Rus Bebek Lesly Headland Disney Plus için yeni bir Star Wars gösterisi üzerinde çalışıyor

Rus Bebek Lesly Headland Disney Plus için yeni bir Star Wars gösterisi üzerinde çalışıyor

Variety’den yeni bir rapora göre, Russian Doll ortak yaratıcısı ve showrunner Leslye Headland’ın Disney Plus için yeni bir Star Wars TV dizisi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Dizinin, zaman çizelgesinin diğer mevcut Yıldız Savaşları projelerinden farklı bir bölümünde yer alan “kadın merkezli” bir gösteri olduğu söyleniyor, ancak gösterinin öncülünün ne olacağına dair çok fazla ayrıntı yok.

Headland, en popüler Netflix dizisi Russian Doll’un ortak yaratıcısı, showrunner’ı ve yazarlarından biri olarak biliniyor. Variety’e göre Headland, yeni Star Wars gösterisi için de benzer bir showrunner / yazar rolünde hizmet verecek.

Disney Plus’ta çıkış yapacak beşinci ‘Star Wars’ şovu

Şov, Disney Plus için geliştirdiği beşinci Star Wars şovu olacak. Üçüncü sezonunda da çalışan çeşitlilik raporları başladı. Diğer Star Wars şovları arasında Rogue One’dan Diego Luna liderliğindeki Cassian Andor spinoff ve Ewan McGregor’un karakter olarak rolünü yeniden canlandıracağını merakla beklenen Obi-Wan serisi yer alıyor. Disney Plus ayrıca animasyon dizisi Star Wars: The Clone Wars’ın son sezonuna da ev sahipliği yaptı.

Headland’ın yeni şovu yönetme seçeneği de, uzun süredir franchise için kameranın arkasına daha fazla çeşitlilik ekleme eğilimine hoş geldiniz. roller. (Bugüne kadar, yayınlanan veya açıklanan her Star Wars filmi, Leigh Brackett ve Lawrence Kasdan tarafından ortak olarak yazılan Empire Strikes Back hariç, bir adam tarafından yönetildi veya yazıldı.)

Bununla birlikte, bu eğilim daha yeni Disney Plus serisiyle değişmeye başladı. Mandaloryalı, kameranın arkasında Deborah Chow ve Bryce Dallas Howard ile kadın yönetmenlerin yer aldığı ilk büyük canlı aksiyon Star Wars mülkiyeti oldu. Chow ayrıca Disney Plus için yaklaşmakta olan Obi-Wan serisini yönetecek. Ve Şubat ayında Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, bir kadının gelecekteki Star Wars uzun metrajlı filmi için seçileceğini ima etti.

Vox Media’nın ortaklık ortaklıkları var. Bunlar içerik içeriğini etkilemez, ancak Vox Media satış ortağı bağlantıları aracılığıyla satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir. Daha fazla bilgi için etik politikamıza bakın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.