Zihnimi ve ruhumu Bravo’nun ‘Aile Karma’sına teslim ettim

Zihnimi ve ruhumu Bravo'nun 'Aile Karma'sına teslim ettim

Bravo’nun Aile Karma’sını izlerken tüm fikrimi kaybettim.

Brian’ın bir röportaj sırasında telefonunu bırakmayı reddetmesi için bölüm 1’deki ilk borduğumu yaklaşık 30 saniyede izliyorum. ve bir eş bul (cevaplarımın yüzde 90’ı Brian’dan geldi, ama buna ulaşacağız). İlk iki bölüm benim masamda yüklü yüklü Hintçe bağırdı ve heyecan, acı ve hayal kırıklığı içinde kavga ederken yüzüme dokunmamak için herhangi bir kararı hızla yok etti.

Ama bu tepkiyi bekliyordum, çünkü gösterinin tam olarak ne olacağını biliyordum: Yemi almamı sağlamak için Miami’deki zengin Hintli ailelere odaklanan klasik Bravo gerçeklik çayı. Ve kesinlikle yaptım.

“Seks ve Şehirde hiç teyze yoktu.”

Şovun oyuncularının çoğu, ebeveynleri ile evde yaşayan çekici genç profesyoneller. finansal zorunluluktan veya ailevi sadakatten (bazen her ikisi de) ve sessizce, sonuç olarak akıl sağlığını kaybeder. Ebeveynlerinin nesilleri Hindistan’dan Florida’ya taşındı ve sonuç olarak çocukları büyüdü. Biri ilk bölümün başlarında “Evlilik ayarlamışlardı, arkadaşlıklar ayarlamıştık.” Hint olmanın ve bu kültürü gerçekleştirmenin ve korumanın ne anlama geldiğine dair çeşitli yorumlar.

Gri kasık kılları ve menopoz hakkında açık konuşmaları olan Anisha’nın ailesi var; Brian’ın annesi, yeni arabaları için dini bir tören düzenliyor; Vishal’in ebeveynlerinin uzun süreli düzenlenmiş evlilikleri var; Monica ve bekar babası, yani en iyi arkadaşı.

Güney Asya’nın düğünlere ve çocuklara olan takıntısından bahsetmiş olabilirsiniz, ancak Aile Karma’da her yerde olduğu gibi veba olarak başını kaldırıyor. İster tek girişimci Anisha, ister uzun zamandır ilgilenen Vishal ve Richa, aktif olarak Brian’ı, hatta Amrit’i ve hatta ailesinin kabul ettiği ve sorduğu uzun mesafeli erkek arkadaşıyla, şehrin konuşması.

Bunun bir kısmı ebeveyn baskısıdır, ancak Aile Karma, birleşme kültürünün, birinci ve ikinci nesil Hintlilerin sözde daha ilerici nesillerine ne kadar kablolandığını ortaya koymaktadır. Anisha, çekirdek ailesi ile tartışmak istemeyebilir, ancak uzun süreli bir ortakla yerleşmek istiyor. Vishal, iki yıllık nişan ve gelecekteki zor kayınvalide hakkında stresle tüketilir ve tüm grup Brian ve Monica’nın kovan zihninin olması gerektiğine karar verdiklerinde neden çıkmadıklarını sormak için akbabaları sever.

Bu bizi mutlak kabusum Brian’a – aptal, yakışıklı, romantik Brian – getiriyor. Kendini kabul eden reformlu bir parti çocuğu, şimdi o yılları arka görüşe sokmaya ve iyi bir sağlıklı eş bulmaya hazır. Brian’a ve onun gibi tanıştığım birçok çocuğa, sağlıklı Hint demek.

Monica’nın dikkatsizce işaret ettiği gibi, erkek kahramanın vahşi yulafını düzenli olarak yaban yulafını ektiği ve ilgisi aniden eve bir meşale taşıyabilen veya taşımayabilecek kadar sıkılana kadar sıkılan zararlı bir döngü. Tüm zamanlar.

Televizyonda arkadaş olduklarını, ancak gerçekten de olduklarını gördüm, bununla tetiklenmeyecek kadar sık ​​gördüm, ancak melanin dozlu bir versiyonu görmek çok daha kişisel. Ben Monica / Brian durumundaki herkes oldum: daha fazlasını isteyen arkadaş, işlerden mutlu olan arkadaş, herkesin kapanmasını isteyen kişi, dışarıdan izlemeyi bırakamayan ve kazanan insanlar Kapa çeneni. Açıkçası, nasıl ortaya çıkacağından korkuyorum. Ve uzağa bakamıyorum.

Herhangi bir Hint partisinde bir tablo.

Herhangi bir Hint partisinde bir tablo.

(Uzun zamandan beri düz insanların romantik gidişatlarını önemsemiyorum.) Vishal ve Richa’nın ebeveynleri arasındaki kaçınılmaz yanma ile daha fazla ilgileniyorum (bir yorumdan fazla! Yıllar önce!), Amrit’in uzun mesafe ilişkisi, ve Bali’nin Olimpik halterci erkek arkadaşıyla tanışmak.

Karşılaşamayacağım bir şey, Brian’ın Amerikan babasının şok edici görünen ve derinden içselleştirdiği kendinden nefret etmesi ve Hindistan’daki her şeyi küçümsemesi oldu. Şovda, Kızılderililerin basmakalıp doktor ve avukat olmaları, evlilik düzenlemeleri, Fakir adı ve Kızılderililer dışındaki kişilerle nasıl dalga geçebilecekleri konusunda şaşkın şakalar yapan tek kişi o. Bizi yumruk hattına atıyor ve bunun daha önce defalarca, kalıcı bir hasarla dövüldüğünden şüpheleniyorum.

Aile Karma, ortalama gerçeklik şovundan daha fazla veya daha az dramatik hissetmiyor, ancak Hintli Amerikalı bir izleyici olarak, kendi hayatım ve sosyal çevremle benzerlikleri nedeniyle vücut dışı bir deneyim. Karakterler size benzediğinde, her TV şovu hayatınızın bir lunapark aynası versiyonudur. 2020’de ilk defa değil, bu vahiy ile yerim. Kendimi aynı sahnelerin tanıdığım insanlarla nasıl oynayacağını merak ederken buldum ve 2. bölümün sonunda pratikte bir franchise için tükürüyordum.

Aile Karma Pazar günleri saat 21’de yayınlanıyor.

İlk bölümün tamamı YouTube’da. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.