Tribeca, yaz filmi drive-in serisini başlatmak için AT&T ve IMAX ile işbirliği yapıyor

Tribeca, yaz filmi drive-in serisini başlatmak için AT&T ve IMAX ile işbirliği yapıyor

Ülke genelindeki sinema salonları kapalı, ancak bazı sürücüler sosyal uzaklaşma uygulamalarının ardından yeniden canlanıyor. Şimdi, Tribeca Enterprises (Tribeca Film Festivali’nin arkasındaki şirket), IMAX ve AT&T, ABD’de mümkün olduğunca çok sayıda sinema salonuna bir yaz filmi dizisi getirmek için ortaklık yapıyor.

Tribeca Drive-In, bir basın açıklamasına göre özel müzik ve spor etkinliklerinin yanı sıra hem eski hem de yeni bir küratörlüğünü seçecek. Seriler 25 Haziran’da başlıyor, ancak belirli şehirler için tarihler ve hangi filmlerin gösterileceğini içeren programlama bilgileri henüz mevcut değil. Şirketler, önümüzdeki haftalarda daha fazla bilgiye ulaşılacağını söylüyor. Dizide, sinemalarda oynayan filmlerin hem görüntü hem de ses kalitesini artırmak için IMAX’ın dijital yeniden düzenleme işlemini kullanacak.

“Birçok sürücünün Tribeca Enterprises ekibiyle çalışma fırsatını gerçekten takdir ettiğini biliyorum”

Tribeca, seri boyunca küçük işletmeleri desteklemek için yerel satıcılarla çalışacak. Arabaya çekilen tiyatroların büyük topluluk bileşenleri vardır ve bu seri, bu toplulukların benzersiz hissettirmek için temsil edilmelerini sağlamak istiyor. Tribeca Enterprises, AT&T ve IMAX, insanların evden çıkma ve topluluk ortamında film izleme taleplerinin insanları tiyatrolara iteceğini umuyor.

United Drive-In Theatre Owners Association (UDITOA) idari sekreteri Jim Kopp, CNBC’ye verdiği demeçte, ülke genelinde giriş yapan tiyatro sahiplerinin yaklaşık yüzde 5 ila 10’unda gelir artışı görüyor. Ama bu hala nispeten küçük bir sayı. Birçok tiyatro şu anda kitlesel toplantıları yasaklayan devletlerde zorla kapatılmalarla karşılaştı.

ABD’deki sinema salonlarının tiyatrolarının yüzde 10’undan biraz azı açık kaldı, UDITOA başkanı John Vincent CNN’ye verdiği demeçte. Açık kalan tiyatrolara rağmen, imtiyaz stantları kapanmış ve ek sosyal mesafeli protokoller uygulanmaktadır. Tiyatrolar iş için açık olabilir, ancak bu tiyatroların gelir elde etmesinin (taviz satma) önemli yollarından biri sayımdan çıkmıştır. IMAX ve AT&T gibi şirketlerle birlikte çalışmak, daha fazla tiyatronun şu anda faaliyet gösteren tiyatrolarda yeniden açılmasına ve işletilmesini artırmasına yardımcı olabilir.

“Birçok sürücünün, bu çok ihtiyaç duyulan ortamda ekranlarımıza içerik getirmek için Tribeca Enterprises ekibi ile çalışma fırsatını gerçekten takdir ettiğini biliyorum,” dedi Vincent bir basın açıklamasında.

Büyük soru, Disney, Warner Bros. (AT&T’e ait) ve Universal gibi stüdyolardan yeni filmlerin bu yaz tiyatroların oynayabileceği mi? Birçok film yılın sonlarına kadar ertelendi, bazıları da tüm yılı 2021 çıkış tarihlerine taşıdı. Bu yaz piyasaya sürülecek en eski filmlerden ikisi, Temmuz ayında Tenet ve Mulan, stüdyolar (sırasıyla Warner Bros. ve Disney) izleyici katılımının orada olmadığını düşünüyorsa yine de gecikmelerle karşılaşabilir. Durum böyleyse, sinema salonlarının repertuar programlamasına, daha küçük bağımsız filmlere ve insanların arabalarını büyük bütçeli resimler yerine partilere sürmek için özel etkinliklere güvenmesi gerekebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.