Üç Yardak Neden Benimle Vurdu

Üç Yardak Neden Benimle Vurdu

, Steve Cox ve Jim Terry tarafından yazılan One Fine Stooge (2006), yazarlar Three Stooges’un mirası hakkında şunları söylemiştir:

Üç Stooges’i herhangi birinden ayıran en önemli faktör diğer film komedi takımı onların eşsiz uzun ömürlülüğüdür. Tartışmalı, ancak onlara avantajlarını inkar edemezsiniz: Spotlarını, imajlarını muhtemelen Amerikan popüler kültürüne, muhtemelen sonsuza dek yakan bir streç. Titreme ile titreme, damlama ile damlalama, tiyatrolarda sağlıklı bir dozda, daha sonra canlı performanslarda, daha sonra televizyonda ve büyük ekrana geri döndü. Ekibin film ortamını paralelleştirip daha sonra geçtiği bu eşsiz Stooge denklemi – konuşmacılarla girdiler ve kırk yıl sonra ev videosunun ortaya çıkmasıyla ortadan kayboldular – onları güçlü bir konuma soktu. Çağların şimdi saygı duydukları efsanevi figürler oldular – miraslarına kazanılmış bir boyut.

Bir yardakçı bilmek bir yardakçı

İçlerindeki Üç Yardakçıları izlerken büyüdüm iki makaralı kısa konular – hepsi 1904, 1934 ve 1959 arasında üretildi, bu da yerel TV istasyonları onları gösterdiğinde okuldan sonra genç hayatımın önemli bir parçası haline geldi.

Kesinlikle olduğumuz bir Stooge mutlu grubu.

Ben de dahil olmak üzere neredeyse tüm bu “Stoogephiles”, Stooges’i taklit eder, birbirlerini yüzüne açık eller veya sivri parmaklar atar, çoğu zaman birbirlerinden mavi, herhangi bir anda gerçek bir Stooge fest. Birçoğumuz Jerome’un “Kıvırcık” Howard’ı taklit etmeyi tercih ettik, görünüşe göre herkesin favorisi – Nyuk! Nyuk! Nyuk! Neden bu kadar! – Curly genellikle en fazla cezayı almasına rağmen. Herkes Curly’nin aptal yüz ifadelerini, aptalca jestlerini ve eğlenceli seslerini seviyor gibiydi.

Bazen taklit isabetlerimizle bir tartışma ya da kavga başlatabiliriz. Hey, Stooges oynadığınızda bir şeyler olur!

Bazılarımız testis zorbalığını taklit etmeyi tercih ediyordu, Harry “Moe” Howard, belki de genellikle isabet yaptı. Ağlardı, “Seni öldüreceğim!” veya “Defol buradan!” veya “Yayıldı!” ve sonra kulaklarınızı bükün, başınıza bonk olun veya burnunuzu parçalayın. Elbette, Moe, herkesin sevdiği bir durum olduğu kadar çok cezalandırdı.

Birçoğumuz Larry Fine’ı favori olarak seçtik, belki de Moe her zaman saçlarını avuç içi tarafından yırtıyor gibi görünüyordu. Larry acı çekerken.

Üçlünün sanatçısıydı biliyorsun. Her komedi üçlüsünün en az bir tane olması gerekir. Harpo Marx’ı hatırlıyor musunuz? Bu arada, Larry’nin yüzünün sol tarafı, defalarca tokatlandığı için kalıcı olarak calloused.

Bazen Stooges yaralandı

Şaşırtıcı bir şekilde, hepsi orijinal Stooges, bazıları tehlikeli olan ve bir göz atmış veya bir kariyeri sona erdirmiş olabilecek dublör yaparken yaralandı. Sözü edilen kitapta Larry Fine, işle ilgili yaralanmalar hakkında bunu hatırlattı:

Komedimiz kendisi için konuşuyor. İnanmak için görmelisin. Hiç yumruk atmadık. “Biz” diyorum. Moe hiç yumruk atmadı. Vurduğunda vurdu. Gördüğün şey ne var. İçtenlikle söyledim. Çoğu zaman ses efektleri bile kullanmadık. Asla incinmek istemiyorduk, ama bizim gibi kaba bir şekilde çalışmak, yardım edemezdik. Tabii ki sahnede yaptığımız gibi hareketli görüntülere giren dublör ve çiftler hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. İlk iki ya da üç yıl boyunca kendi dublörlüklerimizi yaptık, bir güne kadar üç küçük Domuz derisi futbol resmi yapana kadar. dublör iki katına çıktı, hepsi kırık kemiklerle hastaneye gitti.

Kısaca Heavenly Daze, Larry ve Moe, kırbaç kreminin altında yazan bir dolma kalem satmayı umut eden iki dolandırıcı çalıyor. Bir mikser, bir dolma kalemin yerleştirildiği kremayı çırpırken, dolma kalem aniden Larry’nin yüzüne doğru uçar ve elbette alnına çarparak – tasarımla. Maalesef Larry için, kalem onu ​​kafatasına kazdırarak, kan çekerek!

