Tribeca Film Festivali ertelendi, ancak VR filmlerini bu hafta ücretsiz olarak izleyebilirsiniz

Tribeca Film Festivali ertelendi, ancak VR filmlerini bu hafta ücretsiz olarak izleyebilirsiniz

2020 Tribeca Film Festivali yeni koronavirüs nedeniyle ertelendi, ancak sanal gerçeklik filmlerini Oculus TV uygulamasında 26 Nisan’a kadar izleyebilirsiniz. Cinema360 programı, her biri 30 ila 40 dakika uzunluğunda dört program halinde düzenlenmiş 15 VR filmi içerir. Oculus TV, Oculus Quest ve Go kulaklıklarında mevcut olsa da, ne yazık ki, Rift değil.

Cinema360 programını tam olarak temaya göre gruplandırılmış olarak bulabilirsiniz. “Hatırlanacak Hayaller” programı, 1. Adım, Apollo görevlerinin 15 dakikalık “peri masalı” yorumlaması ve uzun zamandır VR film yapımcısı Chris Milk’in ortak yapımcısı olan Dear Lizzy gibi rüya gibi atmosferik projeleri sergiliyor. “Kinfolk” film yapımcının büyükanne ve büyükbabalarını diriltmek için eski ev filmlerini ve modern 360 derece görüntüleri kullanan Yerleşim Yeri gibi ev ve aile hakkındaki anlatıları içerir. “Saf Hayal Gücü”, Filipinler’deki genç bir kız hakkında kısa bir animasyon filmi olan Lutaw gibi projeleri içeriyor. Ve “Seventeen Plus” daha yaşlı bir kitleye yönelik garip parçalarla doludur – VR’da intiharla deney yapan bir adam ve ünlü Goya resminin Satürnünü Yiyordu Satürnizm hakkında ölmek için Güvenli Bir Rehber var . ”

VR filmleri genellikle kulaklıklı kişilerle sınırlı olduğu için geleneksel filmden daha az erişilebilir. (Bu durumda, kitle yalnızca Oculus olduğu için daha da küçüktür.) Ancak bir kulaklıklı mikrofon setinin içine girdiğinizde, aslında festival deneyimine çok yakın bir şey alıyorsunuz – kaçırdığınız bir filmin aksine ortak bir büyük ekran deneyimi. Daha sonra birçok festival filmi VR platformlarında gösterilmesine rağmen, hepsini küratörlü bir deneyime sokmak oldukça nadirdir ve kontrol edilmeye değer.

Ne yazık ki daha interaktif Sanal Arcade henüz ev kulaklıklarına gelmiyor. – bu bölüm bazen gruplar için yapılmış ayrıntılı kurulum tabanlı çalışmalara yöneldiğinden mantıklıdır. Bununla birlikte, Oculus, Tribeca 2019’un en iyi projelerinden birini yayınlıyor: Gerçeküstü ve hatırlatıcı bir animasyon hikayesi olan The Key’e bugün bir Oculus Rift ve Quest uygulaması olarak göz atabilirsiniz.

Tribeca, pandemi nedeniyle ertelendi veya iptal edildi ve bu film yapımcılarını ve organizatörleri filmlerini sergilemek için yeni yollar aramaya yönlendirdi. Tribeca Film Enstitüsü, sitesinde her gün geleneksel kısa bir film paylaşıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.