‘On My Block’ Sezon 3, bir seri finali gibi hissettiriyor

'On My Block' Sezon 3, bir seri finali gibi hissettiriyor

Netflix’ten On My Block, çılgın uçurumlarda her zaman mevsimini sonlandırdı. Sezon 1’de bir atış Ruby’yi ateşli silah yarasından ve ölümcül tehlikede bilinçsiz bıraktı. Sezon 2’de, RollerWorld parasını bulup yıkadıktan sonra kahramanlarımızın dördü de kaçırıldı.

Sezon 3’ün sona ermesi bize bazı sorular bırakıyor, ancak ilk kez bir uçurum gibi değil, bir sonuç gibi geliyor. İlk kez, bu gösterinin gitmesine izin vermenin zamanı gelmiş gibi görünüyor.

İlk olarak, kısa bir özet: Sezon 3, bölüm 8, Monse, Ruby, Jamal ve Cesar trekking ile açılıyor ormanlar yere yatmak ve Oscar’ın cesedini bulmak için – ölümü bir saniyeliğine inandırıcı olmayan, ama Tamam.

Bu mürettebatsız vahşi macerada On My Block’un eşdeğerine dönüşmesi uzun sürmüyor Grup birbirini açar ve yıllar içinde olmasa da yıllar ve haftalar süren şikâyetleri yayınlarken, kızların “Beach House” u. Jamal ve Ruby, Cesar’ı Cuchillos’u hayatlarına soktukları ve Santos’la olan ilişkisi sayesinde arkadaşlarını tehlikeye attığı için suçluyorlar. Ruby ve Monse, Jamal’ı uzman felaketinden ötürü ve ilk kez oybirliğiyle “Kapa çeneni Jamal!” yüksek sesle “DURMAK İSTEMİYOR!”

Bu çocuğa saygı duy!

Bu çocuğa saygı gösterin!

Image: Kevin Estrada / Netflix

Ruby’nin göğsünden sağ vurulduğunu açıkça hatırlattıktan sonra bile, Cesar ve suçluluğuna geri dönüyor hepsi Olivia’nın ölmesini izlemeden önce.

Oscar birazcık dövülürse hayatta, Abuelita yaralarını çekiyor. Kadro bunu daha sonraya kadar bulamıyor, ancak ormandan değişen bir grup geri dönüyorlar. Cuchillos’un ellerinde kesin bir ölüm gibi hissettikleriyle karşı karşıya kaldılar ve zarar görmemiş olsalar da, kendileri bir hayat almaya hazır oldukları gerçeğini sallayamıyorlar.

İZLE: Netflix’in oyuncuları ‘ Bloğumda ‘Gif Pictionary oynatın

Bu herkesi tek tek etkiler.

Ruby böldüğünde Olivia’nın anısına duraklar ve ne yapması gerektiğini fark eder. Santos ve Peygamberler ve RollerWorld ile Lil ‘Ricky’nin karışık ipliklerinden kurtulmuş, Yasemin için duygularını net bir şekilde görüyor ve yalan söyleme ve ayrılma için özür diliyor.

Jamal, macerada grup lideri olarak amacından yoksun ve soruşturma, Kendra vurur ve göreve odaklanırken vazgeçme kararından pişman. Kendra, Jamal’i hayatına ya da en azından müfredatına geri döndürdüğü için modern tarihin kısıtlamaları ve endişelerinden rahatsız olmayan, her zamanki kadar tuhaf ve affedicidir.

Monse'nin yanındayım baba bu konuda.

Bu konuda Monse’nin babasının yanındayım.

Birbirlerinin hayatlarına açıkça dram ve yıkım getiriyorlar, ancak birlikteyken kimyayı ve tarihi (lise, amirit?) Görmezden gelemiyorlar. Yasemin ya da başkası buna karşı ne kadar tavsiyede olursa olsun, kısmen farklı bir şey bilmedikleri için birbirlerine geri çekilirler. Cesar 7. bölümde Monse’ye “Tu eres mi vida” demiştiğinde, gerçek olmaktan çok daha iyi bir performans sergiliyor. O, Ruby ve Jamal ve Santos ile birlikte onun hayatıdır, ancak belki de dahil olan herkesin biraz farklı bir hayata ihtiyacı vardır.

Sonunda Monse’yi Freeridge’den ayrılması için bastırdığında, Cesar ona şöyle dedi: birbirlerinin DNA’sı. Kalbiniz nerede olursa olsun, benimki onunla atıyor. ” Ayrıldıkları için tüm arkadaşlar ve biçimlendirici yıllarımızda yanımızda olan insanlar için bu hepimiz için geçerlidir. Yasemin’in kendisi ve Ruby için öngördüğü gibi uzun süre arkadaş olamayabiliriz, ancak yollara ayrıldığımızda ve dünyaya girerken bile birbirimizin bir parçasıyız.

Monse’nin vedası klasik, anımsatan yıllar boyunca gördüğümüz birçok sahnenin Arkadaşlar sarılır ve oyalanır, eski dinamiklerine birkaç dakika geri döner, ancak şimdi doğal olandan daha zorlanır.

Gelecekte iki yıl, Monse Freeridge mürettebatı zihninin arkasında ve sevgililerinin fotoğraflarıyla süslenmiş şifoniyer arkasında. Jamal futbol takımına geri döndü ama görünüşe göre sosyal olarak gelişiyor. Yasemin ve Ruby hala güçlenmeye devam ediyor, ancak bu, ikincisinin çevresindeki başka kimsenin fark etmediği Jamal ile dolu, kalıcı bir bakış alışverişinde bulunmasını engellemiyor. Oscar nihayet hiç sahip olmadığı barış ve ailenin tadını çıkarmak için oyundan çıktı ve maalesef Cesar şimdi Santos’un dünyasında atışları ve tekmelemeleri çağıran, görünüşte kırık kalbin dövmesini rahatlatmak için çirkin bir çete lideri olarak sıkıştı. göğsü.

Cesar sahnesine kadar, bunun bir son olması gerektiğini düşündüm. Kesinlikle acı tatlı ama hayat için çok doğru. Cesar’ın yayı, olduğu gibi acı verici olsa da, yanlış sınıfta veya mahallede doğdukları için şiddet ve talihsizlik döngülerinden kaçamayan birçok kişinin hayatını yansıtır. Dördüncü sezon en azından On My Block’un onu bundan kurtarması için bir şans olacak, ancak Jamal, Ruby ve Monse’yi Santos’un yörüngesine ve tehlikesinin yoluna geri çekmeyi içeriyor. Olivia’nın yıkıcı quinceañera’sından bu yana her karakterin bu şovda mutlu bir son kazanma şansı hiç yoktu.

Bu kadar iyi bir son.

On My Block Sezon 3 artık Netflix’te yayınlanıyor.

.Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.