Olağanüstü Şarkıcı Biyografisi Mary Marshall

Olağanüstü Şarkıcı Biyografisi Mary Marshall

Mary Marshall

Mary Marshall Mary (Sağ) “Üç Gölgeli” Grande Theatre Bolton'daki Mary Backstage Grande Theatre Bolton’da Mary Backstage

Mary Marshall Arka Plan ve İlk Yıllar

Mary Hasmall Bolton’da son derece müzikal bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. şarkı söyleme, İtalyan ve Galli ataları sayesinde aile mirasının bir parçasıydı. Edward dönemlerinde büyükanne ve ünlü bir güzellik o kadar popüler hale geldi ki, kıskanç bir rakip sahne kapısının dışındaki hayranlarla bekledi ve sonra yüzüne asit attı.

Üç yaşından itibaren alışılmadık derecede gelişmiş bir yeteneğe sahip olduğu açıktı. Dört yaşında dondurma karşılığında opera şarkılarını şarkı yapan yerel İtalyan dondurma satıcılarını memnun ediyordu! Beş yaşında okul konserlerinde şarkı söylüyor. Böyle bir durumda ‘La Traviata’dan‘ Brindisi ‘şarkısını söylüyordu ama ne yazık ki işler beklendiği kadar sorunsuz gitmedi. Mary kelimeleri unuttu ve tekrarlayan bir müzik döngüsünde sıkışıp kaldı, öğretmen sahneden ona rehberlik etmeye gelene kadar çizgiyi tekrar tekrar söylüyordu. Rahatsızlığa rağmen Mary sayısız yerel konser için öne sürüldü ve küçük sesi güzel sesle görmek için akın eden güçlü bir yerel takipçi kurdu.

Mary, Frances Bleasedale dans okuluna da katıldı ama bu gerçekten değildi küçük bir kız için cesaret verici bir deneyim değil, sadece kopyalaması ve yakalaması beklenen büyük kızlarla birlikte durması talimatı verildi. Ancak Frances, Mary’nin şarkı söylediğini ve bir tarafa götürdüğünü duymuştu, kız kardeşi Jenny’ye tavsiye etmek istediğini söyledi.

“Kiss” Girl Mary Aspiring Opera Diva Yaşlı 16 Meryem Ana Opera Diva 16 Yaşında Jennie Bleasdale Bolton Bel Canto Coloratura Soprano Mary's Voice'u eğitti. Mary’s Voice’u eğiten Bolton Bel Canto Coloratura Soprano’dan Jennie Bleasdale. Promosyon Çekimlerinde Mary. Promosyon Atışında Mary.Mary, ailesine Jenny’nin sesini eğitmek istediği haberi verene kadar ne kadar onur duyduğunu fark etmedi. Oda sessizleşti ve ağabeyi “Jenny Bleasedale – seni almak istiyorsa gerçekten özel bir şey olmalısın” diye haykırıncaya kadar çeneler düştü! Jenny’ye göre, Mary’nin menzili üç buçuk oktav aralığından dört buçuka çıkacak ve acımasızca eğitilecek ve klasik mükemmelliğe parlatılacaktı.

Jenny tam olarak “hazır” olduğunu biliyordu. Mary, yüksek akademik başarıya sahip bir aileden gelen bir dilbilgisi okulu öğrencisi olmasına rağmen, sadece şarkı söylemek için yaşadı. Jenny, Mary’nin doğal bir yıldız öğrencisi olduğunu hissetti, bu yüzden Carl Rosa Opera Company’ye kasabada görünen Mary için seçmeler yapılmasını istedi. Jenny’nin coşkusundan ve Mary’nin istisnai yeteneğinden etkilenen Mary, oyuncu kadrosundan rahatsız olunca ‘prensip’ rolünü doldurması istendi. Sadece bu telefon görüşmesi sona erdiğinde, temsilci Mary’nin yaşını sormayı düşünmüştü ve öğrenmesi üzerine sadece on beş yaşındaydı ve bunun “olgun” bir rol olduğunu açıklayarak teklifi geri çekmek zorunda kaldı. Bu, Carol Levis yarışmasının ülke çapındaki alan ısılarını zaten kazanmış olan Mary için sadece 14 yaşında (program için gerekli performans yaşı 16 iken) diskalifiye edilmesi için deja-vu anıydı

Mary onun değerini kanıtlamak için huzursuz ve sabırsızdı, bu yüzden bir sonraki opera şirketi şehri ziyaret ettiğinde Çikolatalı Asker için seçmelere katıldı ve hemen nişanlandı.

