Roman Polanski ödülü kazandıktan sonra protesto için ‘Ateşli Kadın Portresi’ yıldızı yürüyor

Roman Polanski ödülü kazandıktan sonra protesto için 'Ateşli Kadın Portresi' yıldızı yürüyor

Harvey Weinstein gibi büyük Hollywood isimlerinin suçlarından dolayı cevap verdiği bir dönemde, bir festival jürisi biraz boşluksuz bir Roman Polanski vermeyi bekleyemez.

Polanski En İyi Yönetmen ilan edildi Fransız Film Akademisi César Ödülleri’nde, Ateş Üzerine Bir Kadın Portresi aktris Adèle Haenel hemen koltuğundan kalktı ve oditoryumu terk etti.

Bir L’annonce du César de la Meilleure Réalisation dökün Roman Polanski (“J’accuse”), Adèle Haenel quitte la salle.

Le meilleur des # César2020> https://t.co/ipnVwouBeV pic.twitter.com/7xa0CTbU3H

– CANAL + (@canalplus) 28 Şubat 2020

1977’de Polanski 13 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği için mahkum edildi, ancak cezasından önce ABD’den ayrıldı ve o zamandan beri geri dönmedi. Haenel, Kasım ayında 12 yaşındayken film yönetmeni Christophe Ruggia’nın elinde kötüye kullanma iddiası hakkında konuştu.

Çıkışından hemen sonra Haenel’in bir klibinde alaycı bir şekilde “Bravo la pédophilie” (“Bravo pedofili “), etkinlikten uzaklaşmaya devam ederken.

« Vive la pédophilie, Bravo la pédophilie »… Adèle Haenel a laissé éclater sa colère en quittant la cérémonie des César ce soir salle Pleyel, la remise de deux César à Roman Polanski pour oğul filmi «J’accuse». Görüntüler: @SmithReporter
—- # césar2020 @adelehaenel pic.twitter.com/qfsRa37P1Y

– Paris Match (@ParisMatch) 29 Şubat 2020

Diğerlerine göre çıkışa katıldı, ancak Haenel’in klipleri hızla viral oldu. Polanski, César Filmlerinde prestijli bir film kurumu tarafından kabul edilmesine karşı süren protestolar sırasında yer almıyordu.

Ateşli Kadın Portresi şimdi seçkin tiyatrolarda.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.