Ramo ’da Sabahat ’ı canlandıran Sacide Taşaner ’in kim olduğunu öğrenince şaşıracaksınız!

Ramo ’da Sabahat ’ı canlandıran Sacide Taşaner ’in kim olduğunu öğrenince şaşıracaksınız!

Show TV ekranında Salı akşamları yayınlanan Ramo dizisi, izleyicileri etkisi altına almayı başardı. Adana ’da çekimleri sürekli dizinin 7. bölümü 25 Şubat akşamı yayınlandı ve yine beğeniyle izlendi. Murat Şimşek açık havada Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Neşeli, Sacide Taşaner ve Macit Koper gibi oyuncuların buluştuğu dizide çok kuvvet rollerden birisi de Sabahat karakteri.

Sacide Taşaner ’in canlandırdığı Sabahat, yıllar önce eşinin öldürülmesine oğlu Ramo ile birlikte tanıklık etmiş, o tarihten sonradan da aklını yitirmiş, gelgitleri olan bir bayan… Dizide az rolü olsa da Sabahat annenin sahneleri izleyicilere farklı bir hava yaşatıyor. Sacide Taşaner o kadar inandırıcı bir rolde fakat, Ramo hayranları “Sabahat annenin kafasına varmak için mal varlığı harcanır. Rol bir rol kolay görünüyor ama yok” diyerek, Sabahat karakterine dikkatleri çekti.

Peki karakteri canlandıran Sacide Taşaner kim biliyor musunuz? Fatmagül ’ün Suçu Ne dizisinde Fatmagül ’e tecavüz eden Erdoğan Yaşaran ’ı canlandıran Kaan Taşaner ’in annesi Sacide Taşaner ’dir.. Oğul Taşaner, bu diziden sonra Kuzey Güney, Kayıp, Mehmetçik Kutül Amare, Şahin Tepesi ve Diriliş Ertuğrul ’da rol alarak ününe ün kattı. Anne Taşaner ise, oğlu için oyunculuk kariyerine başladı ve Fatmagül ’ün Suçu Ne dizisinde de Halide Nalçın karakteriyle göz doldurdu.

Sacide hanımın oyunculuk hikayesi de bir acayip… Kaan Taşaner daha 17 yaşındayken Antalya ’da tiyatro topluluğunda kurslara katıldı. Bir süre oğlunu tiyatroda izleyen Sacide bayan, bir yıl sonradan bu topluluğa katılarak tiyatroya başladı. Antalya ’da çalıştığı kurumu 40 yaşında bırakarak oyunculuğa sevdalanan Sacide bayan, Fatmagül ’ün Suçu Ne dizisinde de oğlu ile birlikte büyük uyarı çekti.

Ramo dizisinde Sabahat karakterinin inandırıcılığı herkesi etkiliyor. Bunun altında da birçok yapımdan gelen tecrübesi yatıyor. 2003 yılından itibaren dizilerde doruk gösteren Sacide Taşaner, iddialı yapımlarda boy gösterdi. Sakarya Fırat, Benim İçin Üzülme (Nermin), Karadayı (Nedime), Kurt Seyit ve Şura (Binnaz), Dargın Çiçekler (Neriman) bu yapımlardan dikkat çeken diğerleri…

Şimdilerde Ramo dizisinde izleyicilerin her sahnesinden fazla etkilendiği Sacide Taşaner için oğlu Kaan Taşaner ’in şu sözlerine,birçok izleyici de katılacaktır:

“Ben onun bir izleyicisiyim. Önemli anlamda hayranıyım, çok başarılı buluyorum. Şunu da hep kendime soruyorum; “Annem olmasından nedeniyle acaba objektif davranamıyor muyum?” Değil ya… Bayan iyi yani.”

Haberleri instagram’da takip et –> @

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.