Dikkatli bir şekilde bir kenara bırakıldı ve asıl erkek liderin oyuna girmeden önce on üç ay beklemesi gerektiğini söyledi! Ancak şirket yöneticileri Mary’ye büyük güven duydular ve çok şükür ki ‘Gay Rosalinda ‘ve‘ Die Fledermaus’ da görünen rütbeler arasında çok daha hızlı hareket ettiler. Daha sonra sadece iki kelime söyledi (“Evet, vals”) ama ‘Adele ‘karakteri, provalarda olağanüstü bir provada selamlandı ve‘ Corps de Ballet’teki dansçılar Mary’den onlara Orkestra çukurunda Bel Canto dersleri vermesini istedi. Profesyonel dansçılar şarkı söyleme tekniğinde genellikle yetkin olmadıkları için sonuçlardan çok heyecanlandılar.

Mary için ‘Lilac Time ‘da başrolü kapsayan daha fazla rol izlendi. Aynı zamanda ‘Marini’nin ana oyunculuk rolüne bir destekti ve gerçek’ Marini ‘matine performansını unuttuğunda ve bunun yerine sinemaya gittiğinde bu yükümlülüğü yerine getirmek için 15 dakika önce çağrıldı!

Acımasız bir genç rolden, çok sayıda diyalog ve ağır aksan gerektiren İtalyan ‘vamp’ın bir kısmına atlamak Mary için paramparça oldu ama eleştirilerle karşılaştı. Orkestradaki MD, şovdan sonra hala aksanını çok doğru olarak konuştu mu diye Mary’den titreyen bir Mary bile sordu.

Mary Marshall Today

Mevcut Kocası James ile Mary. Mary şu anki Kocası James ile. Bir Promosyon Çekimlerinde Mary Bir Promosyon Çekimlerinde Mary. Mary Victor Soverall ile düet söylüyor, ( Carol Levis Show'un £ 1000 galibi). Mary, Victor Soverall ile düet söylüyor, (Carol Levis Show’un £ 1000 galibi).Bu arada, amatör olarak elde ettiği her şeyin profesyonel dünyada çok az sayıldığı açıktı. İlk profesyonel performansının akşamı oyuncularla sohbet ederken, ona daha önce ne yaptığını sordu ve bu yüzden masumca en son başarılı rolüne atıfta bulundu. Birkaç görünüşün değiş tokuş edildiğini ve bir elin arkasından gizlice geçtiğini gördü. Sessizlik düştü ve konuşma yeniden başladığında tamamen farklı bir konuydu. Mary neyin yanlış yapabileceğini merak etti. Kadrodaki yaşlı, baba figürü bariz şaşkınlığıyla sempati duydu ve onu daha sonra açıklamak için bir tarafa götürdü. Mary şimdi bir ‘Profesyonel’ idi ve bir profesyonel olduğunda, amatör olarak yaptığınız her şeyi tartışmak tabu olarak kabul edildi. Çıta çok daha yüksek bir standarda yükseltilmişti ve şimdi birinciden yeniden başlaması bekleniyordu – ancak bu sefer ülkenin en iyileri arasında performans gösterecekti.

Mary, “Üç Ton” olarak bilinen kız üçlüsüne profesyonel kapının ön cephesine girmenin bir yolu olarak katılın, eş tonlarından biri, Ella Lightfoot – eski bir Kordite olarak – zaten tam teşekküllü bir uyum şarkıcısı bazı yıllar.

Bununla birlikte, armoniler o kadar saf ve melodikti ki, bir radyo yayınını dinlerken Jenny şaşırtıcı derecede felsefi oldu ve en azından Mary’nin en azından çok şık ve üstün bir gruba katıldığını yorumladı.

Düzinelerce başarılı sözleşme takip etti – aslında Mary gruptan ayrılıncaya kadar, Shades’in Londra Palladium’da büyük bir mola verildiğini öğrendi, ancak menajerleri Londra’ya yaptıkları ücreti karşılayamayacağını söyleyerek bu inanılmaz fırsatı geri çevirdi! (O zamanlar daha az beğeni toplayan bir kız grubu (ironik olarak Mary bir zamanlar katılmak için yaklaşmıştı), sözleşmeyi varsayılan olarak aldı ve sonuç olarak isimlerini yaptı. Mary, solo kariyerine devam etmek için Shades’ten ayrıldı.

Bir programdaki yanlış baskı nedeniyle Mary Marshall olarak faturalandırıldı, ancak açılış gecesinden sonra yazmalar o kadar iyiydi ki, şanslı bir isim oldum – o yüzden sakladı. Her seferinde yüzlerce kişiye karşı yarışan sayısız başarılı seçmeyi izledi. Sadece iki başarısız seçmen, Mary’nin çoraplarında bir merdiven keşfetmesi ve acil bir satın alma için durdurarak durumu düzeltmeye çalıştığı bir gecikmeden kaynaklandı – ve ikinci olarak ünlü Pigalle adından Robert Nesbitt, bir döküm direktörü ona sevindiğini söyledi. Şarkı söyler ama Müdür Kız olarak söz konusu rol için çok “çok seksi” idi.

