‘Şaka’ showrunner, yarım saatlik bir komedinin TV’deki en yıkıcı şov haline nasıl geldiğini açıklıyor

'Şaka' showrunner, yarım saatlik bir komedinin TV'deki en yıkıcı şov haline nasıl geldiğini açıklıyor

Şaka yapmak bir tsunami olması gereken bir sıçrama yapıyor.

Karanlık komedi – belki de karanlık komedilerin zirvesi – yaratıcı Dave Davestein’ın 2018’de prömiyeri, Jim Carrey’in Mr. Rogers-esque olarak oynadığı Çocuk TV sunucusu, genç oğlunun son kaybını yas tutuyor.

“Bana bir asansörde sorarsanız ‘Şov nedir?’ Bu soruyu nasıl cevaplayacağımı gerçekten bilmiyorum,” diyor Holstein Mashable Sezon 2’nin çıkışından sonra bir telefon görüşmesinde. “Açıklamak zor, çünkü ton, oğlunu kaybeden bir adam hakkında bir sahaya rastlamıyor.”

Bu ton, ezici kayıptan filtrelenmemiş öfkeye kadar, büyülü gerçekçilikle stratejik olarak noktalanmış ve katartik mizah.

“Bütün şov biraz sihir,” diye açıklıyor Holstein. “Bir sihir numarası yapmak zor.”

Saha sahnesi çoğunlukla bitti (izleyiciler hariç; lütfen bu şovu izleyin), ancak bu Holstein ve ekibinin büyüyü hafta hafta yapmakla görevlendirildiği anlamına geliyor. minyatürler, pratik efektler ve baş döndürücü kamera çalışması ile. Şov, sinematografı, şovun görsellerinin kahramanın geniş ruhunu nasıl yansıttığını şekillendirmeye yardımcı olmak için sinematografını yazarların odasına davet eden tek şov olabilir.

“Sanırım geçen sezondan sonra ona bağımlı olduk,” Holstein diyor. “Bunun denemeyi sevdiğimiz bir şey olduğunu öğrendik ve asla hile yapmasını istemiyoruz, bu yüzden hikayeyi ileriye itmesine izin verdik.”

Sihir de Kidding’in Her duygusal darbeye, kişinin yardım edemeyeceği, ancak gülemeyeceği kadar gülünç bir şey eşlik ettiği, kıskanılacak komedi ve dramanın yan yana dizilmesi. Sezon 2 prömiyeri, tüm Mormon ailesini (“Aynı havayolu için çalışan uçuş görevlileri!”), Kardeşlerinin sabah görmek için bile yaşayacaklarını duymayı beklerken eşleşen kazaklara dizildi.

< "Kesinlikle [her] bölümün spektrumda bir sonraki bölümden farklı bir renk olmasını hedefliyoruz."

Holstein, tonun yazım, filme ve kurgu arasında dengeleyici bir eylem olduğunu vurgulamaktır. Sürecin her aşamasında, kazak gibi mizahi bir unsur, basit bir tıkaç veya şov için uygun olma turnusol testini geçmelidir. “Sanki üç topu başarılı bir şekilde hokkabaz ediyorsun ve sonra o topları başka birine atmalısın ve onları yakalamak ve mükemmel bir şekilde devam etmek imkansız” diyor.

Kidding’in ürkütücü öncülünün, TV pilotlarının geniş manzarasında göze çarpan bir şey olduğunu, izleyicilere hemen bir sapma olabileceğini kabul ediyor. “Sezon 1’den öğrendiğim derslerden biri … yaptığımız pathos ve mizahın dengeleyici hareketine gidecek olursanız, belki de biraz daha komediye doğru bir gözle yeniden dengelemeye çalışmak.”

AYRICA BAKIN: ‘Şaka’ Sezon 2, TV’nin en parlak komedi olarak yerini ortaya koyuyor

Sezon 2’de daha klasik Jim Carrey, daha aptal yüzleri ve müzikal numaraları var ve Pickle Barrel Falls’un büyülü dünyasında gerçekleşen bir bölümün tamamı. En cesur şovlar için bile ikinci sınıf bir sezon serbest kalabilir – her biri şovun imza stilini 11’e kadar çeviren Atlanta, Fleabag veya Master of None’ın ikinci gezilerine bakın. , Holstein her şeyin bir anda olması gerekmediğini bilmede rahatlık buluyor.

“Kesinlikle [her] bölümün spektrumda bir sonraki bölümden farklı bir renk olmasını hedefliyoruz” diyor. . Kasvetli bir bölümün ardından büyülü bir bölümün ardından bir dost komedimiz olacak … Umarım bu 10 farklı nota birlikte çalar ve bir tür akor bulur.”

“Birisiyle sohbet etmek gibi: Onları kaybetmek istemiyorsun, o yüzden yapabileceğin her şeyi onlara at. Bir an komiksin ve sonra ikinci olarak ölü bir çocuk hakkında konuşmaya çalışıyorsun. dengeleme yasası. “

Pazar günleri saat 10’da şaka yapıyor Showtime’da.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.