‘Sonic the Hedgehog’ boş bir nakit para gibi geliyor

'Sonic the Hedgehog' boş bir nakit para gibi geliyor

Film endüstrisinin büyük bir kısmının çocukluklarındaki mülkler için yetişkin ineklerin nostaljisinden yararlanma konusunda cehennem olduğu bir zamanda, Sonic the Hedgehog farklı bir yol izliyor: Yetişkinlere hitap etmeye çalışmıyor. /

Bana göre, Sonic’i çocukken seven ve hala bazı oyunlar ve şovlar için bir yakınlığı olan bir yetişkin, bu film çok eğlenceli değildi. Bazı bölümleri oldukça iyiydi. Ama bu benim için yapılmadı. Çocuklar için yapıldı.

Bunu nasıl bilebilirim? Filmdeki yetişkinlerin gerçek sorumlulukları veya gerçekçi karakter özellikleri yoktur. Şakalar ortada. Gerçek bir bükülme veya gizem yoktur. Kapsayıcı dostluk teması temelde film boyunca yaklaşık bir düzine kez kameraya doğrudan yineleniyor.

Sanırım bu iyi çünkü çocuklar karmaşık mesajları almaya veya yetişkinleri başka bir şey olarak algılamaya hevesli değiller şoförlerden ya da kapı bekçilerinden. Çocuklar, konuşan mavi memelinin hızlı koştuğunu görmek, komik cipsler teslim etmek ve onun üstesinden getirdiği enerjiyi kanalize eden kesinlikle saçma Jim Carrey tarafından oynanan kötü Dr. Robotnik’i dövmek için Sonic the Hedgehog’u izliyor. 90’larda Batman Forever ve Ace Ventura ile komedi rolleri.

Eski izleyicilere başını sallayan tek parça, kasten korkunç çizime bir göz kırpma ve özleyeceksiniz 2010’dan beri kaldırılan bir YouTube videosunda (düzinelerce kez yeniden yüklenen) tanıtıldıktan sonra son on yılda internette yaygınlaşan “Sanic Hegehog” adlı kitabın.

Sonic hayranıysanız 90’lardan veya 00’lardan bazı derin kesilmiş referanslar ya da gelişmiş zevklerinize ve eleştirel düşünmenize hitap eden bir şey umuyorsanız, muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Bir grup kötü Echidnas (Knuckles aralarındaysa bilinmiyor) yeni bir karakter olan Baykuş Longclaw tarafından korunan Sonic’i yakalamaya veya öldürmeye çalışıyor. Longclaw, Sonic’e kullanıcının istediği herhangi bir yere portallar açan bir çanta büyülü halka verir ve Dünya’ya gider.

Sonic kendini duyurmaktan korkan Sonic, Green Hills, Montana (gerçek bir yer değil), hükümet tarafından fark edilene kadar, onu potansiyel bir terörist tehdit olarak gören ve araştırmak için Dr. Robotnik’e gönderen. Sonic, koşarken, Green Hills şerifi Tom Wachowski (James Marsden) ve iki takımla Robotnik’i Sonic’in kuyruğundan çıkarmak ve Sonic’in kayıp halkalarını almak için bir araya geldi ve bir kez daha yeni bir dünyada güvenlikten kaçabildi.

Jim Carey çok iyi bir Dr. Robotnik yapıyor.

Jim Carey çok iyi bir Dr.

Görüntü: en önemli resimler

Film, Sonic’in tarihindeki hemen hemen her şey gibi, daha önce kurulmuş olanların çoğunu yok sayar, ancak Sonic’in özelliklerini genel olarak tutar aynısı. Büyük bir fark, Sonic’in bu versiyonunun, gerçekten hızlı çalışarak ürettiği ve yıldırım gibi patlamalarda serbest bıraktığı çok güçlü elektrik güçlerine sahip olmasıdır.

Sonic the Hedgehog ayrıca Sonic’in insanlardan farklı bir gezegenden bir uzaylı olduğunu ve Sonic’in tarihindeki her oyun ve şovla çeliştiğini tespit ediyor. Sonic gibi antropomorfik hayvanların insanlarla bir arada bulunduğu bir dünya yerine, iki grup Sonic gelene kadar tamamen ayrıdır.

