Rıza Babayı komiser, Nazlı ’yı doktor sanıyorlar! Diziler hayatın kendisi gibi!

Rıza Babayı komiser, Nazlı ’yı doktor sanıyorlar! Diziler hayatın kendisi gibi!

Türk dizilerinin izleyiciler üzerindeki muhteşem etkisi her fırsatta kendisini gösteriyor. Türk yapımları bilhassa yurt haricen da son yıllarda büyük ilgi görüyor. Bundan Böyle sosyal ağ üzerinden öbür ülkelerde de Türkiye ’de yayınlanan diziler gündem olmayı başarıyor. Demet Özdemir, Can Yaman gibi oyuncular yurt dışında böylece büyük bir alaka ile peşine düşüp takip ediliyor ki, Türkiye ’deki hayranlardan bile daha fanatik bir kitle var.

Bir de sokaktaki vatandaşın dizi oyuncuları ile reel hayatı birbirine karıştıran tavırları var ancak, zaman zaman nahoş olayların da yaşanmasına sebep olabiliyor. 14 sezondur ekranda bulunan Arkadaki Sokaklar dizisinin Rıza Baba ’sı Galibiyet Ergin ’in sokakta görüp de ona selam veren polisler olduğu biliniyor.

Ayrıca Mucize Hekim dizisinde doktor Nazlı karakterine hayat veren Sinem Ünsal ’ın yolunu çevirip ona ilaç soran vatandaşlarımız da var. Ünsal, “Beni sahiden doktor zannedenler oluyor. Gerçek bir hastanede çalıştığımız için oradaki gerçek hastalarda şikayetlerini söylüyor. Tatlı tatlı diyaloglara sebep oluyor. Ağrılarını anlatanlar, ilaçlarını soranlar oluyor” diyerek yaşadığı şaşkınlığa değindi.

Yani Rıza Baba ’yı polis amiri ve Nazlı ’yı da gerçekte doktor sanıyorlar… Bu örnekler birçok farklı örnek de eklenebilir.

Diziler ile reel yaşam arasındaki bu kavrama karmaşası bütün oyuncuların yaşadığı bir gerçek ve sokaktaki vatandaş sahiden neyin ne olduğunu biliyor olsa da güya gerçek yaşam yerine dizide yaşamak ister gibi bir konuşma mı takınıyor, işte bunun yorumunu okuyucularımıza bırakıyoruz.

Haberleri instagram’da peşine düşüp takip et –> @

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.