ve kontrol edemediği büyüyen süper güçler olmadan.

Dünyada Forsman’ın Sonu’nun grafik romanından yola çıkarak, Ben İyiyim. Yıldız Bu aktris Lillis, genellikle karşısında Bir kez daha Stanley adında sosyal açıdan garip bir çocuk oynayan Aktör Wyatt Oleff. Lillis ‘Sydney, gençlik yıllarında söylenebilecek en iyi şeyin tek çıkış yolu olduğu noktadır. Hala babasının açıklanamayan ölümünü intiharla üzüyor, cinselliğiyle boğuşuyor ve birkaç rahatlık kaynağından biri en iyi arkadaşım Dina (Sofia Bryant).

Ve evet, süper güçler.

< Babasının ölümünden bu yana, Syd ortalama genç öfke miktarından daha fazla teşhis edilebilecek şeyleri azaltmaya çalışıyor ve çoğu zaman başarısız oluyor. Duyguları belirli bir yüksekliğe ulaştığında, telekinetik enerjinin bir karmaşasıyla dökülürler - bir duvarı çatlatır, bir dur işaretini çalar ve Dina'ya kanlı bir burnuyla çıkan kendini beğenmiş bir sporcu verir.Bu, bir filmin ilk eylemi, bir TV sezonunun ilk yarısı veya çoğunluğu, izleyiciyi çengel bırakıyor, daha fazlası için susuyor ve aksi halde minimum düzeyde tatmin oluyor. Yedi bölümde uçar - yarım saat değil, 20 dakikalık taksitler. Sidney'in dünyasına ve duygularına dalmış durumdayız ve tam olarak anlamaya başladığımızda ayrılmaya zorlanıyoruz (en azından Sydney'in kan lekeli ve şovun finaline dağılmış flaşlarda kabuk şoku bırakan şeylere bir cevap aldık). Syd'ın sonraki adımlarını ve gizemli takipçisine ek bir arka plan koyarak bir bölüm daha gösterime iyi hizmet ederdi.

Cep telefonları gibi birkaç anlatım dışında, belirli bir şeye bağlı kalmadım Lillis ve Oleff, her karede 80’lerin güçlü titreşimlerini (ve tümünde güçlü Stranger Things ve Stephen King enerjisini) çağıran dönem. İkisi, mevcut gerçekliklerinin kendileri için tasarlanmadığını fark ettikleri için şirket bulma konusunda dayanılmaz bir uyumsuz kimyaya sahipler. Oleff, tamamen 80’lerde olsaydı karakteri muhtemelen yazıldığından, tamamen sevecen ve ürkütücü olmayı başaramayan kilt dışı genç tuhaf enerjiyi kucaklar. Stanley Barber, ellerinde empati ve sadık, kederli ama kibirli değil, sınırlara saygılı, Syd’e aşık olan bir rollercoaster hemşiresi hemşireler olsa bile.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.