Sekiz Harry Potter filminin tamamı HBO Max’te beklenenden çok daha önce yayınlanıyor

Sekiz Harry Potter filminin tamamı HBO Max'te beklenenden çok daha önce yayınlanıyor

Sekiz Harry Potter filminin tamamı HBO Max’te yayınlanıyor.

Harry Potter filmleri orijinal olarak NBCUniversal ile bir anlaşma yaparak bağlandı – bu da kendi Tavuskuşu akış hizmetinin yanında bir dizi TV ağına sahip ve 2025 yılına kadar Hulu’da hala sağlam bir kütüphane bulunduruyor. Kevin Reilly, HBO Max’in baş içerik sorumlusu, Business Insider’a bu hafta şirketin Harry Potter haklarını geri almak için bir “zaman çizelgesi” olmadığını, ancak “öncelik listemizde yüksek” olduğunu ekledi.

Açıkça. The Wall Street Journal’a göre, NBCUniversal 2016’da Harry Potter filmlerine TV haklarını güvence altına almak için büyük bir miktar ödedi: Anlaşmanın 250 milyon dolar aralığında olduğu bildirildi. WarnerMedia ve Universal arasındaki anlaşma aynı zamanda Universal’ın tema parkı haklarını “özel içerik ve etkinlikler” de vermesine rağmen, NBCUniversal dergiye o tarihte şirketin tarihindeki en büyük film edinimi olduğunu söyledi.

Anlaşma sadece iki yıl önce yürürlüğe girdi ve bu sürecin yarısında bile gerçekleşmedi. WarnerMedia’nın lansman için bu filmleri HBO Max’e getirmek için ne kadar ödediği net değil, ancak akış hakları muhtemelen oldukça kuruşa mal olacak. NBCUniversal, filmleri geleneksel lineer televizyon ağlarında oynamaya devam edecek.

Bu tür son dakika haklarının boğulması akış alanında yeni değil. Disney, Iron Man 2, Thor, Kaptan Amerika: İlk İntikamcı, Kaptan Amerika: Kış Askeri, Yenilmezler, Galaksinin Koruyucuları, Kaptan Amerika: İç Savaş, Doktor Garip ve Galaxy Vol. 2, akış hizmetinin başlamasından bir gün önce Disney Plus’ta akış gerçekleştirecekti. Bu açıklamadan önce, bu filmlerin birkaçı diğer şirketlerle karmaşık hak anlaşmalarıyla kilitlendi.

O zamanki bir Disney yöneticisi, The Disney Plus etkinliğindeki Verge’ye platformun lansmanına kadar anlaşmaların yapıldığını söyledi. Disney ayrıca, filmin lansman gününde yayınlanabilmesini sağlamak için Star Wars: The Force Awakens’in haklarını elinde bulunduran Starz ile bir anlaşma yaptı. Açıkçası, WarnerMedia burada benzer hamleler yapıyor.

Ne olursa olsun, evde sıkışıp kalırken maraton için yeni bir şey arıyorsanız sekiz ana Harry Potter filminin tamamı HBO Max’te yayınlanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.