Tutunamayanlar dizisi yeni konseptin profesyonel yüzü!

Tutunamayanlar dizisi yeni konseptin profesyonel yüzü!

Koronavirüs salgını nedeniyle TRT kurumsal karar alarak tüm dizilerinde set çalışmalarını durdurmuştu.Ancak bu gelişme Seksenler dizi ekibinin Ev Yapımı dizisi ile yeni bir alan açmasını sağladı. Evden çekilen dizi formatını geliştiren ise Kalk Gidelim Eve projesi oldu…

Tutunamayanlar Çevrimiçi dizisi de diğer iki yapımdan biraz daha farklı bir yolla ve son derece profesyonel bir bakış açısı ile yoluna devam ediyor. İlk bölümü yayınlanan Tutunamayanlar Çevrimiçi’nin set arkasında neler olduğu ortaya çıktı.

Dizinin yönetmeni Osman Nail Doğan yaptığı açıklama ile detayları anlattı. Doğan, insanların şu anda her zamankinden daha fazla umuda, neşeye ihtiyacı olduğunun altını çizdi ve şöyle konuştu.

“Senaryoyu değiştirerek yeni duruma uygun hale getirdik. Teknik ekibimizde çok başarılı bir sistem kurdu. Biz cep telefonlarıyla değil tamamen profesyonel ekipmanlarla uzaktan dizi işini hayata geçirmiş olduk. Ben Yozgat’tan, Murad Zaloğlu ise İstanbul’dan tüm bu süreci yönetmeye çalışıyoruz.”

Zafer Algöz, Asuman Dabak ve Bora Akkaş’ın evlerine gönderilen kamera, ışık ve ses ekipmanları ile profesyonel görüntüler alınıyor. Barış Yıldız ve Doğu Demirkol, tek başına performans gösteriyor.

Çekimin yapıldığı mekan 1 gün önce hazırlanıyor. Doğu Demirkol, hazırlıklarıtek başına yapıyor ve rolünü oynayıp çıkıyor. Teknik ekip ile de uzaktan temas kurup ışık ve ses gibi konularda destek alıyor. Robot kameralar da bu noktada büyük iş çözüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.