Sonra 1895’te doğmuş olan en eski yardak Samuel “Shemp” Howard vardı. Çok uzun zaman önce! (Tüm Stooges 1900’lerde doğdu.) Shemp korktuğu ya da çok heyecanlandığı zaman insanlar onu sevdi, çünkü “heep, heep, heep, heep!” Ayrıca, Shemp’ın yerleşik bir pervanesi vardı – saçları her zaman çok uzun ve yağlıydı, bu yüzden Moe kolayca bir iri parça tutabilir ve Shemp’ı bir yere götürebilir, ses efektleri yırtılma sesi çıkarır, hileliğe ekler.

Kalp krizi geçirdikten ve 1955’te öldükten sonra Shemp’in yerini alan kel, roly-poly wimp Joe Besser çok azını tercih etti. Besser, Curly veya Shemp kadar komik değildi ve sevmedi vurmak. Kim vurulmak istemeyen bir Stooge duydu? (Neyse ki, Besser sadece 17 şort yaptı.)

Yıllar önce bir Cumartesi öğleden sonra, arkadaşlarım ve ben Three Stooges’un Have Rocket, Will Travel filmini izlemeye gittiğimde asla unutmayacağım.

Sonunda içeri girdim, ama bir arkadaşıyla oturmak zorunda kaldım. Herkes orijinal Curly’nin filmde olduğunu düşündü. 1952’de öldükten sonra, Kıvırcık Howard görünüşte mezardan geri döndü! Moe Howard ve Larry Fine’e ek olarak, bu filmde en son Curly olan Curly-Joe DeRita ve rolden vazgeçen Joe Besser’in yerini aldı. Doğal olarak, özellikle dev tarantula Stooges’de lazer ışınları ateşlediğinde herkes filmi sevdi.

Özellikle Stooges dehşet gösterdiğinde çok eğlendim. Hepsi “nyaaa!” ve sonra vahşi Hintlilerden, polislerden, gangsterlerden ya da her neyse, bağırıp korkarak inliyor ve inliyor. Stooges, kendi dublörlerini yaparken, yani 1950’lerin sonlarına kadar kaçmak konusunda özellikle iyiydi. Dublörler pratfalls görmek gerçek bir şey izlemek kadar komik değil, katılıyor musun?

Stooges kesinlikle en iyi atma turtalarıydı (hamur işleri, çamur paketleri veya aslında kullanışlı olan her şey), çünkü kremalı pasta yüzünden damladığında haysiyetini korumak için zorlanacak olan bazı görkemli aristokratın karşısındaki pasta toprağını görmek istedin. Doğal olarak, bu havasız tipler, Stooge hayranları için komedi mutluluğu yaratan, onlara atılan her şeyin voleybolu döndürecekti.

Stooges’in komedi çılgınlığı, Laurel ve Hardy, Abbott gibi büyük komedi takımlarının büyük geleneğindeydi. Costello ve Marx Kardeşler.

Aslında, Stooge taraftarlarının manisi en uzun sürebilir.

Son Stooge, Curly-Joe DeRita, 1993’te öldü, ancak Üç Stooges hala bir şekilde var. Çok sayıda şortlarının yanı sıra filmler ve çizgi filmler DVD’lerde (Sony yüksek tanımlı dahil) ve kablo TV’de görülebilir. Elbette, kısa komedilerinin tüm videoları YouTube’da görülebilir. Onları video oyunlarında da bulabilirsiniz ve yeterince sert bakarsanız çizgi roman ve yenilik kayıtlarını da bulabilirsiniz. 2000 yılında, büyük bir Stooge hayranı olan Mel Gibson, The Three Stooges adlı TV yapımı bir film yaptı.

