“Ride Like a Girl” Film İncelemesi

"Ride Like a Girl" Film İncelemesi

Bir Kız Gibi Sür Kız Gibi Sür | Kaynak

Michelle Payne adı Avustralya dışında çok az biliniyor, ancak at yarışı erkek egemen sporuna giren ve daha sonra imzayı kazanan ilk (ve hala sadece) kadın olan öncü jokey Melbourne Cup onu cineplex’e teslim ediyor. (Eh – yine de COVID-19 nedeniyle talep üzerine video aracılığıyla). AACTA tarafından aday gösterilen Ride Like a Girl’un ABD sürümü, Sydney prömiyerinden altı ay sonra geliyor ve küçük ekrana düşerek biraz bir şey kaybediyor olsa da, onu bir galibiyet olarak değerlendirmek için yeterli olandan fazlası var (aksine) diyelim ki, bir yer ya da gösteri — ba-dum-dum).

Teresa Palmer, patrik Paddy (Sam Neill) liderliğindeki sadık bir at yarışı ailesindeki 13 çocuğun en küçüğü Payne olarak rol alıyor. Annesi Michelle sadece altı aylıkken ölmüş olsa da, genç asla bir jokey olma kararından / yaşam çağrısından vazgeçmedi, hatta yedi yaşında arkadaşlarına bir gün büyüyecek ve sonunda gerçekten yapacak olan yarışı kazanmak için büyüyeceğini söyledi ünlü.

Andrew Knight (Hacksaw Ridge) ve Avustralya TV veterineri Elise McCredie’nin senaryosu, Payne’in öyküsünü oldukça standart, sayılarla boyayan bir yöntemle sunuyor ve yolculuğu boyunca büyük yaşam anlarını takip ediyor. ilk klübünü bulmak için evden kaçma kararı, erkek kulübü zihniyetinin üstesinden gelmek (ve çılgınca az oynanmış bir kadın düşmanlığı olması) ve komaya ve geçici olarak felç bırakmasına neden olan ciddi bir düşüş. Komut dosyasının “önemli olan tek şey, kendinize verdikleriniz” gibi iğneye layık satırlara güvenmesine rağmen, Knight ve McCredie akıllıca, hepimizin bilgisizleşmesi için doğru miktarda arka plan ve fuar sunabilir. Aussie üyesi olmayan insanlar, en başından beri hikayeye yatırım yaptılar.

Aktris Rachel Griffiths, ilk yönetmenlik denemesini yapıyor, hızı sabit tutuyor ve Palmer’a kaslarını esnetmek ve Payne adaleti yapmak için bolca yer sağlıyor. Ve Muriel’in Düğün görüntü yönetmeni Martin McGrath’ı beraberinde getirme kararı karşılığını veriyor; film, atların güzelliğini ve yarışların hem yarışmasını hem de önemini vurgulayan göz-şeker anlarıyla dolu. Payne’in gerçek hayattaki kardeşi Stevie’nin (Down Sendromu olan) dökümünü yapmak da hoş bir dokunuştu ve filme güzel bir süreklilik kazandırdı.

Aile dostu, Disney esque tarih dersi olarak sunuldu, Payne’in motivasyonlarına ve ruhuna her türlü nüfuz edici ve içgörülü probdan daha fazlası olan Ride Like a Girl, zaman zaman sadece yüzeyi gözden geçiriyor gibi hissediyor. Ancak bu durumda bile, Avustralya’nın ulusal kahramanlarından biri ve her yerde genç kadınlar için mükemmel bir rol modeli hakkında ilham verici ve nihayetinde canlandırıcı bir hikaye olarak moda kazanmanın bitişini geçmekte hala bir sorun yok.

Derecelendirme

3.5 / 5 stars

‘Bir Kız Gibi Yolculuk’ fragmanı

Comments

Bir HubPages Network hesabı kullanarak oturum açın veya kaydolun ve yayınlayın.

8192 karakterin 0’ı kullanıldıPost Comment

Yorumlarda HTML’ye izin verilmiyor, ancak URL’ler köprüye bağlanacak. Yorumlar, makalelerinizi veya diğer sitelerinizi tanıtmak için değildir.

gönderme

Henüz yorum yok.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.