Yayıncısı Freddie Ross’du (daha sonra Tony’nin ‘Hancock’ karısı olacaktı).

Rekor geliştirici Denis Preston, Cleo Laine ve Lonnie Donnegon gibi yeteneklerin arkasındaki adam, Londra’nın Park Lane Hotel’de performanslarını gördü; burada parlak bir Sri Lankalı müzisyen ve Söz Yazarı Nimal Mendis (daha sonra onun için ‘Kiss Kiss Kiss’ yazdı) takip eden single’da). Decca zaten Mary’ye yoğun bir ilgi gösteriyordu ve şimdi Denis ondan Columbia EMI için bir demo disk kaydetmesini istedi.

Tin Pan Alley’de (Danimarka’da bir plak dükkanının açılışındaki kişisel görünüşlerinden birinde. Street), o gün, Cliff Richards (sonunda ‘s’ ile) neden orada olduğunu bilmediğine ve yapımcısının beğendiği bir şeye sahip olduğunu görünce mütevazı bir şekilde güvenen taze yüzlü genç bir delikanlı vardı. . İngiltere hâlâ hararetle kendi Elvis’i arıyor ve Cliff yakında en muhtemel yarışmacı olarak kabul edildiğini anlayacaktı.

Mary’nin stüdyo demosu o kadar başarılıydı ki diğer sanatçıların spontan alkışlara patlaması ve piyanistin çalması ikinci kez. Muhtemelen 50’li yıllarda birçok yerleşik kadın yıldızın bile sözleşmeleri feshedildiği zaman kaydolan tek kadın kayıt sanatçısıydı. Bu erkek egemen bir müzik sahnesiydi ve Columbia Mary’nin büyük bir zaman için mahkum olduğuna ikna olmuş olsa da, trend tekrar değişene kadar yüzleşmek için büyük bir mücadele yaşayacağının farkında olmasını da tavsiye etti.

İlkinde, Mary, kötü şöhretli balıkçılık anlaşmazlıklarının neden olduğu önemli Anglo-İzlanda gerginliklerinin üstesinden geldi ve daha sonra İngiliz büyükelçisi tarafından bu hassas zamanda çok değerli yüksek profilli diplomatik rolü nedeniyle selamlandı. Bir dondurma bile adını aldı – “Buz bombası Bayan Marshall” (Scarborough’da performans sergilediği ve ondan sonra bir salata sandviç yelpazesi vardı – Mary Marshall Sandviç!) TV ve BBC Radyo çalışmaları için talepler İngiltere arttı. Frankie Vaughan, Matt Monro, Jimmy Young (sonra şarkı söyleyen) Jackie Trent, Charlie Drake, Bernie Winters, Kenneth More, Christopher Lee, vb.Gibi birçok çağdaşıyla çalıştı ve tanıştı. Çağdaş Şarkıcı için Vokal Egzersizleri (Berklee Press) Çağdaş Şarkıcı için Vokal Egzersizleri (Berklee Press ) Şimdi Satın Al Mary as asal kız 2 Mary Asıl Kız 2 olarak Mary Çiçek Tarlası ile Jayne Mansfield'ı Sunuyor Mary Jayne Mansfield’ı Çiçek Lay ile Sundu Mary ve Sydney, varışta Dick Emery'i selamlıyor . Mary ve Sydney, varışta Dick Emery’yi selamlıyor. Soldan Sağa, Ronnie Ronalde, Sydney James ve Mary Marshall Soldan Sağa, Ronnie Ronalde, Sydney James ve Mary Marshall Mary (en sağda), Victor Maddern ile Vampirin Kanı'nda. Mary (en sağda), Vampir Kanında Victor Maddern ile. Sid Little ve Eddie Large ile Mary ve Sydney Sid Little ve Eddie Large ile Mary ve Sydney

Film, TV

korku filmi “Vampir Kanı” nda bir zindan sahnesinde yer almıştı ama giymek zorunda olduğu zincirler ve kelepçeler İngiliz 50’li seyirciler için fazla riskli kabul edildi, bu yüzden sahne Avrupa versiyonuna ayrıldı! Ancak film yönetmeni J.Lee Thompson (Guns of Navarone vb.) Kısa görünümünü gördü ve onu heyecan verici yeni bir keşif ve doğal bir oyunculuk yeteneği olarak gördü. Kariyer değişikliğini düşünmesi için umutsuzdu, ancak Mary yıllarca süren olağanüstü eğitimini veya şarkı sesini atmak istemiyordu. Yine de Mary, “Sokakta Ağaç Yok” filminde başrol oynaması için onu mutlu etti. Thompson son dakikada film sponsorları kurulunun bilinmeyen bir film adını desteklemenin finansal riskini alamayacaklarına karar verdiklerini öğrenince harap oldu.