Sonic’i dizinin inşa ettiği dünyaya yaslanmak ve dünyayı kucaklamak yerine gerçek dünya gezegenimize yerleştirerek çekiciliğini biraz kaybediyor.

Bu kesinlikle bir film olsa da yasal olarak araba kullanamayan bir demografiyi hedeflemek gerçekten eğlenceli bir film midir? Sanırım aksini gösteren çok fazla örnek var.

Büyük tuzaklar

Kirpi Sonic’in bazı sorunları var.

En büyüklerinden biri bariz ürün yerleşimleridir. . Tom’un karısı Maddie (Tika Sumpter) ‘in çevrimiçi olarak dairelere baktığından bahsettiği bir sahne var ve dizüstü bilgisayar ekranının, şirketin adını söylediği gibi belirli bir emlak web sitesine açık bir görüntüsünü alıyoruz.

Ayrıca dronlarla ilgili olarak Amazon’dan da bahsediliyor.

Ancak filmdeki en kötü ve en belirgin reklam, aslında iki kez gerçekleşen Olive Garden için. İlk örnek, Tom ve Maddie’nin restorandan bahsettiği ve sloganını söyledikleri filmin başlarında ortaya çıkıyor. Filmin ilerleyen saatlerinde çiftin Olive Garden’a hediye kartı veriliyor. Berbat çünkü çok açık.

Hepimiz endişeliyiz dostum.

Hepimiz endişeliyiz dostum.

Image: Paramount Pictures

Sonic, Transamerica Piramidi’nin üstünde oturan acil durum portalı yüzük çantasını toplamaya çalışırken bir başka sorun daha ortaya çıkıyor San Francisco’da bina.

Bunun yerine, Sonic the Hedgehog başlığını kullanarak bir filmden para kazanmak istiyorlardı.

Tabii, eğlenceli şakalar ve chili köpek sevgisi gibi klasik Sonic eşyalarına bazı referanslar var, ama böyle var bu filme çok az etkisi oluyor. Bir çocuk, Sonic ve arkadaşlarına iyi bir oyun oynamayanlar arıyorsanız, Sonic X veya daha yeni Sonic Boom şovlarını izlemekten daha iyi olurdu.

Oh ve bu arada, “arkadaşlar “Sonic ve arkadaşlar” ın bir parçası bu filmde ciddi bir şekilde eksik. Büyük kedi nerede? Tavşan Krem mi? Kirpi Gölgesi mi? Hadi.

Yeniden tasarım

Paramount, piyasaya sürülmeden önce, ana karakterin çok farklı bir tasarıma sahip olan Kirpi Sonic için silinmiş bir fragmanı yayınladı. Özgün tasarımın fotoğraflarını, insanların eşit parçaların, ikonik Sega karakteri için stüdyonun görsel yönünden rahatsız olduğu ve hayal kırıklığına uğradığı bu reaksiyonda kontrol edebilirsiniz.

Uproar, Paramount’a filmi geciktirmek ve değiştirmek için ilham verdi şüphesiz birçok animatörü planlanandan çok daha fazla çalışmaya zorlayan 5 milyon dolarlık bir karar olan Sonic’in tasarımı.

Buna değdi mi? Belki estetik açıdan.

Görüntü: en önemli resimler

Ama bu beni meraklandırıyor: Orijinal, biraz korkunç Sonic tasarımına sahip olsaydı bu filmden daha fazla keyif alır mıydım? Sanırım.

İnanıyorum ki Sonic film boyunca o kadar tuhaf görünüyorsa, ölçeği lehine çevirirdi. Durduğu gibi, film oldukça unutulabilir. Ancak korkunç görünümlü bir kahramanla, Oda veya diğer benzer kötü şeyler olan filmlerin hayranları nasıl bulmayı başardığı gibi aslında iyi olmaya başlamak için yeterince kötü olabilir.

Filmin orijinal tasarımıyla kesilmesini istemiyorum, çünkü Sonic the Hedgehog’u tekrar izlemekle ilgilenmiyorum, ancak bazı hayranların çevrimiçi orijinal kesimle ilgili oldukça vokal yapacaklarına bahse girerim.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.