Kıvırcık Howard Kıvırcık Howard 2172836.jpg Moe Howard, başınızı tokatlamaya hazır. 2174756.jpg Shemp Howard Larry Fine Larry Fine Son Curley-Joe DeRita (solda) Curley-Joe DeRita (solda) geçmek için son Stooge (solda) Hollywood Şöhret Kaldırımı Hollywood Şöhret Kaldırımı İşte bu, Miley, şimdi gidin gözler.</body></html>” />Doink! “/> İşte bu kadar, Miley, şimdi gözler için git. Doink! </p>
<p> <strong> Aşağıda en son Three Stooges filminin ve çok daha fazlasının bir incelemesi <br /> </strong> </p>
<p> Farrelly kardeşler tarafından üretilen, yazılan ve yönetilen 2012’de yayınlanan Three Stooges filmi, belki de en büyük şakşak sanatçıları olan bu sevimli Stooges’e saygı gösterir.Film, Stooges’un imza shtick’ine çok sayıda kahkaha ve tekrarlanan referanslar sağlar. kesinlikle çok daha iyi olabilirdi. </p>
<p> Filmin üçüncü ve son kısmı, en iyi, çok sayıda macera macerasına layık komik bir final sağladı; Ne yazık ki, bu filmin Müstehcen yüzlere börek atmakla tanınıyorlardı, öyle değil mi? Bu filmde böyle bir hamur işi fırlatmalı yakın dövüş olması gerekiyordu! Mesela birçok insan filmin bir komedi klasiği olduğunu düşünüyor. ? </p>
<p> <strong> * * * </strong> </p>
<p> Stooge çılgınlığımızın ilk yıllarında iki erkek kuzenim ve ben kendi aralarında savaşırken ya da kötü adamları ya da kibirli yetkilileri savuştururken kullanılan “Vuruşları” tanımlamak için kelimeler içeren bir tür Stooge sözlüğü ekledi. Bu kelimeler doğada onomatopoetikti ve aşağıdakiler bir taslaktır: </p>
<p> <strong> 1.</strong></p>
<p>Her zaman Moe sol yumruğunu alıp burnundan birini yakalardı. Sonra sağ yumruğunu alıp sol yumruğuna fırlatarak burnuyla çarptığında muhteşem bir honking sesi çıkarırdı. Zaman zaman kuzenlerim ve ben bunu birbirimizle denedik ve bunu yapmanın sevinci Dr.Biber’in bir kutularını çekmeye benzer bir şey. Doot, “O adamın snazzolasını da yarattı” cümlesinde olduğu gibi bir fiil olarak da kullanılabilir. </p>
<p> <strong> 2. </strong> <strong> Tokat belki de aynı derecede büyüktü. </strong> Elbette bu kelimeyi icat etmedik. Herkes yüze bir tokat olduğunu biliyor, ancak Stooges onu bir sanat formu haline getirdi, darbeyi daha da eğlenceli hale getiren ses efektleriyle tamamlandı. </p>
<p> <strong> 3. </strong> Bir tokatın birinin yüzüne çarptığında çıkardığı ses <strong> turr </strong>. Birine kafasını tokatlamak istediğimizi söylemek istediğimizde, bu kelimeyi bir el ile tokatlama hareketi yaparken söylerdik. Turr ayrıca, “Onu seviyorsun, ama ben yormuyorum!” Cümlesindeki gibi bir ünlem işareti vurgulamak için kullanılabilir. </p>
<p> <strong> 4. Doink </strong>, birisi bir elin işaret parmağını ve orta parmağını alıp daha sonra bu parmakları birinin gözüne daldığında çıkan sestir.</p>
<p>Üstelik bu kelimeyi asla fiil olarak kullanmadık. Ama yapabilirsin – devam et. Ayrıca, bu gün, hala kalça olarak kabul edilen barış işaretini (pop yıldızı <strong> Miley Cyrus </strong> her zaman kullanıyor) yanıp sönebilir ve hemen göze gidebilirsiniz. Yap, bir fad başlat. Moe Howard isterdi! </p>
<p> <strong> 5. </strong> Öfkelendiğinde, <strong> </strong> Moe <strong> </strong>, Kıvırcık veya Larry’nin kulaklarına ulaşmayı ve ardından alıcılara büyük acı veren onları şehvetli bir şekilde bükmeyi severdi. Bu darbeye <strong> kank adı verildi. </strong> Doğal olarak, birinin kulaklarını da batırabilirsiniz. </p>
<p> <strong> 6. </strong> Muhtemelen bir darbeden daha fazla hakaret, Moe işaret parmağını almayı ve birinin burnunu tutmayı severdi, böylece kafaları aniden geriye doğru eğilirdi. Buna, <strong> tweak </strong> veya <strong> plink </strong> adı verildi, bunlardan biri uyarıda olduğu gibi bir fiil olarak da kullanılabilir: “Dikkat et yoksa burnunu değiştireceğim! ”</p>
<p> <strong> 7. </strong> <strong> </strong> Stooges’i bu son vuruşta gerçekten hatırlayabildiğimden emin değilim, ama işte gidiyor. Bir kank yaparken birinin kulaklarını bükmek yerine, kulakları başınızdan olabildiğince uzağa doğru çekebilir ve sonra aniden yerine oturmasına izin vererek <strong> shhuuppuut.</strong></p>
<p>Bu isabetleri evde denemeyin. İkinci düşüncede, neden olmasın? </p>
<p> Üç Stooges, çoktan gitmiş olsa da, geleceğe bolca göbek gülüşü vermeye devam edecek, çünkü başka hiçbir şey yoksa, büyük şakşak komedyenlerdi ve herkes arada sırada bir pasta ile birinin vurulduğunu görmek istiyor, değil mi? </p>
<p> <b> © 2009 Kelley Marks </b> </p>
<p>.</p>
    </div>
  </div>
</article>            <div class=

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.