Mary de “Silahlı Adam” başlıklı film ve Van Heusen formaları için bir TV reklamında takdir edici bir hava hostesi olarak. Hollywood yıldızı Jayne Mansfield, Globe tiyatrosunda “Güney Denizi Macerası” filmini tanıtmak için Londra’yı ziyaret ettiğinde, yükselen bir Columbia kayıt yıldızı olarak Mary Marshall’ın hasır bir etek giyip süslediği takdirde iyi bir tanıtım olacağına karar verildi. Boynundaki çiçekler, Bayan Mansfield’a varışta Londra Akşam Standart fotoğrafı için bir buket sundu.

Kamera açısı sayesinde Jayne, Mary’s ile olumsuz bir şekilde kendi figürünün karşılaştırıldığı ortaya çıktı! J.M.’nin daha güzel bir şutu değiştirildi.

Mary’den “Trapeze” filminde Gina Lollobridgida’yı ikiye katlaması istendi. (Ölçümleri özdeşti), ancak La Lollo’nun planlanan çekim programında sürekli olarak değişmesi, Mary’nin kendi sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmesi ve para kazanması bekleniyorsa mevcut olamayacağı anlamına geliyordu. Mary ayrıca “Robin Hood” dizisinde Maid Marion olarak seçmelere katılmaları istendi, ancak reddedildi. Şarkıları her zaman önce gelmelidir.

Mary, yıldızlığa öncülerin hepsinden zevk alıyordu, ancak erkek sanatçıların tanıtım konularında neredeyse tek önceliğe sahip olmalarının yanı sıra, öngörülemeyen diğer baskılar da yolculuğunu yavaşlatıyordu. üst. Neredeyse değişmez bir şekilde, kariyer yapma ve kırma konusunda en fazla güce sahip olan erkekler, sık sık pozisyonlarını kötüye kullanmaya çalışan kadıncılardı. Mary onları düzeltirdi “Eğer yeteneğimi yapamazsam, o zaman hiç yapmak istemiyorum” derdi ve sonra ofisten ayrıldıktan sonra, hayal kırıklığı gözyaşları akardı. Word yakında yönetim pozisyonlarında diğer şüpheli karakterlere geri dönecek “Hayır! Orada hiçbir şey yapmaz!” İş dünyasını göstermek bazen ‘güzel’ kızlar için bir yer değildir ve yüksek idealleri olan bir kişi olarak Mary çok fazla ‘kurt’ ile mücadele edebileceğini biliyordu, bu durum süresiz olarak devam edebilir.

, Channel Islands impresario yeteneğiyle tanışan ve hemen onun kişisel yöneticisi olmak istediğine karar veren Sydney James ile tanıştığında, zor bir karar vermeye ikna edildi ve Londra’dan müzik dünyasının şaşkınlığına kadar evlendi ve evlendi. daha sonra şovları için (İngiltere’deki özel şovlar hariç) görünmeye ikna edildi.

Mary için yeni bir dönem başlamıştı

Eski Tyme Müzik Salonu

Mary Marshall merkezi. , Kitty Gillow ve Leslie Sarone. Mary Marshall merkezi. Dizide Arthur English, Kitty Gillow ve Leslie Sarone yer alıyor.

Sir Claude Francis Barry Mary’nin Portresini Boyayor

Mary’nin Kanal Adaları’ndaki yıllarında, dünyaca ünlü sanatçı Sir Claude Francis Barry, Mary’nin şaşırtıcı vokal yeteneklerinden ve doğal güzelliğinden çok etkilendi. ona yaklaştı ve onun portresini çizebilmesi için onun için oturmayı düşünüp düşünmeyeceğini sordu. Mary kabul etti ve ortaya çıkan portre Paris Salon’da büyük bir başarıyla sergilendi.

Mary'nin Ünlü Sanatçı Sir Claude tarafından portresi Francis Barry Ünlü Sanatçı Sir Claude tarafından Mary Portresi Francis Barry Meryem'in tasvir ettiği ile aynı elbiseyi giymesi Sör Claude Francis Barry'nin portresi. Mary, Sir Claude Francis Barry’nin portresi ile tasvir edilenle aynı elbiseyi giyiyor.Mary Marshall bizim Annemizdir (1986’da Babam Sydney James’in ölümünden sonra yeniden evlendikten sonra Mary Cassaday olarak bilinir). Doğal olarak yeteneğiyle gurur duyuyoruz ve sadece güzel sesini ve yeteneğini kendimiz miras alsaydık. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.